Denovo – nowe miejsce na gastronomicznej mapie Szczecina!

05.08.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum

De Novo to restauracja serwująca śniadania i lunche. Stworzona z myślą z o tych „wiecznie zabieganych” oraz o tych, którzy cenią wygodę późnego śniadania w gronie najbliższych. Znajdziemy tu pełnowartościowe posiłki od podstaw z wyjątkowych, lokalnych składników. To miejsce realizacji autorskich pomysłów, bazujących na doświadczeniu i pasji. Restauracja właśnie się otwiera, a my mieliśmy okazję zapytać właścicieli o ich najbliższe plany.

 


Planowane otwarcie przypada na połowę sierpnia…jak idą przygotowania?


Przygotowania idą pełną parą. Wiele dni pracy za nami, a jeszcze więcej przed nami. Prace remontowe zostały zakończone, zostały  drobiazgi, które wymagają  uwagi, tak aby przed przybyciem gości wszystko było dopięte na ostatni guzik.

 

Mimo braku możliwości wcześniejszego zaplanowania dokładnego harmonogramu otwarcia Naszej restauracji, udało nam się skoordynować wszystkie działania przybliżające nas do otwarcia De Novo.

 

Najważniejsza kwestia, czyli menu De Novo zostało stworzone już wcześniej, czekało jednak na odpowiedni moment oraz odpowiednie miejsce, gdzie będzie serwowane dla swoich gości.  Miejsca, które będzie zgodne z naszym pomysłem na restaurację, szukaliśmy od dawna.

 

Zakończone sukcesem poszukiwania sprawiły, że już niebawem przy ul. Św. Wojciecha 11 restauracja De Novo otworzy dla Was swoje drzwi.  


Jaki typ dań będzie dostępny w Waszym menu? Czy będą to obiady, śniadania, desery a może wszystko na raz?

 

W naszym sezonowym menu bazującym na lokalnych produktach dostępne będą przede wszystkim propozycje śniadaniowe. Serwować będziemy również lunche, słodkie wypieki oraz propozycje dla wiecznie zabieganych, przygotowane wcześniej kanapki, sałatki i koktajle.

 

Karta dań De Novo została oparta o pieczywo wypiekane na miejscu. Każdego dnia dla naszych gości, którzy cenią rzemieślniczą pracę oraz smak pozornie „zwykłej bułki” serwować będziemy własnoręcznie wyrabiane pieczywo. 

 

Będąc zwolennikami tworzenia od podstaw wszystkie propozycje z naszego menu tworzyć będziemy od podstaw w kuchni De Novo, opierając się na naszym doświadczeniu zawodowym. De Novo oferować będzie prostą kuchnię, która będzie za każdym razem zadawalać stałych bywalców a nowym gościom smakować na tyle, by chcieli do nas wracać. 

 

 

 

Prosimy o podanie dwóch popisowych dań, których trzeba koniecznie spróbować będąc waszym gościem

 

Naszych gości zapraszać będziemy przede wszystkim do próbowania nowości w karcie. Specjalnie dla nim menu De Novo bazować będzie na sezonowych składnikach, cyklicznie się zmieniając. Dla lubiących wracać do wcześniej poznanych smaków przewidujemy kilka stałych propozycji, które zmieniać będą się tylko w kwestii dodatków.

 

Będąc naszym gościem z pewnością trzeba będzie spróbować naszego sera Labneh, czyli kremowego twarożku na bazie jogurtu greckiego, który będziemy produkować w De Novo. Na uwagę naszych przyszłych gości zasługuje również szakszuka, czyli bliskowschodnia potrawa na bazie jajek, podana oczywiście z jeszcze ciepłym pieczywem wypiekanym w naszym piecu, w innym wydaniu niż znana wszystkim dotychczas. 

 

Czy będziecie wprowadzali również dowóz lub catering?

 

Wszystko zależy od oczekiwań naszych gości. De Novo rozpoczyna swoją działalność w dość kameralnym gronie, dlatego nasze możliwości będą nieco ograniczone. Wraz z rozwojem działalności na pewno pojawi się rozszerzenie naszej oferty. Każdy gość to indywidualne oczekiwania, dlatego będziemy się starać, aby sprostać wszystkim oczekiwaniom i na bieżąco uzupełniać naszą ofertę. 

 


Pytanie na koniec – jakie znaczenie kryje się za słowem „Denovo” i jak łączy się z ideą Waszego lokalu?

 

„De Novo”  (łac.) „na nowo”, „od początku”. Nazwa z pozoru nieoczywista. Rozpoczęcie dnia De Novo oznacza rozpoczęcie go od śniadania w naszej restauracji. Naszych gości zapraszać będziemy codziennie na najważniejszy posiłek w ciągu dnia. De Novo dla nas samych znaczy bardzo wiele. Nasza restauracja to nowy rozdział w naszym życiu, naszej codzienności. Wszystko zaczynamy od początku. 


Co powinniśmy jeszcze wiedzieć zanim dojdzie do wielkiego otwarcia?

 

Powinniście wiedzieć, że z pewnością warto Nas odwiedzić ;)

 

 

 

Dane do kontaktu:

Ul. Świętego Wojciecha. 11/1

Tel. 727 447 707

denovo.szczecin@gmail.com

 

Facebook: Denovo.szczecin

Instagram: @denovo.szczecin

 

Denovo

Denovo