Collegium Medyczne Medica: Masażysta – fach w rękach!

21.07.2017 0 komentarzy
Autor: medica.edu.pl, Zdjęcia: Collegium Medyczne Medica

Technik masażysta jest obecnie jednym z najbardziej popularnych zawodów w zakresie rehabilitacji medycznej. Wykonuje on nie tylko masaż leczniczy, ale również sportowy i kosmetyczny zgodnie z wymogami wiedzy medycznej. Ma na celu uzupełnienie zabiegów usprawniających i fizykalnych. 

 

 

Za osobę, która może zająć się tego typu pracą uważa się osobę, która ukończyła medyczną szkołę policealną i dodatkowo zdała egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Jest to kierunek medyczny, więc daje możliwość dobrego poznania anatomii i funkcjonowania organizmu.

 

Technik masażysta opanowuje wiedzę z zakresu wykonywania masażu klasycznego, limfatycznego i sportowego. Posiada szeroką wiedzę z zakresu schorzeń kręgosłupa oraz wad postawy. Poza tym dyplomowany masażysta ma prawo do stosowania wszystkich metod i technik masażu oraz zabiegów usprawniających leczenie i rehabilitację chorych.

 

Szerokie perspektywy zatrudnienia


Masażysta to zawód, który ma szansę zostać jednym z najlepiej opłacanych zawodów w krajach unii europejskiej. Co za tym idzie dyplomowany masażysta, może pracować w wszelkiego rodzaju przychodniach rehabilitacyjnych, szpitalach, uzdrowiskach, zakładach opiekuńczo-leczniczych czy w ośrodkach opieki społecznej lub prywatnych gabinetach masażu.

 

 

Przyszłościwy kierunek


Masażu potrzebuje każdy człowiek, niekoniecznie z problemami stricte zdrowotnymi. Masaż pomaga nie tylko się nam zrelaksować, ale również rozgrzać mięśnie i zachować pełną sprawność ruchową. Poprawia stan napięcia skóry, działając na nią również od strony kosmetycznej – odmładza ją.

 

Więcej informacji o samym cyklu kształcenia znajdziemy na stronie Collegium Medycznego Medica - kliknij tutaj!

 

Przeczytaj także: 10 powodów dlaczego warto zostać Asystentką Stomatologiczną!

 

 

Moda na masaż


Trendem jest również posiadanie personalnego masażystę przez sportowców oraz celebrytów. Zawód masażysty zaczyna wkraczać w sferę zawodów prestiżowych.

 

Warto więc skończyć kierunek, który na tak szeroką skalę służy i pomaga ludziom. Jeśli oczywiście będziemy mieli takie możliwości, możemy otworzyć swój własny gabinet masażu i prowadzić własną firmę. Jest to bardzo dobra inwestycja, gdyż zapotrzebowanie ciągle rośnie. Wszyscy dookoła żyją w wielkim stresie, a właśnie to odbija się na naszych mięśniach i kręgosłupie.

 

Co istotne w Collegium Medycznym Medica słuchacze uczą się również języka migowego oraz języka obcego zawodowego, co znacząca rozszerza możliwość znalezienia atrakcyjnej pracy zarówno w polskich jak i zagranicznych placówkach zdrowotnych czy opiekuńczych.

 

Także warto zainwestować w siebie, dowiedzieć się czegoś nowego, a przede wszystkim wykształcić w dobrym kierunku, który zapewni nam nie tylko dobrą pracę, ale także dobre zarobki.

 

 

Jak więc zostać masażystą?


Aby zostać dyplomowanym masażystą należy ukończyć medyczną szkolę policealną, matura nie jest wymagana.


Nauka trwa 2 lata. Po ukończeniu szkoły policealnej i zdaniu egzaminu zawodowego absolwent otrzymuje państwowe świadectwo i dyplom zawodowy uprawniające do pracy min w jednostkach służby zdrowia czy otworzenia własnej działalności gospodarczej.

 

 

Więcej informacji uzyskacie w sekretariacie szkoły:

Medica Collegium Medyczne
ul. Dworcowa 20A
Bezpłatna infolinia 800 800 188
Tel. 91 433 31 74
Tel. 517 715 411
e-mail: [email protected]
www.medica.edu.pl
www.facebook.com/MedicaCollegiumMedyczneSzczecin/
Instagram: medica_szczecin
Medica - szkoła polecana przez pracodawców!

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.