Collegium Medyczne Medica: Technik farmaceutyczny - ostatnia szansa na zdobycie zawodu

18.08.2017 0 komentarzy
Autor: medica.edu.pl, Zdjęcia: medica.edu.pl

Czy wiecie, że rok 2017 jest ostatnim, w którym możecie kształcić się w zawodzie technika farmaceutycznego? Ministerstwo Edukacji Narodowej od przyszłego roku wygasza możliwość nauki dla słuchaczy 2-letnich medycznych szkół policealnych, pozostawiając wyłącznie stanowisko farmaceuty, które wymaga ukończenia 5,5 lat studiów.

 

 

Technik farmaceutyczny - kim jest i czym się zajmuje?

 

Oczywiście na wstępie trzeba zaznaczyć, że technik farmaceutyczny i farmaceuta to dwa różne zawody – choć, być może, nie widać tego na pierwszy rzut oka. Obaj pracują w aptece, obaj należą do jej obsługi i mają kontakt z klientem… jednak zawód technika, zgodnie z apteczną hierarchią stanowisk, stanowi – jak sama nazwa wskazuje ¬– techniczne, analityczne i administracyjne wsparcie pozwalające odciążyć farmaceutę w codziennej pracy. To właśnie dzięki pracy technika, farmaceuta ma czas na pracę z pacjentem, farmakoterapię i współpracę z lekarzami.

 

 

Technik farmaceutyczny – pod kontrolą magistra farmacji – wytwarza produkty lecznicze, analizuje i kontroluje ich jakość a także wydaje większość wyrobów medycznych (z wyjątkiem tych mających w swoim składzie silnie działające, odurzające lub psychotropowe substancje).


Zazwyczaj na pamięć zna swoje miejsce pracy: katalogując leki i dane pochodzące z recept, prowadząc obsługę telefoniczną. Może też zostać właścicielem punktu aptecznego, lecz samodzielnie nie wolno mu udzielać porad dotyczących kuracji, leków i ich zamienników. Wielu techników farmaceutycznych prowadziło do tej pory swoje punkty w mniejszych miejscowościach i na wsiach, gdzie dostęp do magistrów farmacji był utrudniony.

 

 

Sądzicie, że taka praca jest dla Was stworzona? Wykorzystajcie szansę na naukę zawodu. Zerknijcie na stronę Mediki i szykujcie się na rozpoczęcie kariery zawodowej już w ciągu 2 lat. I pamiętajcie. Technicy farmaceutyczni zachowują prawo wykonywania zawodu i będą funkcjonować na rynku pracy przez co najmniej jeszcze 20-30 lat.

 

Przeczytaj także: Szkoła policealna vs. Studia. Wybór nie tak oczywisty.

 

 

Warunki rekrutacji – jak zostać technikiem farmaceutycznym?

 

Collegium Medyczne Medica przyjmuje absolwentów szkół średnich bez względu na wiek. Matura nie jest wymagana.
Czas trwania nauki: 2 lata
Liczba miejsc jest ograniczona – o zapisie do szkoły decyduje kolejność zgłoszeń.
Już dziś można rezerwować miejsca nie wychodząc z domu poprzez formularz zapisów online

 

 

Więcej informacji uzyskacie w sekretariacie szkoły:

Medica Collegium Medyczne
ul. Dworcowa 20A
Bezpłatna infolinia 800 800 188
Tel. 91 433 31 74
Tel. 517 715 411
e-mail: [email protected]
www.medica.edu.pl
www.facebook.com/MedicaCollegiumMedyczneSzczecin/
Instagram: medica_szczecin
Medica - szkoła polecana przez pracodawców!

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.