Inspirujące firmy: KiKi - niech wakacje trwają cały rok!

24.06.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum KiKi

W kolejnej odsłonie naszego cyklu poświęconemu przedsiębiorstwom z naszego regionu, chcemy przedstawić Wam firmę KiKi. Rozmawiamy z Panem Maćkiem Mizgalskim, jednym z założycieli firmy. Tematy o których za chwilkę porozmawiamy są iście wakacyjne! Omówimy takie pojęcia jak parawaning, tipi czy letnie musthave 2016. Brzmi ciekawie, prawda? Ponadto z pewnością zostaniecie zachęceni do odwiedzenia sklepu on-line. Poznajcie KiKi – kolejną szczecińską firmę, z której możemy być dumni!

 

 

hot°: „Kiki - wakacje powinny trwać cały rok!” – Zgadzamy się z tym absolutnie! Proszę jednak powiedzieć, co właściwie kryje się pod tym hasłem?


To nasze motto. Jesteśmy sklepem, który oferuje przede wszystkim artykuły – nazwijmy je ogólnie – wakacyjno-urlopowe. Akcesoria na plażę, na camping czy wycieczkę. Ale wychodzimy z założenia, że „wakacje” to nie tylko ten czas w środku lata, kiedy mamy wolne i jedziemy na „wczasy” – wakacje to stan umysłu! I właśnie z tego powodu nie mamy w planach zamykać się poza sezonem niczym jakaś smażalnia przy molo – ale będziemy zmieniać swoją ofertę w zależności od pory roku, by utrzymać „wakacje”- te mentalne.

 


hot°: Podczas naszej ostatniej rozmowy podniósł Pan niezwykle istotny problem w polskiej kulturze, ale i stylu życia… Parawaning.


O tak! To zupełnie jakby fragment piosenki „Mój jest ten kawałek podłogi” przenieść w mini-skalę. 6 rano w czasie urlopu – mówiąc szczerze ja bym spał :) Ale nasi dzielni rodacy nastawiają budziki, by zarezerwować sobie miejsce na plaży – jak największe i jak najbliżej wody. Wbijają swoje parawany i wracają – często idą spać dalej! Zjawisko „eksplodowało” w mediach w zeszłym sezonie, ale to nie jest „nowość”. I nikomu nie przetłumaczysz, że to sprzeczne z prawem, bo plaża to miejsce publiczne.

 


hot°: Teraz może skupmy się w stu procentach na KiKi. Działacie niedługo, jednakże z pewnością szybko chcielibyście zawojować polski rynek. Jaką macie wizję rozwoju?


Koncepcja firmy powstała właśnie na plaży nad naszym pięknym Bałtykiem. Wraz z pozostałymi osobami z naszej ekipy – Martą Miszuk i Filipem Kurzawą, zwróciliśmy uwagę na to, że wszyscy mają okropnie brzydkie parawany ;) Tani strzępiący się materiał w przypadkowe wzory, krzykliwe, źle dobrane kolory. Postanowiliśmy więc wprowadzić trochę jakości i designu nad Bałtyk – i tak się zaczęło. Nasze parawany wykonywane są ręcznie, z wysokiej jakości bawełny produkowanej w Polsce, z atestami, z pięknymi nadrukami, które można wg. własnych upodobań mieszać i zmieniać.


Od tamtego pierwszego pomysłu w naszej ofercie pojawiły się też inne produkty. I choć mamy oczywiście sporo rzeczy nietworzonych ręcznie, to jednak naszą główną „linią” rozwoju są produkty wyjątkowe, robione tylko przez nas. Projektujemy, szyjemy, wciąż szukamy nowych pomysłów. Obecnie działamy tylko w Internecie, ale nie wykluczamy sprzedaży stacjonarnej, np. na jednym z nadmorskich festiwali. Poza tym w niedalekiej przyszłości chcemy też poprowadzić warsztaty z szycia i rękodzieła. Niedługo też uruchomimy całą dużą linię produktów dla małych dzieci.

 


hot°: Rozmawialiśmy już o parawanach. Proszę teraz powiedzieć nam coś na temat Tipi, w szczególności o tym dla zwierząt. Muszę przyznać, że to bardzo ciekawy pomysł.


Tipi, to także wykonywany przez nas ręcznie namiot, który możemy szybko złożyć i rozłożyć – idealny, by zapewnić trochę cienia na plaży czy w ogrodzie. A poza tym, to także niezwykle piękny i modny gadżet. Dobrze zaaranżowany może też być niezwykłym dodatkiem do dziecięcego pokoju.


Naszym innowacyjnym pomysłem jest jednak właśnie wspomniane tipi dla zwierząt. Zauważyliśmy, że wiele osób zabiera ze sobą swoje psy na plażę – i super, ale te biedne zwierzaki już po kilku minutach szukają cienia! Ile razy sami widzieliście takiego dyszącego psiaka na czyimś ręczniku? Stąd powstał pomysł mniejszego tipi, które można naszemu psu rozłożyć na plaży – zapewniając mu trochę wytchnienia od słońca. Ale takie tipi może też świetnie sprawdzić się w domu – jako domek dla psa lub kota!

 


hot°: Co jest takim wakacyjnym musthave na lato 2016?


No zdecydowanie parawan! Jestem przekonany, że Parawaning, jako zjawisko socjologiczne dopiero się rozkręca i w tym roku zobaczymy nawet bardziej ekstremalne przypadki. Jak już mamy parawan, to bardzo potrzebny jest młotek do jego sprawnej „instalacji”. Widuje się co prawda plażowiczów wbijających parawan kamieniem, ale jest on tak nieporęczny, jak ciężki do znalezienia na naszych plażach ;)

 


hot°: Co jeszcze znajdziemy w Waszym asortymencie?


Poza Tipi czy parawanami, mamy w swojej ofercie także torby z nadrukami - te robimy ręcznie według naszych autorskich projektów – na razie bezsprzecznie hitem jest torba ze szczecińskim żurawiem ;), saszetki na drobiazgi czy okulary, a także rzeczy przydatne na campingu, wycieczce czy nawet na wakacje w mieście – latarki, plecaczki, zabawki, maty. W niedalekiej przyszłości uruchomimy wspomniane produkty dla dzieci - od worków na kapcie, po szyte ręcznie książki sensoryczne.

 

 

hot°: Kim są Wasi klienci? Do kogo adresujecie swoją ofertę?


Kiki jest dla wszystkich, bo każdemu należą się wakacje! Mamy nadzieję, że każdy znajdzie u nas coś dla siebie, a dla największych indywidualistów robimy też projekty unikatowe. Jedna z klientek zapytała, czy udałoby sie dla niej zrobić tipi w moro - takiego materiału nie mamy w ofercie, ale udało sie go znaleźć.

 

 


hot°: Czy wybieracie się w tym roku nad polskie morze?:)


Oczywiście! ;) Nasze morze jest przecież przepiękne. Mamy nawet swoją własną przyczepkę – „Niewiadówkę”, która będzie nam dzielnie towarzyszyć. Jako lokalni patrioci na pewno zabieramy nasz parawan z nadrukiem "Jestem ze Szczecina" z dźwigozaurami. Ale te wakacje dla nas będą także mocno pracowite! Jednakże cieszymy się z tego ;)

 

 

KiKi
tel. 792 412 554
Sklep Internetowy 

KiKi na Facebooku

KiKi na Instagramie

Napisz maila do KiKi!

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.