Koniecznie spróbuj śniadania

07.01.2019 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

W Nowym Roku trzeba koniecznie coś postanowić! Do tego trzeba być w tych postanowieniach konsekwentnym, z drugiej strony bywają one czasami szalone i nieco niepotrzebne. Ale jest takie jedno postanowienie, które zawsze się sprawdzi! A brzmi ono: „Będę dobrze się odżywiać”. A cóż może być ważniejszego od dobrego śniadania?

 

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia! Dostarcza nam energii i niezależnie czy wierzymy jakiemuś dobremu dietetykowi, czy może bardziej Pani Chodakowskiej lub Pani Lewandowskiej to każdy powie to samo. Śniadanie jest piekielnie ważne! A zatem bierzemy się do roboty i w 2019 roku jemy zawsze pyszne śniadania. A jak nie mamy czasu – a pewnie będą takie dni w tygodniu - to podsuwamy Wam kilka propozycji, które odpowiadają na pytanie: gdzie w Szczecinie zjemy dobre śniadanie?

 

Zacznijmy od starych i sprawdzonych miejsc: na Deptaku Bogusława w Fabryce zjemy codziennie pyszne śniadanie i to od bardzo wczesnych godzin porannych. Mają duży wybór dań, fajnie zróżnicowanych...

 

  

Willa West Ende

 

Ciekawą propozycją jest Willa West Ende: codziennie od 7:00 rano możecie tam zjeść za określoną kwotę pyszne śniadanie w dowolnych ilościach, kłania się tzw. „szwedzki stół”. Plus kawa, którą sobie sami dolewacie i dania na gorąco. Do tego jedna dodatkowa i bardzo istotna rzecz: darmowy parking!, co nie jest częste w centrum miasta.

 

Lecimy dalej: Jesteśmy na Placu Rodła i wchodzimy do American Zic Zac Diner. Zjemy tam na przykład pyszne śniadanie w stylu angielskim albo genialne pankejki, które zresztą przemawiają do Was z zdjęcia, które widzicie obok. Plus kawa na dolewkę i jest idealnie.

 

  

American Zic Zac Diner

 

Teleportujemy się teraz na ulicę: Papieża Jana Pawła 45 do restauracji o nazwie Spotkanie: zjecie tam codziennie w godzinach od 9 do 13, pyszne jedzenia i bardzo pomysłowe (wafel śniadaniowy, shakshuka czyli orientalna jajecznica) w całkiem sporych formatach wielkościowych i z kawą w zestawie, więc czemu nie?

 

Pora na odwiedziny w Protein Point na Małopolskiej 4/2, gdzie zjecie pyszne śniadania od omletów, przez jaglanki i owsianki, kończąc na klasycznej jajecznicy. Co ich wyróżnia? Jedna bardzo ważna rzecz: wszystkie dania mają wypisane składniki oraz opisane kalorycznie. Miejsce stworzone dla sportowców!

 

  

Protein Point

 

Teraz przeskakujemy kawałek dalej w sumie i mamy dwa miejsca: Buffet Daily Fresh na alei Niepodległości 23 – kilka zestawów z jajkami w rolach głównych albo paróweczkami. Kawałek dalej na Placu Żołnierza Polskiego 1, znajdziecie nowy lokal: Avokado Międzyzdroje. Serwują genialne śniadania od owsianki przez klasyczną jajecznicę a kończąc na pysznych kanapach. Spójrzcie tylko na nasze zdjęcie.

 

 

Zobacz także - ZIMOWE POTRAWY Z 4 STRON ŚWIATA

 

Avokado Międzyzdroje

 

Na koniec artykułu, mamy coś extra – Cocorico Bistro - nowy, piękny i designerski lokal otwarty w grudniu na Starym Mieście. Serwują śniadania już od 7:30. W menu znajdziecie się coś dla „wyznawców” bardzo zdrowego żywienia, i dla tych, którzy potrzebują mocnego doładowania energii. Zdecydowanie warto ich odwiedzić!

 

Cocorico Bistro

 

Mam nadzieję, że przekonałam was do śniadania na mieście, oczywiście nie zawsze, ale wówczas kiedy nie macie czasu. Jeśli nie przekonałem, to wasza strata, ja zamierzam być konsekwentny…

 

 

Fabryka
fb/fabrykaszczecinska/

Księcia Bogusława X 4/1

 

Willa West Ende
fb/ Willawestende/
Wojska Polskiego 65

 

American Zic Zac
fb/ziczacdiner/
Aleja Wyzwolenia 3

 

Spotkanie
fb/spotkanie.szczecin/
Al. Papieża Jana Pawła II 45/ U

 

Protein Point
fb/proteinpointszczecin/
Małopolska 4/2

 

Buffet Daily Fresh
fb./BuffetDailyFreshSzczecin/
al. Niepodległości 23

 

Avokado Międzyzdroje-Szczecin
fb/avocado11a/
Plac Żołnierza Polskiego 1

 

Cocorico Bistro
fb/bistrococorico/
Kurza Stopka 13

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.