Vertigo świętuje swoje dziesięciolecie!

28.11.2017
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Vertigo

Firm reklamowych w Szczecinie jest całkiem dużo. Niewiele jednak może się pochwalić 10 letnim stażem na rynku i stale rosnącą liczbą zadowolonych klientów. Vertigo Studio Reklamy mieszczące się przy Królowej Jadwigi 4 to miejsce, gdzie w miłym i profesjonalnym towarzystwie można opracować i zrealizować nawet najbardziej śmiałe pomysły! Klient jest u nich zawsze na pierwszym miejscu, wiemy to z autopsji bo… drukujemy plakaty u nich ;) Na temat dziesięciolecia istnienia, oferowanych usług, a także planów na przyszłość porozmawiamy z Krzysztofem Pietrusewiczem – właścicielem Vertigo Studio Reklamy.

 

Właściciel firmy Krzysztof Pietrusewicz w środku

 

hot°: Na początek gratulujemy pięknego jubileuszu! Pamiętasz jeszcze początki firmy, jak to wszystko się zaczęło?
Krzysztof Pietrusewicz: Dziękujemy! Początki pamiętam bardzo dobrze. Zaczynałem we własnym mieszkaniu, drukując na ścinkach papierów, które udało mi się dostać w dużych drukarniach. W dużym pokoju stały 3 komputery, ploter i ogromne ksero.

 

Kontaktowałem się z klientami, wszystko ustalałem, projektowałem i realizowałem. Bywało, że doba trwała dla mnie 25 godzin! Na początku moja firma świadczyła usługi z zakresu projektowania i realizacji małych form, z czasem przyszła pora na większe zadania, większych klientów i rozbudowę zespołu.

 

hot°: W takim razie przez tych 10 lat przeszliście niezłą przemianę.

Myślę, że mocno się rozwinęliśmy. Przede wszystkim pozyskaliśmy wielu wspaniałych klientów, z którymi w większości współpracujemy do dziś. Realizujemy śmiałe projekty, nie boimy się rozmachu i lubimy wyzwania! Współpracujemy na stałe z 8 osobami, a partnerów biznesowych możemy liczyć w dziesiątkach. Wszyscy oni pozwalają nam perfekcyjnie realizować nasze cele, uczyć się, rozwijać. Mówiąc szczerze, to małymi kroczkami spełniając oczekiwania klientów, spełniamy swoje marzenia.

 

Zmieniły się także budżety którymi obracamy, z roku na rok wciąż rosną, co świadczy o tym że mamy się dobrze. Teraz przed nami najważniejsza zmiana – zmiana siedziby. Chcemy, żeby wszyscy, którzy przekroczą nasz próg czuli się dobrze. Nasz profesjonalizm to jedno, ale kawa i rozmowa nie tylko o projektach, to równie ważna rzecz dla nas.

 

 

hot°: Przejdźmy do konkretów – jakie świadczycie usługi? W czym czujecie się najlepiej?

Zajmujemy się kompleksowo szeroko pojętą reklamą. Drukujemy poligrafię cyfrową i offsetową, zajmujemy się drukiem wielkoformatowym, reklamą świetlną, nadrukami na odzieży i gadżetach oraz oklejaniem pojazdów. Realizujemy także zlecenia z zakresu składu do druku i projektowania graficznego. Bardzo lubimy przygotowywać kompleksowe identyfikacje wizualne. Kilka naszych projektów widujecie każdego dnia w mieście.

 

Musimy przejść długi proces, żeby klient był zadowolony. Najważniejszą częścią jest projektowanie graficzne, czyli dobry projekt i koncepcja danej pracy. To na tym etapie klaruje się jak będzie wyglądał i działał produkt, który przygotowujemy. Następnie pozostaje tylko poprawne zrealizowanie go zgodnie z wytycznymi.

 

Staramy się podejść do klienta w taki sposób, żeby nie musiał się przejmować zagadnieniami, które nie dotyczą jego branży i wykonać jak najwięcej pracy koncepcyjnej i rzecz jasna całą realizacyjną. Przygotowujemy wszystko kompleksowo od projektu do efektu.

 

hot°: Kim są Wasi klienci? Czy zajmujecie się jedynie dużymi zleceniami, czy można skorzystać z Waszych usług również przy okazji drobnych zamówień?

 

Dla nas każde zlecenie jest ważne, a profile partnerów są różnorodne. Współpracujemy z powodzeniem z wieloma dużymi klientami jak Coca –Cola, Amazon, Uniwersytet Szczeciński, Pogoń Szczecin SA, Miasto Szczecin wraz z szeregiem spółek miejskich. Z przyjemnością świadczymy także usługi na rzecz średnich i małych przedsiębiorstw z lokalnego rynku. To z tymi ostatnimi udaje nam się najczęściej nawiązać kontakty biznesowe i prywatne na lata.

 

Przykładowe realizacje

 

 

hot°: A robiliście już jakiś rachunek sumienia? Co udało się osiągnąć przez te lata?

 

Ostatnio starałem się policzyć wszystkich klientów i realizację i sam się zdziwiłem. Przez 10 lat to łącznie ponad 50 tysięcy prac i prawie 1000 klientów. Wielu z nich do nas wraca, widujmy się na ulicy, w sklepie i zawsze chwilę rozmawiamy. Żadna ze stron nie ucieka, a to chyba dobrze ;). Nasze wydruki i publikacje liczymy w dziesiątkach tysięcy i kilometrach. Z ciekawostek, najszybsza realizacja trwała zaledwie 2 minuty!

 

hot°: A najdłuższa?

Ona chyba właśnie trwa, ta realizacja to właśnie Vertigo Studio Reklamy. Najdłuższy jest samorozwój, nasze plany i marzenia. Ale to wszystko dzięki klientom, to oni nam na to pozwalają i za to im dziękujemy.

 

hot°: To jakie są te marzenia, czego Wam życzyć?
Chcemy iść do przodu nieustannie się rozwijając i podnosząc standardy. Z pewnością najważniejszym krokiem w tym kierunku i naszym najbliższym, głównym planem jest wcześniej wspomniana zmiana siedziby. Ten plan zrealizujemy na pewno w ciągu najbliższych miesięcy, a po przenosinach zaprosimy Was do środka. Poza tym naszym marzeniem jest to, żebyście napisali na swoich łamach o naszym dwudziestoleciu czego i wam i sobie życzymy. ;)

 

Vertigo Studio Reklamy
ul. Królowej Jadwigi 4
tel. 504 400 690
www.facebook.com/vertigostudioreklamy
www.vertigo.szczecin.pl

 

Przykładowe realizacje

 

Przykładowe realizacje