Amaretti Caffe, odrobina Włoch w Szczecinie

28.09.2018
Autor: Honorata Nekanda – Trepka , Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Miałam niedawno przyjemność odwiedzić nową miejscówkę z branży gastronomicznej, mieszczącą się przy ulicy Śląskiej 51. Jest to ka-
wiarnio - lodziarnia o dźwięcznej nazwie Amaretti Caffe. Przywitała mnie przemiła obsługa i sympatyczny menadżer, proponując od progu orzeźwiające lody i przepyszną, aromatyczną kawę. Okazało się , że na miejscu serwowane są też śniadania, trudno było nie skorzystać i z tej oferty. Jestem przekonana, że jest to kolejna ciekawa propozycja dla Szczecina. Zachęcam do przeczytania krótkiego wywiadu o Amaretti Caffe.

 

  

 

hot°: Czy nazwa lokalu pochodzi od słynnych włoskich ciasteczek migdałowych?

 

Tak nazwa pochodzi od słynnych na całym świecie włoskich ciasteczek migdałowych. Myślę, że to idealna nazwa obrazująca nasz kawiarniany styl.

 

hot°: Do Waszego lokalu można przyjść nie tylko na kawę, ale też na śniadanie czy lunch. Czy według Was Szczecinianie lubią jeść śniadania poza domem?

 

W naszym lokalu wprowadziliśmy pyszne śniadanie w stylu włoskim, które serwujemy jako jedyni do godz. 18:00 z myślą o osobach pracujących również w nocy lub do późna.

Zdecydowanie ludzie co raz chętniej jedzą śniadania po za domem z tego względu, że w tych czasach żyje się szybko i intensywnie i najprościej w świecie szkoda czasu na gotowanie w domu jak można równie smacznie zjeść na mieście. Również od czwartku do niedzieli mamy otwarty Drink Bar - w którym serwujemy oryginalne włoskie drinki i nie tylko.

 

  

 

hot°: Oferujecie również lody, jakie wyjątkowe smaki polecacie? Kinder Bueno, czy Kinder Country brzmi zachęcająco nie tylko dla dzieci.

 

Tak oferujemy jeszcze lody naturalne, które skradły serca naszych klientów. Smaki najbardziej lubiane to zdecydowanie Kinder Country i Kinder Bueno, ale również inne są wyśmienite i na prawdę czuć smak każdego loda, który mamy w ofercie. Polecam w 100%.

 

hot°: W ogródku znajduje się również kącik dla dzieci, czy zamierzacie organizować imprezy kulturalne, lub okolicznościowe właśnie dla dzieci lub idąc tym tropem też dla dorosłych?

 

Na ogródku również znajduję się kącik dla dzieci i organizujemy imprezy okolicznościowe dla dzieci jak i dla dorosłych.

 

  

 

    

 

hot°: Co najczęściej zamawiają Wasi klienci? Prosimy o polecenie trzech najpopularniejszych dań…

 

Dużym zainteresowaniem cieszą się u nas śniadania takie jak np. tost panini podawany z zapiekanym jajkiem w sosie marinara i tartym serem grana padano.

Włoska jajecznica podawana z pieczywem z masłem bazyliowo - czosnkowym, szynką prosciutto i mixem sałat. Ogólnie w ciągu dnia serwujemy jeszcze różne rodzaje tostów panini. Tost panini składa się z pesto, mozarelli, rukoli i szynki prosciutto lub kurczaka i jest podawany z mixem sałat z vinegrette malinowym.

 

hot°: Menu brzmi bardzo włosko, proszę opowiedzieć nam coś więcej o menu? Czy używacie tylko włoskich składników?

 

Ciasta i desery są robione z polskich produktów, a kawa jest ze szczecińskiej palarni, ale w kuchni korzystamy tylko z włoskich produktów najwyższej jakości. Menu tak na prawdę jest w trakcie budowy. Mamy młody i ambitny zespół i jesteśmy pewni, że czymś fajnych zaskoczymy Szczecinian. Cały czas się rozwijamy :)

 

  

 

 

Amaretti Caffe
ul.Śląska 51
tel. 505 023 226
amaretticaffe1@gmail.com
www.facebook.com/amaretticaffe
www.instagram.com/amaretticaffe