Coffee House Center!

17.08.2018 0 komentarzy
Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Kilka tygodni temu przy Alei Wojska Polskiego, otworzyła się nowa kawiarnia. Na początku wydawać by się mogło, że jest to kolejna z wielu takich „instytucji”, ale nie. Od progu przekonujemy się, że lokal oferuje dużo więcej. Oczywiście bez problemu zamówimy smaczną kawę czy kanapkę lub ciasto, ale to dopiero początek usług świadczonych w tym miejscu. Redakcja Hot Magazine postanowiła odwiedzić lokal i wypytać o wszystkie szczegóły właściciela Coffee House Center.

 

  

 

hot°: Czym tak naprawdę jest Coffee House Center i jak wpadliście na pomysł otwarcia?

Sam pomysł zakiełkował w mojej głowie jakieś 3 lata temu i doczekał się realizacji dopiero w tym roku. Ten czas był mi potrzebny na samodoskonalenie, ale również na zebranie zespołu z możliwie największym doświadczeniem w swojej branży. Sam bym nie udźwignął całego konceptu, dlatego na co dzień w prowadzeniu Coffee House bardzo wspiera mnie mój przyjaciel Krzysztof.

 

Naszą najmocniejszą stroną jest zespół, w którym każdy jest odpowiedzialny za swój dział, jego kreowanie oraz rozwój. Firma składa się ze sklepu i hurtowni z kawą, centrum szkoleniowego dla baristów, dystrybucji ekspresów do kawy, serwisu ekspresów, sklepu stacjonarnego i internetowego z akcesoriami do kawy. Można nas także wynająć na eventy wyjazdowe, na których nasza kawiarnia mobilna świetnie się sprawdza.

 

hot°: Sami z pewnością zdajecie sobie doskonale sprawę z tego, że w Szczecinie jest dość duża konkurencja. Opowiedzcie zatem co wyróżnia waszą kawiarnię na tle innych tego typu miejsc?

Najciekawsze jest to, że kawiarnia jest ostatnim elementem w działalności Coffee House. Zajmujemy się przede wszystkim wsparciem dla naszych klientów, których mamy w całym kraju i za granicą. Serwisujemy przede wszystkim duże sieci kawiarni obecne w centrach handlowych, restauracje, oraz co raz bardziej popularne w naszym kraju kawiarnie mobilne. Pomagamy także w realizacji projektu kawiarni od podstaw. Nie należy nas postrzegać w kategorii konkurencji, lecz jako wsparcie.

 

  

 

  

 

hot°: Na własnych kubkach smakowych przekonaliśmy się, że wasza kawa jest wyśmienita. Możecie nam zdradzić co sprawia, że jest tak smaczna?

Jak wcześniej wspomniałem, w naszej działalności stawiamy na bardzo wysoką jakość. Jesteśmy sklepem firmowym najstarszej w Polsce, działającej palarni kawy „Korona 1912”. Pracujemy na ich produktach i mamy, także wkład w ich produkt na etapie wypalania. Większość szczecinian słysząc, że ulicę obok jest palarnia z taką historią i tak wspaniałym produktem jest pozytywnie zaskoczona.

                                                                                                                                                                                    
hot°: Jakie z waszych kaw polecilibyście szczególnie odwiedzającym i dlaczego?

Wszystko zależy od preferencji klienta, upodobania do kaw czarnych, czy mlecznych. Duże znaczenie ma także sezonowość, bo latem i zimą mamy ochotę na inne doznania smakowe. W ofercie naszej kawiarni i sklepu są między innymi kawy alternatywne (speciality), cieszące się coraz większą popularnością. Posiadamy bardzo duże menu kawowe i jesteśmy w stanie zaspokoić prawie każdego klienta.


hot°: Co oprócz kawy oferuje wasze menu?

Poza tym, że posiadamy ponad 80 pozycji kawowych, ok 15 pozycji herbat, akcesoria do parzenia i akcesoria dla baristów, można u nas zjeść lekkie śniadanie, lub smaczne ciasto. Mamy też świeżo wyciskane soki, koktajle kawowe, ale także koktajle alkoholowe.

 

  

 

hot°: Coffee House Center to nie tylko kawiarnia, ale również serwis profesjonalnych ekspresów. Nasi czytelnicy z pewnością chcieliby się dowiedzieć czegoś więcej. Kto może się do was zgłosić ze swoim ekspresem czy jak profesjonalny musi być byście się nim zajęli ?

Nasza oferta serwisowa, jest skierowana przede wszystkim do gastronomii czyli, kawiarni, restauracji, biur, firm itp. Jako jedyni w regionie, posiadamy możliwość naprawy ponad 80 modeli ekspresów do kawy, co czyni nas liderem w regionie. Jesteśmy autoryzowanym serwisem największego na świecie, producenta ekspresów do kawy firmy La Cimbali. Najmocniejszą stroną jest ponad 18 letnie doświadczenie zespołu w branży serwisowej.

 

hot°: Czy prowadzicie również sprzedaż ekspresów do kawy i innych akcesoriów?

Posiadamy autoryzację sprzedaży trzech największych w swojej klasie producentów ekspresów La Cimbali/Casadio, Jura, Bravilor. W zasadzie dla każdego budżetu jesteśmy w stanie przygotować ofertę sprzętową i produktową. Od małej gastronomii, po duże kawiarnie. Można u nas kupić również akcesoria dla baristów oraz filtry wody, bardzo potrzebne do tych urządzeń.

 

 

hot°: Z tego, co się orientuję to zamierzacie organizować różnego rodzaju wydarzenia, od szkoleń po wieczory muzyczne. Opowiecie coś o tym?

Na co dzień prowadzimy szkolenia dla baristów, na różnych poziomach zaawansowania. Przygotowujemy dla naszych odbiorców i zainteresowanych spotkania, na których uczymy się rozpoznawać smaki kawy i oceniać je wg własnego gustu (cupping). Przygotowujemy się także do wydarzeń nie związanych bezpośrednio z kawą, lecz odbywających się u nas pod naszym patronatem.

 

Także w wybrane organizujemy biforki z muzyką house, dla wszystkich tych którzy chcą się nieco rozruszać przed wieczornym clubbingiem. Mamy więc okazję wspólnie spędzić czas do późnego wieczora i na żywo oglądać występy najlepszych artystów muzyki elektronicznej. Śledząc nasz fanpage, będzie można otrzymać wszystkie informacje dotyczące promocji, czy najbliższych wydarzeń na bieżąco.

 

 

Coffee House Center!

Coffee House Center!

 

Coffee House Center  

aleja Wojska Polskiego 32

tel. 504 128 608 / [email protected]

www.coffeehouse.center

www.facebook.com/coffeehouse.center

www.instagram.com/coffeehouse.center

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.