Inspirujące firmy: Focus Group

25.08.2016 3 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum FG

W kolejnej odsłonie naszego cyklu poświęconemu przedsiębiorstwom z naszego regionu, chcemy przedstawić Wam firmę Focus Group. W naszym wywiadzie dowiecie się czym zajmuje się marka Focus Group. Jak wygląda ścieżka kariery w Focus Group? Z kim współpracują? Jaka jest ich wizja marketingu? Na te oraz inne pytania odpowiada nam Pani Klaudia Glinko – przedstawicielka kolejnej szczecińskiej firmy, z której możemy być dumni!

 


hot°: Na wstępie proszę powiedzieć czytelnikom od kiedy działacie na szczecińskim rynku?


W Szczecinie działamy od września 2014 roku. Krótki czas, ale bardzo intensywny ;) Zaczęliśmy w kilku osobowym zespole, teraz jest już zatrudnionych ponad 15 osób; ) 

 

 

hot°: Na waszej stronie internetowej natrafiliśmy na informacje o Appco Group - czy moglibyście powiedzieć nam coś więcej na ten temat?


Oczywiście, że tak. Appco Group jest międzynarodową korporacją, z którą jesteśmy powiązani na zasadzie outsourcing'u. Jest jedną z czołowych firm marketingowo-sprzedażowych zrzeszającą ponad 800 lokalizacji w 25 krajach na 5 kontynentach! W Szczecinie jesteśmy ich jedynym przedstawicielem..

 


hot°: Opiszcie nam czym zajmuje się Focus Group?


Focus Group jest firmą marketingowo - sprzedażową wykonującą zlecenia dla klientów zewnętrznych. Nasz zespół liczy obecnie 15 osób, ale wciąż się rozrastamy. Dzięki temu inwestujemy w kapitał ludzki i rozwój naszej firmy.
W zakresie sprzedaży zajmujemy się budowaniem i promowaniem marki wśród społeczeństwa, kreowaniem wizerunku oraz pozyskiwaniem odbiorców końcowych. Drugi obszar naszych działań to szkolenia. Szkolimy ludzi z zakresu: sprzedaży, szkolenia innych, rekrutacji , umiejętnego motywowania , zarządzania zasobami ludzkimi.

 


hot°: Kim są Wasi klienci? Z jakimi firmami współpracujecie?


Współpracujemy z międzynarodowymi organizacjami charytatywnymi i firmami zewnętrznymi.

 


hot°: Unikatowość jest niezwykle istotna w biznesie. Co wyróżnia Waszą firmę na tle pozostałych w tej branży?


Na rynku pojawia się coraz więcej firm outsourcingowych, natomiast niewiele zostaje na lata. My bazujemy na dobrej jakości współpracowników, szkoleniach od podstaw, inwestujemy w rozwój osobisty, co w efekcie daje nam świetną atmosferę, możliwość poszerzania wiedzy i zdobywania doświadczenia w strukturze firmy.

 

 


hot°: Focus Group działa również z organizacjami dobroczynnymi. Na czym taka współpraca polega?


Jako firma marketingowa zajmujemy się promowaniem marki/loga i działań takich organizacji.

 


hot°: Wasza definicja marketingu, to….


Tak jak wcześniej wspomniałam, marketing jest dość obszernym pojęciem. W skrócie jest to reklama, efektywna sprzedaż oraz zysk, natomiast dla nas marketing opiera się na szeregu działań, które pomagają udoskonalić nie tylko produkt/usługę, ale również osobę, która zajmuje się sprzedażą czy promocją.

 


hot°: Jak wygląda ścieżka kariery w Waszej firmie?


Ścieżka kariery jest dość prosta: uczymy wszystkiego od podstaw na każdym z etapów w naszej firmie. Etapów jest pięć, każdy z nich obejmuje dodatkowy sektor szkoleń, obowiązków, działań. Każdy współpracownik ma takie same możliwości rozwoju, gdzie finalnie może otworzyć swoją własną firmę działającą na zasadzie outsourcing'u.

 


hot°: Wakacje niedługo się skończą, część studentów (i nie tylko) może zacząć poszukiwania pracy. Czy przewidujecie kolejne rekrutacje do Waszej firmy?


Tak, prowadzimy całoroczną rekrutację. Jeżeli ktoś chciałby dołączyć do naszego zespołu, wystarczy wysłać swoje CV na naszego maila.

 

 

Focus Group
Plac Orła Białego 1/34
tel. 534 682 390
www.focusgroup.org.pl

 

Komentarze

Komentarze

Stefan
20:35 03.11.2016
Cóż za cudna laurka firmy, która zajmuje się akwizycją. Dużo pięknych, mądrych słów, za którymi kryje się bycie domokrążcą i umowa o dzieło.
2
0
Damian
11:16 08.11.2016
Zgadzam się z wypowiedzią Stefana, typowa akwizycja, Pani Luizo jak można opisywać ścieszkę kariery w firmie... Mikołaj jak widzę nadal na zdjęciach a podobno już mury burzył tak awansował, taki sprzedawca.... Ch*(% muje dzikie węże, makaron na uszy .....
1
0
Tomasz
15:43 07.01.2018
Focus Group jako inspirująca firma? To jakiś niesmaczny żart. Najbardziej prymitywna z możliwych akwizycja. I te pesudo mądre wykresy mające przekonać maluczkich, że to wszystko jest na poważnie. Farsa.
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.