6 sushi barów idealnych na czerwiec

24.06.2019
Autor: Magdalena Oleśniewicz, Zdjęcia: Archiwum miejsc

W czerwcowym felietonie postanowiliśmy przyjrzeć się szczecińskim lokalom serwującym popularne sushi. Liczymy się z Waszą opinią, dlatego zapytaliśmy na naszym facebooku o Wasze ulubione restauracje. Tym razem również nie zawiedliście i poleciliście nam kilka ciekawych miejsc. Jako, że sami również jesteśmy wielbicielami tej potrawy, wszystkie wymienione lokale odwiedziliśmy osobiście. Na podstawie tych typów, powstało zestawienie 6 popularnych szczecińskich sushi barów. Nasza lista została stworzona w kolejności alfabetycznej. Sprawdźcie sami i delektujcie się!

 

Izumi Sushi

 

  

 

W 2009 roku w mokotowskiej Palmiarni w Warszawie powstała największa w Polsce restauracja sushi - „Izumi Biały Kamień”, gdzie w zielonym gąszczu 100-letnich palm, gdzie można zjeść nie tylko sushi i dania gorące kuchni japońskiej, ale także dania kuchni z Azji płd-wsch. w wersji fusion. Kolejna restauracja „Izumi Sushi” została otwarta w Szczecinie w 2015 roku, na ul. Mała Odrzańska 19. Szefem kuchni jest Alon Than. Zespół Izumi to grupa starannie dobranych osób, które łączy wspólny cel, pasja i zaangażowanie.


ul. Mała Odrzańska 19, tel.664 100 044
www.facebook.com/izumisushiszczecin
www.izumisushi.eu

 

 

Kenko Sushi

 

  

 

„Kenko Sushi” istnieje na rynku gastronomicznym, w centrum miasta już od kilku lat, a od roku również na Prawobrzeżu. Dzięki oryginalnemu podejściu zdobyli już sporą część serc szczecińskich sushimaniaków. Oprócz klasycznego menu, zasłynęli rodzajem sushi w kategorii fusion. Są to rolki z ciekawym połączeniem składników : pomarańcze, liczi, ostre sosy, czy nawet bekon. Mówić o jedzeniu można wiele, ale najlepiej jest przyjść zjeść na miejscu w lokalu, odebrać na wynos, albo zamówić z dostawą do domu. Zareagowali również na sugestie gości i wkrótce pojawi się nowe menu.


ul. Lucjana Rydla 38, Szczecin, tel. 508 686 668
www.facebook.com/kenko.sushi.szczecin.prawobrzeze/
www.kenko-sushi.pl

 

 

Koku Sushi

 

  

 

Nowo otwarta restauracja „Koku Sushi” powstała z myślą o gościach, którzy poszukują nowych doznań kulinarnych oraz niebanalnych połączeń smaków. Przytulne wnętrze utrzymane w charakterystycznej dla kraju kwitnącej wiśni harmonii kolorów pozwoli mile spędzić czas. Koku Sushi zaskakuje niebanalnym podejściem do sztuki przyrządzania tej wielowiekowej potrawy. Niedawno postanowiliśmy odwiedzić nową - szczecińską świątynię sushi. Koku swoim pomysłem - wystrojem - jakością ma duże szanse podbić serca mieszkańców naszego miasta.


ul. Wojska Polskiego 40,tel. 577 545 145
www.facebook.com/kokusushiszczecin
www.kokusushi.pl

 

 

 

Restauracja Sake

 

  

 

Restauracja „Sake” powstała w październiku 2004 roku i była pierwszą serwującą w Szczecinie egzotyczne dania kuchni Kraju Kwitnącej Wiśni. Dzięki długoletniej współpracy z wykwalifikowanym Mistrzem sushi utrzymują wysoki standard serwowanych potraw. Zawsze używają najświeższych produktów a sushi przygotowywane jest na oczach gości bezpośrednio przed podaniem. W menu poza sushi znajdziecie wyśmienite dania z kurczaka, wołowiny, kaczki, ryb i owoców morza. W 2014 roku poszerzyli asortyment o potrawy kuchni tajskie, które cieszą się ogromną popularnością.


al. Piastów 1 w Szczecinie, tel. 914 843 618
www.facebook.com/restauracjasake
www.sake.szczecin.pl

 

 

 

Tokyo Sushi'n'Grill

 

  

 

W „Tokyo Sushi'n'Grill” porcja ryżu i kawałek surowej ryby, są znakomitymi arcydziełami przygotowywanymi przez najlepszych Sushi Masterów. Nie musicie już wyjeżdżać do Japonii, ponieważ Japonia jest w „Tokyo Sushi'n'Grill” na Rynku Siennym. Serwują najświeższe ryby jakie możecie zjeść w Szczecinie. Restauracja to nie tylko sushi, ale tak jak sama nazwa wskazuje znajdują się również dania z tradycyjnego japońskiego grilla. Jeżeli chcą Państwo obcować z japońską kuchnią koniecznie odwiedźcie Rynek Sienny od wtorku do niedzieli 13-23.


Rynek Sienny 3, tel. 91 433 71 40
www.facebook.com/tokyosushiandgrill
www.tokyorestaurant.pl

 

 

Roll’n go

 

    

 

„Roll’n go” to miejsce, w którym to nie Ty czekasz na przygotowanie sushi, a gotowe rollsy w wygodnej formie „do ręki” czekają na Ciebie! Serwują różne rodzaje rollsów m.in.: z surowym lub pieczonym łososiem, krewetką, czy tuńczykiem. Oprócz sushi rollsów zjecie tutaj m.in. Buddha Bowl, czyli miskę z ryżem i dodatkami. Hitem jest miska z łososiem teriyaki, wakame, mango i awokado. Znajdziecie tutaj też opcję wegańską zarówno rollsów, jak i buddha bowl. Co jakiś czas możecie tutaj spróbować różne sushi wariacje, takie jak: sushi pizza, sushi burgery, onigiri, tort sushi.


al. Wojska Polskiego 20, tel.690 999 027
Ryneczek Pogodno (środkowa alejka)
www.facebook.com/rollngoszczecin