Propsy Home

28.11.2023 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Zapraszamy do lektury naszego wywiadu z właścicielami sklepu Propsy Home. Spotkaliśmy się z nimi, by dowiedzieć się więcej o ich pasji do odnajdywania niezwykłych przedmiotów, czym wyróżniają się na tle innych, i jakie wyzwania stawiają sobie w poszukiwaniu wyjątkowych "drobiazgów". To również rozmowa o stylu vintage, unikalnych przedmiotach i codziennych pasjach!

 

 

hot°: Zacznijmy od początku. Skąd pomysł na sklep?


Zaczęło się dość banalnie. Od małego kolekcjonowałem różne plakaty, pocztówki a jak byłem starszy prowadziłem z kolegą „mały lumpex” w czasie studiów. Potem przyszedł czas na reportaże ślubne oraz sesję zdjęciowe, które regularnie robiłem przed wiele lat.

 

W 2020 wiadomo co się stało a na jednym z reportaży w drugiej połowie roku moja para podsunęła mi pomysł, abym się tym zajmował na „poważnie”. Pod koniec roku 2020 właśnie powstało Propsy Home a chwilę później do mnie dołączyła druga osoba czyli Asia z którą razem prowadzimy nasz składzik i trwamy w tym razem do dnia dzisiejszego.

 

hot°: Jakie przedmioty czy kategorie przedmiotów można znaleźć w sklepie Propsy Home? Jak w ogóle zdobywacie takie perełki?

 

Zajmujemy się tzw. drobnicą. Głównie szkło, kryształy, ceramika porcelana. Nie czuje się dobrze w meblach itp. itd. Zresztą... gdzie my to byśmy trzymali? :) Szukanie w kartonach czy na magazynach właśnie tej drobnicy sprawia niezłą frajdę

 

 

hot°: Czy w ogóle jest styl vintage, które można znaleźć w Waszym sklepie? Jak byście go fachowo opisali ….

 

Możemy to opisać na wiele sposobów, ale najprościej to po prostu styl który ma minimum 20 lat czyli jest trochę z „innej epoki” U nas znajdziecie głównie produkty od lat 50 do 90tych, ale zdarzają nam się przedmioty antyczne czyli ponad 100letnie. Styl vintage to też bardzo szeroko pojęte zagadnienie co , ale na stan dnia dzisiejszego będą to przedmioty, które były produkowane do końca lat 90tych.

 


hot°: Co według Was czyni sklep Propsy Home miejscem wyjątkowym, które warto odwiedzić w poszukiwaniu przedmiotów do swojego domu?

 

Myślę, że podejście do przedmiotów. Kupujemy/zdobywamy przedmioty, które sami moglibyśmy mieć w domu/mieszkaniu/lokalu czy używać tych przedmiotów na co dzień. Wyznajemy zasadę, że wszystko jest dla ludzi – są tylko różne gusta a trafić w nie to jest wyzwanie, któremu staramy się podołać a jak sami wiemy nie jest to zdecydowanie proste.


hot°: Czy Wasz sklep przyjmuje przedmioty od klientów? Czy można Wam coś sprzedać? Jak to działa?


Nasze przedmioty głównie pochodzą za zachodniej granicy oraz północy. Rzadko skupujemy przedmioty od innych osób z prostego powodu. Mając działalność gospodarczą trzeba kalkulować czy dany przedmiot jest warty tej ceny za którą ktoś nam chce sprzedać. Często są to przedmioty, które będą leżeć długo u nas a tego chcemy zdecydowanie unikać.

 

Oczywiście nie mówimy nigdy nie, ale jeżeli takie przedmioty się zdarzają to szukamy też atrakcyjnej ceny względem nas oraz klienta (chociaż dość często sobie w głowie mówię – My nie mamy klientów – do nas po prostu przychodzą goście na zakupy oraz rozmowy.)

 

hot°: Czy sklep organizuje jakieś specjalne wyprzedaże lub promocje?


Trzy, cztery razy w roku robimy promocję na towar, który nam zalega i robię promocję nawet rzędu 80% od ceny regularnej. Czasami nie mamy gdzie już tego trzymać więc tak w kartonach pewne produkty czasami się „walają”

 

hot°: Jak często na twoim Instagramie pojawiają się nowe przedmioty?

 

Nasze wrzutki/dropy z nowym towarem są zawsze w czwartki oraz niedzielę od 19:30. Jest to 25-30 przedmiotów, które są „puszczane” jako posty i tam można dokonywać transakcji. Niedługo powstanie również sklep internetowy z prawdziwego zdarzenia a jesteśmy też w fazie szukania nowego lokalu pod sklep stacjonarny w centrum Szczecina. Obecne jesteśmy w garażu, który powoli przestaje być dla nas „komfortowy' ze względu na małą ilość miejsca.

 


hot°: Jak wygląda procedura zakupu i odbioru zakupionych przedmiotów?

 

Na instagramie po zakupie przedmiotu na wiadomość prywatną otrzymywane są szczegółowe informacje, po którym następuje płatność na konto do 24h od otrzymania rozliczenia. Można również u nas „chomikować' dany przedmiot przez 14 dni od pierwszego zakupu. Po tym czasie lub chwilę po zakupie wysyłamy przedmioty kurierem w ciągu 10dni roboczych choć zazwyczaj jest to zdecydowanie szybciej.


Musieliśmy zainwestować w dużo przedmiotów, aby pakowanie było ułatwieniem a nie utrapieniem. Od dużej ilości taśm, kartonów z drugiej ręki lub kupowanych, folii bąbelkowej czy wypełniaczy do paczek. Staramy się, aby każda paczka dojechała cała i zdrowa do każdej osoby bez wyjątku czy przedmiot kosztuje 10 zł czy 1000 zł.

 

 

hot°: Jakie są trzy aktualnie najpopularniejsze przedmioty kupowane przez Waszych klientów?


Najczęściej kupowane przedmioty u nas to bez wątpienia filiżanki oraz kieliszki, których dość często nam brakuje jeżeli chodzi o jakieś modele/fasony. Jeżeli chodzi o trzeci przedmiot to tutaj musielibyśmy się dość długo zastanawiać, ale padłoby raczej na wazony ceramiczne lub porcelanowe. Tych ładnych lub w ciekawej formie jest coraz mniej a szkoda, bo nie jedno miejsce by ozdrobiły

 

 

ul. Madalińskiego 8/H3
tel. 725 416 686

 

https://www.propsyhome.com
https://www.instagram.com/propsyhome

 

 

Propsy Home

Propsy Home 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.