3D Selfie – pierwsi w Polsce!

05.12.2018
Autor: Honorata Nekanda-Trepka, Zdjęcia: Archiwum 3D Selfie

 

Słyszeliście kiedyś o możliwości zeskanowania siebie samego i wydrukowania figurki na drukarce 3D? Od niedawna jest to możliwe wyłącznie w Szczecinie, w pierwszym tego typu studiu w Polsce! A zatem w kolejnej odsłonie naszego cyklu „dobre firmy” poświęconemu jak już sama nazwa wskazuje – inspirującym, a także uznanym, profesjonalnym czy godnym polecenia firmom z naszego regionu, chcemy przedstawić Wam - 3D Selfie, odpowiedzialną za ten nowatorski pomysł. Rozmawiamy z właścicielami.

  

 

hot°: Skąd pomysł na taki biznes? To chyba pierwsza tego typu firma w Polsce?
Motywacją do stworzenia 3D Selfie była manifestacja uczuć i wspomnień bliskiej osoby (może to być dorastające dziecko, partner, a nawet zwierzak domowy) nie tylko w 2D, jak normalna fotografia, ale żeby dać możliwość oglądania tej osoby niemalże „na żywo”.  Aby osiągnąć ten cel skanowanie musiało przebiegać najłatwiej i najszybciej jak to możliwe. Prędkość naszego skanowania ogranicza się do czasu migawki aparatu. Z tego co nam wiadomo to najszybsze skanowanie w Polsce. Nie byłoby to żadnym osiągnięciem gdyby nie fakt, że szybkość skanu wpływa na jakość końcową. Umożliwia to również skanowanie dzieci i zwierząt, które pozostają w nieustannym ruchu :-)

 

 

Zobacz także - ZONEKIDS.PL W kolejnej odsłonie cyklu „dobre firmy”, chcemy przedstawić wam szczecińską firmę – Zonekids.pl, która stworzyła fantastyczny portal dla rodziców. 

 


hot°: Na jakie okazje zamawia się takie figurki? Czy są to zabawki?
Czy figurki do postawienia na półce? To nie są zabawki, figurka pełni funkcje dekoracyjne, jest podobna do ceramiki, więc może się potłuc. Jak najbardziej, może stać na półce, przy ramce ze zdjęciem lub może pod szklanym kloszem, wykonanym specjalnie w celu zabezpieczenia figurki przed kurzem. Okazji na wręczenie pamiątki lub sprawienia figurki samemu sobie jest wiele. Efektowne i pięknie wyglądające na weselnym torcie są portrety pary np. w pozie tanecznej lub zabawnej pozie. Ważnym do upamiętnienia czasem jest oczekiwanie na dziecko, pary wykonują wspólny portret z brzuszkiem.


Wiele osób pracujących za granicą wykonywało u nas podobizny swoich bliskich, żeby mieć ich przy sobie. Rodzinny portret, każdy w odpowiedniej do siebie skali, który wykonujemy ze zniżką przy każdej kolejnej osobie... Dzięki temu, że tak szybko wykonujemy skan, skanowaliśmy już buldożki, teriery, pudle z i bez właściciela :-)  Chętnie wykonujemy figurki dzieciom, bo niesamowicie oddają ich charakter. Możliwości jest oczywiście nieskończenie wiele. Jesteśmy otwarci na pomysły klienta. Mieliśmy już parę telefonów i spotkań do zadań specjalnych ;-)

 

  


hot°: Jak wygląda cały proces tworzenia postaci 3D?
Po uprzednim zabukowaniu terminu wizyty poprzez naszą stronę internetową, klient przychodzi do studia na ulicy Wojska Polskiego 12 się zeskanować. Jedno skanowanie trwa tyle co zdjęcie. Wykonujemy ich parę, oglądamy, wybieramy. Wybrana poza zostaje wysłana do pracujących dla nas grafików 3D na całym świecie (to zajęcie jest nadal niszowe).Po obróbce graficznej drukujemy figurkę technologią 3D w naszym laboratorium i poddajemy ją procesom czyszczenia, utwardzania i zabezpieczani


hot°: Z jakiego tworzywa wykonywana jest ta figurka? Czy jest to produkt bezpieczny dla dzieci?
Chemicznie produkt nie jest szkodliwy w kontakcie i składniki posiadają wszelkie patenty. Jednak nie jest zalecany kontakt dziecka z figurką ze względu na możliwe potłuczenie.
Sama figurka wykonana jest z gipsu polimerowego w odpowiednich do naszych celów proporcjach. Komponenty tworzyw zabezpieczających figurkę, po wyschnięciu nie stanowią żadnego zagrożenia w kontakcie ze skórą.

 

 

hot°: Czy są jakieś ograniczenia? Jeśli chodzi o zdrowie, czy o wzrost, grubość ciała, odzież?
Skanowanie nie zagraża w żaden sposób zdrowiu. Jest tam dość mocne oświetlenie jednak nie na tyle, żeby powodowało dyskomfort czy podrażnienie. Nie mamy ograniczeń jeśli chodzi o uwarunkowania biologiczne osoby. Ze względu na ilość pracy i trudności w produkcji doliczamy opłatę za okulary 40pln, suknię ślubną 100pln i na życzenie klienta za większe dodatki. Instrukcje co do przygotowania się i zalecanego ubioru znajdują się na stronie jednak zawsze służymy poradą np. przez facebooka.


hot°: Ile osób można zeskanować naraz? I czy wtedy też dokładnie zostaną odwzorowane części ciała zachodzące na siebie?
Można zeskanować dwie dorosłe osoby, dorosłego z dzieckiem, dorosłego z pieskiem na rękach. Wymaga to pracy grafika ale efekt jest nienaganny.


hot°: Jak długo trwa skanowanie? Czy można się lekko poruszać?
Skanowanie trwa tyle co zdjęcie. Zalecamy być przygotowanym na ten moment. Odliczamy :-)


hot°: Czy można u Was zamówić też skan jakiegoś ulubionego przedmiotu?
Nie próbowaliśmy robić tego na zamówienie ale jak najbardziej jest to możliwe.

 

 

3D Selfie
al. Wojska Polskiego 12
tel.506 515 972
info@3d-selfie.pl
www.3d-selfie.pl
facebook/3DSelfieSzczecin