Collegium Medyczne Medica: 10 powodów dlaczego warto zostać Asystentką Stomatologiczną!

06.07.2017 0 komentarzy
Autor: medica.edu.pl, Zdjęcia: Collegium Medyczne Medica

Pragniesz dołączyć do zespołu stomatologicznego i stać się jego ważnym ogniwem? Asystować lekarzowi w zabiegach? Organizować wspólną pracę i koordynować działania gabinetu stomatologicznego? Ale przede wszystkim chcesz dowiedzieć się czy warto zostać Asystentką Stomatologiczną? Collegium Medyczne Medica przedstawia 10 powodów, dla których warto rozważyć rozpoczęcie kariery w zawodzie asystentki stomatologicznej.

 

 

1. Praca asystentki nie jest nudna
W gabinecie stomatologicznym każdy pacjent to indywidualny przypadek, wymagający zastosowania różnych procedur, zabiegów i metod leczenia. Wiele asystentek prowadzi również dokumentację medyczną lub zajmuje się obsługą recepcji. Zadań jest więc wiele i są one bardzo różnorodne. Asystentki stomatologiczne z pewnością więc nie powinny narzekać na zawodową rutynę.

 

2. Komfortowe warunki pracy
Asystentki w większości pracują w placówkach niepublicznych, gdzie gabinety wyposażone są w wysokiej klasy aparaturę, bardzo dobre materiały i sprecyzowane standardy, co zapewnia wysoki komfort pracy.

 

3. Spokój i miła atmosfera
Praca w gabinecie stomatologicznym z pewnością nie należy do stresujących. Dodatkowo, w porównaniu do innych zawodów ochrony zdrowia, takich jak ratownicy medyczni, pielęgniarki czy położne, asystentki stomatologiczne co do zasady nie spotykają się w swojej pracy z sytuacjami bezpośrednio zagrażającymi życiu pacjenta.

 

 

4. Elastyczny czas pracy
Wiele asystentek niezwykle ceni sobie elastyczny czas pracy. Traktowany jest on jako jeden z elementów systemu motywacyjnego. Dzięki niemu bowiem nie czuje się presji bycia w pracy w konkretnych, z góry ustalonych godzinach i łatwiej można połączyć życie zawodowe ze sprawami prywatnymi.

 

5. Krótki czas kształcenia – tylko 1 rok nauki
Aby rozpocząć pracę na stanowisku asystentki stomatologicznej wystarczy ukończenie jednorocznej medycznej szkoły policealnej i zdanie państwowego egzaminu zawodowego.

 

6. Zarobki
Wynagrodzenia asystentek rosną z roku na rok. Stawki zależą jednak od stażu i umiejętności. W Niemczech asystentka zarabia około 1,9 tys. euro miesięcznie. W Wielkiej Brytanii Asystentki zarabiają od 18 do 30 funtów na godzinę.

 

7. Perspektywy zawodowe nie tylko w Polsce
Dane rynkowe pokazują, że etaty dla asystentek czekają nie tylko w Polsce ale również w Niemczech, Norwegii czy Wielkiej Brytanii.


8. Szanse na samodoskonalenie
Asystentka stomatologiczna to pełnoprawny członek zespołu stomatologicznego, z szerokim zakresem uprawnień zawodowych. Dowodem na to jest choćby coraz większa oferta skierowanych do asystentek kursów, szkoleń, studiów czy konferencji. Udział w nich to znakomita okazja do samorozwoju i poznawania najnowszych trendów, technik i technologii.

 

9. Kontakt z ludźmi
Niewątpliwą zaletą pracy asystentek stomatologicznych jest nieustanny kontakt z ludźmi. Pacjenci, lekarze stomatolodzy, higienistki, technicy dentystyczni, przedstawiciele handlowi – w trakcie wykonywania obowiązków asystentka z pewnością nie czuje się samotnie.

 

10. Satysfakcja zawodowa
Ważnym elementem pracy asystentki stomatologicznej jest sprawna komunikacja zarówno z lekarzem, jak również pacjentem. Wizyty u dentysty są dla wielu pacjentów stresujące i wstydliwe, dlatego rolą asystentki/asystenta jest stworzenie atmosfery komfortu i bezpieczeństwa.

 

Przeczytaj także: Najpopularniejsze kierunki w szkole policealnej Medica 

 

 

Jak więc zostać asystentka stomatologiczną?

 

W szkole policealnej i medycznej Medica może uczyć się każda osoba dorosła, która ukończyła szkołę średnią (nie ma górnej granicy wieku). Co ważne: nie wymagamy matury, a o przyjęciu do szkoły decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona. W Medice planujemy kameralne grupy. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o kierunku!

 

 


Już teraz można zarezerwować sobie miejsce poprzez nasz formularz internetowy. Możesz też sprawdzić pełną ofertę edukacyjną szkoły!

 

 

Więcej informacji uzyskacie w sekretariacie szkoły:

Medica Collegium Medyczne
ul. Dworcowa 20A
Bezpłatna infolinia 800 800 188
Tel. 91 433 31 74
Tel. 517 715 411
e-mail: info.szczecin@medica.edu.pl
www.medica.edu.pl
www.facebook.com/MedicaCollegiumMedyczneSzczecin/
Instagram: medica_szczecin
Medica - szkoła polecana przez pracodawców!

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.