Food Truck Curry Wrap

02.06.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Tomasz Wieczorek

Popularność food trucków nie spada. Jedzenie wychodzące z małych kuchni umieszczonych w środku pojemnego pojazdu to często ciekawa opcja na lunch dla mieszkańców naszego miasta. Dziś rozmawiamy z właścicielami Curry Wrap - nowego gastro punktu, który uraczy Was smacznym wrapem w hinduskim stylu. Zapraszamy do przeczytania wywiadu!

 

 

Food trucki kojarzą się głównie ze sprzedażą kawy, lodów, hamburgerów. Skąd pomysł na Curry Wrap?


Pomysł powstał spontanicznie. Curry to danie które zafascynowało nas już jakiś czas temu. Głębia i niepowtarzalność smaków to coś więcej niż żółty proszek z którym kojarzy to danie większość ludzi. Curry gotujemy od lat, zaraziliśmy się w UK. Ciągle eksperymentujemy ze smakiem. Zawinięcie sosu z dodatkami we wrapa to sposób na podanie tego dania w łatwy sposób.

 

Stało się to jakiś czas temu kiedy gościliśmy u siebie znajomych. Posmakowało. Wizja posiadania własnego gastro zawsze była gdzieś z tyłu głowy. Projekt HalaOdra pojawił się na horyzoncie i wiedzieliśmy że musimy spróbować.


Co dokładnie posiadacie w ofercie?


Na początek wystartujemy z wersją mięsną oraz wegetariańską. Będzie marynowany w indyjskich przyprawach kurczak z naszego grilla. W wersji wegetariańskiej (naszej ulubionej), ser paneer. Jest to indyjski ser podobny w teksturze do haloumi. Składniki wraz w super świeżą surówką, ziołami i sosem będą zawinięte w delikatny chlebek lawasz. Obecnie pracujemy nad wersją z krewetkami.

 

Dla naprawdę głodnych będzie wersja combo. Ah i sosy. Sosy to coś co będzie się zmieniać. Sosów curry jest całe mnóstwo. Będziemy oferować zawsze dwie opcje. Łagodną oraz dla nie bojących się ognia - wersję ostrą. Mamy zamiar poszerzać ofertę.


Gdzie możemy znaleźć Waszego food trucka?


Projekt HalaOdra powstająca na Heyki będzie stałym punktem w którym będzie można nas z łatwością znaleźć.

 

 


Czy będzie można Was spotkać na sezonowych zlotach food trucków?


Nie planujemy tego jednak nie wykluczamy takiej opcji.


Zdobyliście już swoich stałych klientów?


Jesteśmy nowi na kulinarnej mapie. Zaczynamy wraz z otwarciem Hali Odra 18/05. Wiemy że nasze jedzonko jest ciekawe, smaczne i zdrowe, mamy nadzieję że zasmakuje.


Jakie macie plany na bieżący rok?


Nakarmić dobrze tych którzy będą chętni spróbować. A wiemy że grono jest już dosyć spore. postaramy się nie zawieść.


Kilka słów dla czytelników na koniec?


Z całego serca chcieliśmy podziękować wszystkim którzy nas wspierali do tej pory. W szczególności Maciejowi Wunschowi za dzieło sztuki w postaci projektu według którego okleiliśmy nasz truck. Również za całą oprawę graficzną oraz za to że jest przyjacielem. Serdecznie polecamy tego człowieka i specjalistę w dziedzinie grafiki i szeroko pojętego designu. Dziękuję, również rodzicom za wsparcie.

 

Tomkowi Wieczorkowi aka @robięrzeczy za fotki i że jest mega spoko kolesiem. Krzyśkowi Konysowi za pomoc w sprawach technicznych i elektryce. Ludziom odpowiedzialnym za projekt HalaOdra za to że w nas wierzą i wspierają. Mamy nadzieję że spotkamy się już wkrótce.

 

 

Dane do kontaktu:
Adres: Curry Wrap, Hala Odra, Heyki.
Mail: [email protected]
Instagram: @currywrap

 

Curry Wrap

Curry Wrap