17 Schodów do Koktajlowej Krainy

16.09.2016 1 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum lokalu

17 Schodów, to nowy Coctail Bar w Szczecinie (otwarty nieco ponad miesiąc temu). Z tego co słyszeliśmy, to poziom ich drinków jest porównywalny z ofertą najlepszych londyńskich lokali. A tak w ogóle...czy jest w Szczecinie lokal z tak dużym wyborem alkoholi? Porozmawiajmy z właścicielami 17 Schodów!

 

 

hot°: Skąd pomysł na nazwę lokalu?


Do naszego lokalu w zabytkowej kamienicy prowadzą schody - zgadnijcie ile ich jest ? :)

 


hot°: Co było kluczem w doborze lokalizacji?


Pół roku szukaliśmy i analizowaliśmy gdzie mógłby sprawdzić się nasz koncept. Podzamcze wpisuje się idealnie. Bardzo prężnie się rozwija i jest o wiele bezpieczniejsze niż centrum. Dodatkowym atutem jest bliskość bulwarów.

 

 


hot°: Jaki klimat panuje w lokalu?


17 Schodów jest miejscem, w którym goście będą mogli na chwilę się zatrzymać, porozmawiać, zjeść i napić się wyśmienitych koktajli, przygotowanych przez barmanów pracujących w barze, wielokrotnie znajdującym się w rankingu http://www.worlds50bestbars.com

 


hot°: Czym zamierzacie przyciągnąć szczecinian?


Od 7 lat realizując 150 eventów rocznie przyciągamy gości z całej Polski na koktajle poprzez firmę event-bar.pl. Chcielibyśmy powtórzyć ten sukces w lokalu tak, aby koktajle utożsamiały się szczecinianom jako coś ciekawego, bo skoro możemy zjeść ze smakiem, to czemu nie wypić ze smakiem? 😊 Dodatkowo zaoferujemy naszym gościom ogromny wybór alkoholi - przeszło 350 rożnych rodzajów.

 


hot°: W nazwie lokalu macie Swing & Blues - czy to oznacza, że ta muzyka będzie królowała w 17 Schodach?


Zdecydowanie tak. Ta muzyka jest wspaniała, przywołuje nam momenty historii, w których ludzie mieli więcej czasu i częściej kontemplowali miłe chwile. Miejmy nadzieję, że uda nam się odzwierciedlić tamte lata ...

 

 


hot°: Co znajdziemy w Waszej ofercie? Co serwujecie?


W naszej ofercie będzie whisky i koktajle serwowane na ręcznie rzeźbionych kulach lodowych, koktajle przygotowywane metodą fast infusion w syfonach. Będą rządziły różne tekstury koktajli i zwariowane sposoby podania. Dodatkowo będziemy serwować zapomniane koktajle, które królowały w barach podczas lat 20 i 30!

 


hot°: Po kilku miesiącach przygotowań nareszcie udało Wam się otworzyć wymarzony lokal. Jesteście czynni od połowy sierpnia. Czy możecie coś powiedzieć na temat pierwszych dni?


Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni, osoby które słyszały o barze w trakcie jego powstawania przychodzą sprawdzić jak wygląda lokal i co serwujemy, natomiast goście którzy trafili do nas przypadkiem zostają na dłużej i z zachwytem sprawdzają pozycje z karty jedna za drugą.

 

 

17 Schodów
ul. Targ rybny 1
tel. 723 895 123
Odwiedź lokal na Facebooku!

 

17 Schodów

17 Schodów

Zapisz

Komentarze

Komentarze

misio
13:29 16.09.2016
Kamienica w której mieści się lokal nie jest zabytkowa. Jakieś małe niedopatrzenie redakcyjne.
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.