Tańczą panowie, tańczą panie, przy moście Monbiju

22.05.2023 0 komentarzy
Autor: Marek Defee, Zdjęcia: Adam Tomasz Myśków, Marek Defee

Tańczą panowie, tańczą panie, przy moście Monbiju ... Idąc od Hackescher Markt do Oranienburger Straße, będziemy mijać różne sklepy, butiki, restauracje, kawiarnie i punkty gastronomiczne. Dobrze jest wejść, choć na chwilę, do znajdującego się po lewej stronie, średniej wielkości, bardzo przyjemnego parku Monbiju. Można tu odpocząć, siadając na ławce albo na trawie, i ochłodzić się w cieniu drzew w upalne dni...

 

 

Stąd bardzo blisko do kanału Szprewy oraz jednego z bardziej klimatycznych miejsc w tej części Berlina. Mam na myśli pobliską miejską plażę, znajdującą się przy Monbiju Theater, klimatycznym teatrzyku o drewnianej konstrukcji, okrągłym, tylko częściowo zadaszonym i posiadającym formę amfiteatralną. Leżakowanie przy lampce wina i pysznej włoskiej pizzy naprzeciwko Bode-Museum, znajdującego się w neobarokowym budynku, tuż za malowniczym mostem Monbiju i przypatrywanie się dziesiątkom przepływających tutaj stateczków wypełnionych turystami, to nie jedyna atrakcja tego miejsca.

 


 


Codziennie wiosną i latem, w godzinach wieczornych, ludzie którzy lubią tańczyć lub chcą się uczyć tańca, mogą skorzystać z istniejącego tu parkietu tanecznego i zatańczyć przy muzyce, która grana jest przez profesjonalnych prezenterów. Kosztuje to jedynie kilka euro. Przyznaję, że nie jestem tancerzem, ale widok, który miałem przyjemność podziwiać kiedyś w tym miejscu, zostanie mi w pamięci do końca życia.

 

 

Otóż, idąc tutaj mostem Monbiju któregoś ciepłego, wiosennego wieczoru, od strony wspomnianego Bode-Museum, zobaczyłem kilkanaście par tańczących tango. Było już po zmroku, a tańczących oświetlały pobliskie latarnie. Wyglądało to tak, jakby czas zatrzymał się gdzieś na początku XX wieku.

 

---

 

Artykuł powstał dzięki uprzejmości Marka Defee wydawcy książki "Off przewodnik po Berlinie" 

 

 

Mail: [email protected]

tel. 516 155 324

 

www.offberlin.pl 

www.facebook.com/offprzewodnikpoberlinie

www.instagram.com/offprzewodnikpoberlinie

www.twitter.com/OAlternatywny

www.youtube.com/channel/UCN2X954CK0LM-S-_eP2xlzw

 

 

Tańczą panowie, tańczą panie, przy moście Monbiju

Tańczą panowie, tańczą panie, przy moście Monbiju

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.