Bubble Waffle Factory - bąbelkowa radość

21.07.2017 2 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum własne

W tym tygodniu mieliśmy przyjemność odwiedzić nowość na rynku szczecińskiej gastronomii. Specjalnością lokalu Bubble Waffle Factory są Bubble Waffle... Ale cóż to takiego? Wafle z bańkami, bąbelkami pęcherzykami? Właściwie to tak! Bubble Waffle to oryginalne wafle z okrągłymi wypustkami, które w swojej ojczyźnie nazywane są „egg wafle", a ich pojawienie się w Azji datowane jest na lata 50. Bąbelkowe wafle podawane są ze słodkimi syropami, owocami, bitą śmietaną. To prawdziwy smakołyk, który jest serwowany na ulicach Honkgkongu. W ofercie lokalu znajdziecie produkt dostępny w dwóch wersjach - na słodko oraz na słono.

 

 

Bubble Waffle Factory mieszczą się na Deptaku Bogusława. W tym samym miejscu, co wcześniej Ziemniak i Spółka. Lokal jest mały, lecz w zupełności wystarczający do prowadzenia tego typu działalności gastronomicznej. Szczerze mówiąc (nie wiemy jak Wy), ale z Bubble Wafflami styczność mieliśmy po raz pierwszy. Musimy przyznać, że pomysł na biznes jest bardzo ciekawy.

 

 

Kiedy weszliśmy do lokalu, od razu rzuciło nam się w oczy menu, które widnieje po lewej stronie, tuż obok lady, przy której składa się zamówienia. I tak możemy znaleźć w nim następujące smaki, oczywiście z podziałem na wafle słodkie oraz słone. Zacznijmy od słonych, któych nie próbowaliśmy, ale które są jak najbardziej kuszącą opcją. Na ten moment do wyboru są trzy pozycje: prosciutto z suszonym pomidorem, mozzarella z pesto i pomidorkiem cherry oraz łosoś wędzony z ogórkiem. Jeśli chodzi o wersję na słodko, to tutaj mamy zdecydowanie szersze pole manewru. Szczerze mówiąc podczas rozmyślania nad tym co wybrać, musiało upłynąć trochę czasu. Do wyboru mamy następujące smaki: Oreo, Twix, owoce sezonowe, Bounty z truskawką, biała czekolada z truskawką, M&M's, pianki, malina z bezą. Chyba nie dziwicie się, że wybór zajął mi chwilę, prawda? ;) Przy składaniu zamówienia musimy stanąć przed jeszcze jednym, trudnym wyborem - wafel ma być czekoladowy czy śmietankowy?

 

 

 

Po namyśle zdecydowałem się wybrać białą czekoladę z truskawką. Nie wiem jak dobre są inne smaki, ale to był absolutnie trafny wybór. W waflu prócz białej czekolady i truskawek znalazły się m.in.: migdały, polewa, bita śmietana, rurka, dwie gałki lodów. Ach, bym zapomniał - wybrałem wafla śmietankowego. Piotrek natomiast wybrał Bounty z truskawką, lecz w waflu czekoladowym. Smak wafla. Z tego co mówił - był również bardzo zadowolony! A jesteście ciekawi jak właściwie wytwarza się takie wafle? Już pokazujemy!

 

Wideo

Wideo

 

 

 

Bubble Waffle Factory Szczecin 
pl. Zgody 1B (deptak Bogusława)
tel. 730 003 451
Polub na Facebooku!

 

 

Bubble Waffle Factory

Bubble Waffle Factory

Komentarze

Komentarze

Tomek
12:19 21.07.2017
Wafle dostępne są w kawiarni w Galaxy także następnym razem trzeba by ruszyć bardziej d... i sprawdzić co sie wypisuje za bzdury.
1
2
Antek
18:14 09.12.2017
Utkaj dziure Tomek
1
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.