Collegium Medyczne Medica: Kierunki stomatologiczne szansą na dobrą pracę

18.08.2017 0 komentarzy
Autor: medica.edu.pl, Zdjęcia: medica.edu.pl

Branża związana z leczeniem i profilaktyką stomatologiczną absolutnie nie może narzekać. Każdemu marzy się hollywoodzki uśmiech. Zdrowe i proste zęby są czymś, o co się dba, zanim jeszcze wypadną mleczaki. A utrata zębów dla coraz większego odsetka osób nie jest już faktem nie do odwrócenia. Dzisiaj po prostu wstyd nie dbać o zęby i warto wiedzieć, jak wiele osób stoi za tym, żeby nam się chciało. Warto więc wybrać ten kierunek kariery i zdobyć wykształcenie właśnie w tym sektorze. Ale jakie zawody mamy do wyboru?

 

 

Higienistka stomatologiczna

 

Jeśli dobrze poszukacie w pamięci, z pewnością przypomnicie sobie czasy szkolne, w których przemiła młoda pani prowadzała grupę roześmianych dzieciaków do łazienki na tzw. sesję fluoryzacyjną. Jeśli nie kojarzycie, to z pewnością zaciekawi Was fakt, że jednym z zawodów związanych z promocją zdrowia jamy ustnej jest właśnie higienistka stomatologiczna. Jej zadania jednak wcale nie kończą się na edukowaniu rodziców i opiekunów dzieci oraz instruowaniu ich odnośnie do sposobów szczotkowania zębów. Higienistka stomatologiczna może sama przeprowadzać zabiegi higieniczno-profilaktyczne pod kierownictwem stomatologa albo ortodonty. Zatrudniona w gabinecie dentystycznym – wykonuje badania diagnostyczne i zabiegi kosmetyczne, jesteście ciekawi jakie? Zajrzyjcie tutaj!

 

Jeśli widzicie się w roli higienistki – brawo Wy! Ten zawód według polskiego barometru zawodów należy do zrównoważonych, czyli takich, na które zapotrzebowanie w całym kraju jest proporcjonalne w stosunku do liczby osób, które się go uczą. Oznacza to, że pracy w najbliższych latach nie zabraknie, bo gabinety i placówki oświatowe zgłaszają stałe zapotrzebowanie.

 

 

Asystentka stomatologiczna


Jeśli przypominacie sobie osoby, które nad Wami czuwają w samym gabinecie, to z pewnością nie mogliście nie spotkać się z drugim zawodem związanym z omawianą branżą, a mianowicie z asystentką stomatologiczną. To dzięki niej właśnie gabinet funkcjonuje jak dobrze naoliwiona maszyna, a lekarz zawsze ma pod ręką to, czego akurat potrzebuje do leczenia pacjenta. Do zadań asystentki należy bowiem wspieranie w pracy lekarza – od przygotowywania jego stanowiska pracy i pacjentów, przez komponowanie produktów leczniczych do aplikacji, obsługę sprzętu diagnostycznego, aż po prowadzenie dokumentacji medycznej i wiele więcej, o czym przeczytacie tutaj!

 

Zastanawiacie się nad wyborem zawodu asystentki? Świetnie! Bo zapotrzebowanie na ten zawód, podobnie jak na zawód higienistki, jest spore.

 

 

Przeczytaj także: Technik Farmaceutyczny - ostatnia szansa na zdobycie zawodu!

 

Technik dentystyczny


Na koniec jeszcze jeden zawód, którego istnienia mogliście nawet nie zarejestrować, jeśli na przykład Wasze wizyty w gabinecie stomatologicznym ograniczają się do corocznego przeglądu. Szczęśliwi posiadacze własnych, prostych zębów mogą nie wiedzieć, ale z lekarzami dentystami i ortodontami współpracują technicy dentystyczni, których zadaniem jest sporządzanie modeli i protez, tworzenie koron zębowych, projektowanie szyn i aparatów, jak również wykonywanie innych czynności poza gabinetem dentysty, o których więcej wspominamy tutaj! To oni dzięki wrodzonym zdolnościom przestrzennym, dokładności i niebywałej precyzji oraz poczuciu estetyki są odpowiedzialni za jakość naszych uśmiechów.

 

Jeśli szukacie kierunków kształcenia z wysokim prawdopodobieństwem zatrudnienia po ukończeniu nauki i pewnością zdobycia pracy również w przyszłości… Jeżeli w stabilności finansowej i satysfakcji z wykonywanych obowiązków upatrujecie sukcesów w życiu zawodowym… spróbujcie swoich sił w naszym Collegium, a my solidnie przygotujemy Was do rozpoczęcia kariery.

 

 

Jak więc zostać słuchaczem Mediki?


W medycznej szkole policealnej może uczyć się każda osoba dorosła, która ukończyła szkołę średnią (nie ma górnej granicy wieku). Co ważne: nie wymagamy matury, a o przyjęciu do szkoły decyduje kolejność zgłoszeń.


Liczba miejsc jest ograniczona. W Medice planujemy kameralne grupy. Już teraz można zarezerwować sobie miejsce poprzez nasz formularz internetowy!
Pełna oferta edukacyjna szkoły dostępna jest tutaj!

 

 

Więcej informacji uzyskacie w sekretariacie szkoły:

Medica Collegium Medyczne
ul. Dworcowa 20A
Bezpłatna infolinia 800 800 188
Tel. 91 433 31 74
Tel. 517 715 411
e-mail: info.szczecin@medica.edu.pl
www.medica.edu.pl
www.facebook.com/MedicaCollegiumMedyczneSzczecin/
Instagram: medica_szczecin
Medica - szkoła polecana przez pracodawców!

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.