Knocikowo Pracownia

10.10.2023 1 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Knocikowo Pracownia jest miejscem, które specjalizuje się w produkcji świec deserowych oraz wosków kominkowych. Pracownia powstała z pasji do kreowania estetycznych produktów, które nie tylko wizualnie zachwycają, ale także tworzą wyjątkową atmosferę w Twoim domu czy firmie. W trakcie tego wywiadu, chcielibyśmy dowiedzieć się więcej o inspiracjach, wyzwaniach oraz unikalności produktów Knocikowo Pracownia

 

hot°: Jak powstała idea założenia Knocikowo Pracownia? Co było Pani inspiracją do tworzenia świec deserowych?

 

Myśl stworzenia pracowni świec sojowych powstała ponad rok temu, gdy przeglądałam Instagram i natrafiłam na konto, gdzie wykonywane były świece sojowe z formy. I od świec z form zaczynałam, ale nie dawały mi możliwości uwolnienia mojej kreatywności.

 

Pamiętam to jak dzisiaj, to był dzień moich urodzin, gdzie kupiłam deser czekoladowy, był pięknie podany i wtedy wpadł mi do głowy pomysł odtworzenia go, ale z wosku sojowego. I tak zaczął się intensywny czas nauki, prób, testów, aż w końcu wyszło.

 

 

hot°: Jakie są najbardziej popularne i unikalne produkty w ofercie Knocikowo Pracownia? Czy są jakieś specjalne zapachy czy wzory, które cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem klientów?

 

Najbardziej popularnymi i cieszącymi się zainteresowaniem są wszystkie świece w szczególności, a w szczególności: KAWA LATTE, TRUSKAWKI W ŚMIETANIE oraz MISKA Z OWOCAMI.

Ostatnia świeca stworzona przeze mnie ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród klientów 18+ to Whisky z kostkami lodu – wygląd i zapach powalają.

 

 

hot°: Czy proces tworzenia świec deserowych jest bardziej wymagający niż w przypadku tradycyjnych świec? Jak dbacie o zachowanie realistycznych kształtów i aromatów?

 

Oczywiście, że proces przygotowywania świecy deserowej jest bardziej wymagający. Tradycyjne świece zalewa się do pojemnikai już.

 

Praca nad świecą deserową zaczyna się na etapie rysowania jak powinna wyglądać dana świeca, co powinno się w niej znajdować, jakie powinna mieć kolory, dodatki i zapach. Wszystkie dodatki, których używam to odlewy prawdziwych produktów, jeżeli wpadnie mi coś do głowy, a nie mogę tego kupić, to robię własny odlew.

 

Jeżeli chodzi o aromaty, ważne jest na początku swojej przygodny ze świecami przetestować firmy oferujące zapachy i takie których jakość jest bardzo dobra. Obecnie zaopatruje się w 2 miejscach, gdzie jakość jest bardzo dobra i oddają rzeczywiste zapachy.

 

 

hot°: W jakiej sposób wybieracie zapachy do wosków kominkowych? Czy istnieją wyjątkowe, sezonowe lub tematyczne kolekcje?

 

Woski kominkowe to mini wersje świec, jeżeli widzę, że dany zapach podoba się klientom, tworzę również woski z tymi zapachami. Oczywiście, że są kolekcje sezonowe adekwatne do pór roku, najbardziej popularne to oczywiście jesień, zima.

 

Tematyczne kolekcje tworzę pod dany event, na który w danym czasie się wybieram, lub podczas indywidualnych współprac z firmami.

 

 

hot°: Czym różnią się wasze produkty od innych dostępnych na rynku?

 

Świece tworzone przez Knocikowo Pracownia, to świece, które są:

 

  1. Ręczne wykonanie
  2. Tworzone w 100% z wosku sojowego
  3. Nie jest to masowa produkcja
  4. Nie ma dwóch takich samych świec
  5. Dbałość o najmniejsze szczegóły
  6. Certyfikowane produkty

 

hot°: Jakie są największe wyzwania, z jakimi się Pani spotyka jako producent świec deserowych i wosków kominkowych?

 

Konkurencja na rynku. Branża produkcji świec jest konkurencyjna, a w szczególności segment świec deserowych, który zyskuje na popularności. Producent świec musi stawiać czoła konkurencji, tworząc unikalne i wysokiej jakości produkty, które wyróżnią się na rynku

 

Wybór odpowiednich zapachów. Twórca musi badać trendy wśród klientów, przewidzieć preferencje i oczekiwania, aby stworzyć zapachy, które będą atrakcyjne i zgodne z oczekiwaniami klientów

 

Jakość produktów. Ważne jest, aby utrzymywać wysoką jakość produktów. To oznacza dbanie o odpowiednie składniki, estetyczne wykonanie, trwałość i prawidłowe palenie świecy. Zachowanie jakości jest kluczowe dla zadowolenia klientów i budowania trwałej reputacji marki

 

Znalezienie dostawców. Ważne jest znalezienie zaufanych dostawców wysokiej jakości surowców takich jak: wosk, knot, barwniki czy olejki zapachow

 

Marketing i promocja. Skuteczne promowanie wymaga odpowiedniego planu marketingowego. Stworzyć strategie reklamowe, udziały w targach czy kampanie reklamowe, które dotrą do docelowej grupy klientów i przyciągną uwagę

 

hot°: Czy Knocikowo Pracownia oferuje personalizację swoich produktów, na przykład na specjalne okazje lub zamówienia firmowe?

 

Oczywiści. Jeżeli klient chce podziękować gościom za przybycie na:

 

- ŚLUB

- CHRZCINY

- KOMUNIĘ 

- BABY SHOWER CZY

- SPERSONALIZOWAĆ: 

 

 

hot°: Czy prowadzicie warsztaty, na których można nauczyć się tworzenia świec? 

 

Stacjonarnie nie mam jeszcze możliwości prowadzenia takich szkoleń, natomiast na zaproszenie dojeżdżam i oczywiście prowadzę.

 

hot°: Co przyszłościowego planuje Knocikowo Pracownia? Czy możemy spodziewać się nowych produktów w nadchodzących miesiącach?

 

W przyszłości chciałabym otworzyć stacjonarny sklep ze świecami i miejscem właśnie na prowadzenie szkoleń czy spotkań. Oczywiście, że możecie się spodziewać nowych produktów, zaraz jesień i okres świąteczny, który najbardziej wyzwala kreatywność, więc zapraszam na moje media społecznościowe i obserwację, tam najszybciej dowiecie się o nadchodzących nowościach.

 

hot°: Gdzie można kupić Pani produkty stacjonarnie i online?

 

Stacjonarnie jeszcze nie ma możliwości, natomiast zapraszam na:

 

Strona internetowa: https://knocikowopracownia.pl

Instagram: https://www.instagram.com/knocikowo_pracownia/

Facebook:https://www.facebook.com/KnocikowoPracownia

 

 

 

Knocikowo Pracownia

Martyna Pilarczyk

Ul. Śląska 5/18

70-431 Szczecin

Tel: 887-288-158

mail: [email protected]

 

 

Knocikowo Pracownia

Knocikowo Pracownia

Komentarze

Komentarze

Hania
13:17 25.02.2024
Świece pięknie wyglądają-zapach utrzymuje się do końca -miałam 3 rodzaje i polecam z całego serca
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.