Festiwal Komedii Szpak

04.11.2022 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Sebastian Wołosz

 Już pod koniec listopada kolejna edycja Festiwalu Komedii Szpak, łączącego różne środki artystycznego wyrazu, których wspólnym mianownikiem jest szeroko rozumiana komedia.  Komedia, której celem jest nie tylko rozśmieszenie widza, ale także, a może i przede wszystkim – zmuszenie do refleksji, wzruszenie, wbicie szpilki w absurdy otaczającej nas rzeczywistości. O szczegółach festiwalu rozmawiam z Organizatorami. 

 

 

 

hot°: Miłe złego początki! Żart oczywiście, opowiedzcie naszym Czytelnikom tytułem wstępu, czym jest festiwal Szpak. Na pewno dużo szczecinian Was zna, ale pewnie nie wszyscy

 

Festiwal Komedii SZPAK to przede wszystkim święto śmiechu i dobrego humoru. Zaczynaliśmy organizować wydarzenie jeszcze jako studenci, i choć od pierwszego SZPAKA minęło ponad 16 lat, to my nadal chcemy naszej publiczności serwować dawkę dobrego humoru i pozytywnej energii. Podaczas każdego z festiwali staramy się prezentować różne środki artystycznego przekazu, których wspólnym mianownikiem jest szeroko rozumiana komedia.

 

Tak, której celem jest nie tylko rośmieszenie widza, ale i zmuszenie do refleksji, wzruszenie czy „wbicie szpilki” w absurdy otaczającej nas rzeczywistości.

 

hot°: Dlaczego warto wybrać się na tegorocznego Szpaka? Na pewno znajdziecie wiele powodów …


Przede wszytkim dlatego, że będzie naprawdę zabawnie. Nie oszukujmy się, pora roku i aura na zewnątrz nie rozpieszczają. Do magicznej i radosnej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia jeszcze sporo czasu. Natomiast przychodząc na którekolwiek wydarzenie na SZPAKu będzie można dostarczyć sobie pozytywnych endorfin, oderwać się od szarej, wietrznej i deszczowej atmosfery. Śmiech to zdrowie i podobno wzmacnia odporność, a na SZPAKu nigdy tego śmiechu nie brakuje.

 

 

 

hot°: Szpak w tym roku potrwa kilka dni, prosimy o krótkie zaprezentowania każdego dnia wydarzenia.


Zgadza się – SZPAK potrwa dokładnie trzy dni, pomiędzy 24 a 26 listopada Szczecin stanie się polską stolicą kabaretu. Osobiście już nie mogę się ich doczekać. Wracając jednak do Twojego pytania. Każdy dzień upłynie nam pod innym hasłem. Wszystkie wydarzenia w ramach tegrocznego festiwalu odbędą się w DK „Krzemień”. W czwartek, 24 listopada, zapaszamy o 18:00 na SZCZECIŃSKI OPEN-MIC, podczas któregowystąpiąnieznani szerszej publiczności komicy, którzy dopiero zaczynją swoją karierę i zaprzentują fragmenty swoich programów.

 

O 21:00 zapraszamy z kolie na STAND UP. Na scenie będzie można zobaczyć: Damiana „Vikinga” Usewicza, Jakuba Krzaka, Damiana Kubika czy Wojtka Kamińskiego.


Piątek, 25 listopada, to improwizacje. Osobiście moja ulubiona forma komedii😉 Na scenie pojawią się: Rafał Hajdukiewicz, Paweł Niczewski, Maciek Sikorski, Kacper Odrobny, Piotr „Guma” Gumulec, Jakub Krzak, Krzysiek Wilkosz i Wojtek Kamiński. To będzie naprawdę niesamowity wieczór, pełen nieprzewidzianych zwrotów akcji i wybuchów śmiechu.

 

Interakcja z publicznością gwarantowana, zwłaszcza, że to właśnie ona nadaje kierunek temu, co będzie się działo na scenie. W sobotę natomiast Poligon Kabaretowy –gratka dla wszystkich fanów kabaretu. Na scenie znani i lubiani artściz polskiej sceny kabaretowej. Będzie się działo, oj będzie.

 

 

 

 

SZPAK BILETY | TUTAJ

 

 

 

hot°: Poligon Kabaretowy to osobne wydarzenie współtowarzyszące Szpakowi, prosimy o szczegóły…


Na scenie wystąpią: Kabaret Jurki, Kabaret Chyba i Antoni Gorgoń Grucha. Podczas tego wieczoru artyści zmierzą się w poligonie, w którym zaprezentują premierowe skecze, piosenki, monologi, i kto wie co jeszcze?! Szalony wieczór pełen niespodzianek i interakcji z publicznością, która jak zawsze będzie najważniejszym jurorem tego pojedynku. Wieczór poprowadzi Piotr „Guma” Gumulec.

 

 

hot°: Porozmawiajmy o Artystach tegorocznej edycji, w końcu oni tworzą Szpaka. Na kogo zwrócić uwagę, a na kogo nie?😉😉


Każdy z artystów zasługuje na uwagę. Zachęcam do tego, żeby przyjść na wszystkie wydarzenia SZPAKA i samemu sprawdzić, komu należą się najgłośniejsze oklaski i śmiechy😉

 

hot°: Jakie macie plany na kolejne edycje? Czy będziemy musieli czekać aż do jesieni 2023 roku? Czy organizujecie coś jeszcze po drodze?


Planów mamy zawsze dużo. Nie będziemy nic obiecywać, ani uchylać rąbka tajemnicy. Wstępnie faktycznie widzimy się jesienią 2023 roku, jednak kto wie, czy nie zaproponujemy naszej publiczności jeszcze czegoś jeszcze, pomiędzy jedny a drugim SZPAKiem?

 

 

 

kontakt:

adres: [email protected]
telefon: 724 946 000


strona www: www.szpak.info.pl


facebook Festiwal Komedii SZPAK | Szczecin | Facebook
instagram Festiwal Komedii SZPAK
youtube Festiwal Komedii SZPAK - YouTube

 

SZPAK BILETY | TUTAJ

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.