Inspirujące firmy: Netcamp!

14.07.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Netcamp

W kolejnej odsłonie naszego cyklu poświęconemu przedsiębiorstwom z naszego regionu, chcemy przedstawić Wam Fundację Netcamp. Rozmawiamy z Panem Sebastianem Szczepańskim – członkiem zarządu Fundacji, która już od ponad 8 lat animuje lokalną branżę informatyczną oraz organizuje wiele inspirujących spotkań dla przedsiębiorców, studentów, pracowników, dzieci oraz wszystkich tych, którzy szukają inspiracji w Szczecinie. Poznajcie Fundację Netcamp – kolejną szczecińską inicjatywę, z której możemy być dumni!

 

 

hot°: Jaka jest geneza powstania Fundacji Netcamp? Jak narodził się pomysł jej założenia? Ile osób liczy Fundacja?


Fundację założyły 3 osoby: Maciej Jankowski, Artur Kubiak i Robert Król. Ja dołączyłem 4 lata później – jako wolontariusz, wspierając fundacje swoimi umiejętnościami analogicznymi w działaniach na rzecz lepszej edukacji na studiach wyższych. Dzisiaj jako członek zarządu mogę powiedzieć, że misja i powód, dla którego powstała fundacja jest wciąż ten sam – to chęć pomocy osobom chcącym zmieniać świat na lepsze z użyciem nowoczesnych technologii.

 


hot°: Czy moglibyście przedstawić pokrótce co dzieje się podczas spotkań Netcamp? Do kogo są one skierowane?


Spotkania Netcamp, to miejsce dla każdego, kto chce wiedzieć więcej o tym „ co piszczy w najnowszych technologiach”. Występuje najczęściej 3 prelegentów, każdy z innym tematem – od sprzedaży w Internecie po technologię wirtualnej rzeczywiści. Po wystąpieniach następuje cześć networkingowa, gdzie uczestnicy poznają się nawzajem i przekazują wiedzę już bezpośrednio sobie.

 


hot°: Czy realizujecie równie inne projekty? Jeśli tak, to proszę o nich opowiedzieć.


Cyfrowi Wynalazcy -- Cyfrowi Wynalazcy to warsztaty powstałe z inicjatywy Fundacji Netcamp, skierowane do dzieci w wieku 6-16 lat. Zawierają one w sobie elementy programowania, robotyki i elektroniki, projektowania i druku 3D, uwzględniają także matematykę, fizykę, zajęcia manualne oraz wiele innych. Podczas zajęć dzieci i młodzież uczą się logicznego myślenia, budowy własnych rozwiązań oraz racjonalnej funkcji komputera, a także poznają najnowsze technologie i rozwiązania.


Tedx - TEDxSzczecin to lokalnie organizowane wydarzenie w międzynarodowym formacie TED. Na konferencję TED/TEDx zapraszani są liderzy, aktywiści, naukowcy i ludzie, którzy zmieniają świat, aby opowiedzieć o tym w ciągu 18 minut. Prelegentami TED byli dotychczas Bill Gates, Al Gore, Elon Musk, Sir Richard Branson, prof. Zimbardo czy Gordon Brown. Wydarzenia TEDx są organizowane w największych miastach na całym świecie.


TEDxSzczecin istnieje od 2012 roku - od tego czasu co roku organizowane są wydarzenia, które nie tylko sprowadzają do naszego miasta najnowsze światowe idee, ale także ukazują interesujące historie i innowacyjne pomysły ludzi związanych z naszym regionem. Fundacja Netcamp jest jedynie partnerem tej inicjatywy, w którą jest zaangażowany sztab wolontariuszy spoza organizacji.


Startup Weekend – osoby z pomysłem na rozwiązanie jakiegoś problemu, łączone są z osobami z umiejętnościami technicznymi i przez weekend starają się stworzyć prototyp rozwiązujący damy problem. W ten sposób powstają kompletne zespoły fundamenty dobrego biznesu.

 

 


hot°: Na jaką pomoc mogą liczyć szczecińskie startupy w ramach Netcamp Startup Hours?


Jest to pomoc doradcza – jak zacząć, gdzie szukać, o czym należy pamiętać, kiedy chcemy rozpocząć swoją przygodę z przedsiębiorczością w Internecie. W szczególności doradzamy wszystkim, którzy mają innowacyjny pomysł w obszarze technologii.

 


hot°: Proszę powiedzieć czytelnikom: czy Waszym zdaniem branża IT rozwija się szybko w naszym mieście? Czy idzie w dobrym kierunku?


Branża IT w Szczecinie już dawno osiągnęła poziom rozwoju i wiedzy innych miast europejskich. Nie ma problemu małej liczby zleceń, ani ich poziomu trudności – potrafimy tworzyć od prostych stron internetowych, przez serwisy do obsługi sklepów internetowych, po systemu rozrywki w samochodach, które dopiero to będą jeździć po naszych ulicach. Aktualnie rozwój wstrzymuje wyłącznie liczba osób mających umiejętności, by tworzyć (programować), bo ofert pracy nie brakuje.

 


hot°: Po tym wszystkim co Pan powiedział możemy jednoznacznie stwierdzić, iż jesteście bardzo aktywni. Powiedzcie – z czego jesteście dumni?


Najbardziej z tego, że dzisiaj osoby związane z informatyką w naszym mieście znają się wzajemnie, wiedzą w czym się każdy specjalizuje, co ułatwia im wymianę zleceń. Coraz więcej usług zostaje po prostu w naszym mieście, powodując jego dalszy rozwój.

 


hot°: Jakie macie plany na przyszłość?


Pracujemy nad zmianą wizerunku komputera pośród dzieci i ich rodziców – z narzędzia do gier i Internetu, na urządzenie do tworzenia i nauki. Ale o tym powiemy więcej we wrześniu, bo będzie taka możliwość prawda? ;)

 


Fundacja Netcamp
Tel. 880773140
www.netcamp.pl

www.facebook.com/Netcamp

[email protected]

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.