Fit Cake Szczecin to nie-cukiernia!

04.03.2021 1 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Julian Masewicz

Fit Cake Szczecin to sieć nie-cukierni oferujących wyroby produkowane na miejscu w każdym z ponad dwudziestu lokali od podstaw, bez użycia cukru, bez glutenu, bez laktozy, z szeroką ofertą ciast, deserów w słoiczkach, batonów.


Jednym z dwudziestu lokali, jest nowo otwarty punkt przy ul. Śląskiej 5. To lokal z niespotykanym wnętrzem, który czeka na amatorów zdrowych przekąsek, pysznej kawy i herbaty.


Więcej informacji na temat tego ciekawego miejsca znajdziecie w naszym najnowszym artykule!

 

 


 
Zacznijmy od ciekawego i podchwytliwego pytania. Czy ciasto może być zdrowe?


Oczywiście! Wszystko zależy od użytych składników. Biała mąka zawierająca gluten i cukier po jednej stronie szali a erytrol i mąka kokosowa po drugiej. Wybór dla coraz większej ilości osób świadomych tego, co chcą jeść, sportowców, osób z nietolerancjami pokarmowymi jest prosty.

 

Nie jest to łatwy czas dla gastronomii a Pan otwiera lokal! Skąd wziął się taki pomysł?


Decyzja o przyłączeniu do sieci Fitcake zapadła końcem roku 2019, w zupełnie innych niż dzisiaj realiach. Proces znalezienia i adaptacji lokalu zakończył się na początku roku 2021, kiedy to podjąłem decyzję o otwarciu lokalu z opcją tylko na wynos, nie chcąc czekać na jakiekolwiek rozwiązania systemowe, umożliwiające przedsiębiorcom w branży gastronomicznej normalne funkcjonowanie.

 

 

Czym jest Fit Cake jako sieć lokali? Jesteście kawiarnią, cukiernią czy może czymś jeszcze innym?


Sieć Fitcake to sieć nie-cukierni oferujących wyroby produkowane na miejscu w każdym z ponad dwudziestu lokali od podstaw, bez użycia cukru, bez glutenu, bez laktozy, z szeroką ofertą ciast, deserów w słoiczkach, batonów. W wielu miejscach oferujemy także kawę, herbatę, napoje.

 

 

Wiemy, że Pański lokal wyróżnia się spośród innych w Polsce. W jaki sposób?


Widzę, że zrobiliście Państwo research w tym temacie 😊. Chciałem stworzyć w szczecinie lokal, jakiego jeszcze nie było, nie tylko w zakresie oferowanych Klientom wyrobów, ale także jako miejsce, niepowtarzalne wnętrze. Całym sercem wspieramy ekologiczne przedsięwzięcia i przy projektowaniu lokalu te aspekty były niezwykle istotne, zostały zresztą na wstępie przedstawione architektowi jako absolutna konieczność,. Lubimy otaczać się zielenią, stąd w lokalu znajdują się specjalnie zaprojektowane wieszaki na rośliny podwieszone pod sufitem.

 

Ściany w lokalu obłożyliśmy naturalną sklejką, uwypuklając również w ten sposób naturę drewna. No i jeszcze motywy zwierzęce- uwielbiam podróże, a skoro ostatnie miesiące temu nie sprzyjają z powodu pandemii- chcieliśmy przenieść namiastkę dżungli do Szczecina- stąd pomysł na papugi i małpy.

 

 

Macie ponad 100 propozycji, łatwo się w tym pogubić. Poprosimy o 3 dania które koniecznie warto spróbować będąc po raz pierwszy Waszym gościem.


Mamy w ofercie ponad 100 ciast, torty na zamówienie, 16 deserów w słoikach, 7 batonów i wiele innych pozycji. Codziennie w witrynie dostępnych jest jednocześnie minimum 12 różnych ciast, 2-3 desery w słoiczkach i 2-3 batony. Co kilka dni wprowadzamy również jakąś nowość, by zaskoczyć naszych klientów.

 

W takiej szerokiej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Na zadane pytanie nie ma prostej odpowiedzi, każdy nasz klient kieruje się swoim smakiem i to co dla jednego jest absolutnym hitem niekoniecznie musi smakować innemu…

 

 

Wasze słodkości zawsze / przeważnie są pochodzenia roślinnego. Czy idea veganizmu jest ważna dla sieci Fit Cake?


Nasza oferta skierowana jest do wszystkich klientów- oferujemy wszystkie desery i ciasta bez glutenu i cukru, a dodatkowo wiele z nich jest vegańskich oraz keto. Oferta keto to nasza najświeższa propozycja, powstała jako odpowiedź na zapytania wielu klientów będących na diecie ketogenicznej lub lowcarb, a więc eliminującej węglowodany.

 

 

Czy Wasze słodycze faktycznie nie tuczą zgodnie z hasłem „No suger – No problem!”


To nie do końca tak działa, niestety 😊😊😊. Każdy produkt spożywany w nadmiarze i ponad dzienne zapotrzebowanie energetyczne wpływa niekorzystnie na naszą wagę, nawet jeśli wykonany jest z najzdrowszych składników.

 

Nasze hasło „no sugar – no problem” bardziej odnosi się bardziej do szkodliwości cukru i mogących wyniknąć z tytułu nadmiernej jego konsumpcji problemów. Wybierając wyroby bez cukru, słodzone erytrolem, który jest jedynym zamiennikiem cukru nie podlegającym metabolizmowi w ludzkim organizmie, wyprodukowanym ze składników występujących w naturze i z zerowym indeksem glikemicznym, eliminujemy te problemy.

 

Co ważne- erytrol jest zamiennikiem cukru, który może być spożywany przez diabetyków! Osoby chore na cukrzycę mogą spożywać erytrytol bez obaw o skutki uboczne, gdyż nie powoduje on wzrostu poziomu glukozy we krwi. I kolejna kwestia to spożycie cukru przez dzieci…
 


 

Adres: Śląska 5
[email protected]
Tel. 504 353 578
Facebook :fit-cake-szczecin
Instagram: fitcake_szczecin
www.fitcake.pl

 

Fit Cake

Fit Cake

Komentarze

Komentarze

Grażyna Toman
23:47 27.05.2021
Będę chciała zamówić dla moich przyjaciół torcik urodzinowe dla 3 latka. Możesz wysłać jakieś propozycje ?Swoją drogą powinny być na stronie.( mam namyśli okolicznościowe ) Na twojej stronie zamiast bufetowego powinny być CUKIERNICY na pierwszej stronie . Tak wyglądają strony . Ludzie lubią widzieć kto to robi ,a nie kto stoi za bufetem. Pozdrawiam
0
1
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.