Kuter Szczecin - powrót do przeszłości!

20.07.2017 1 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Piotr Żelachowski / Dawid Korniak

Nie tak dawno przechodziliśmy Bulwarami i natknęliśmy się na coś naprawdę fajnego i wyjątkowego. Otóż podczas naszej przechadzki ujrzeliśmy Kuter Szczecin, który swoim klimatem może kojarzyć się z południową Europą, ale także Skandynawią. Właśnie w tych regionach, w małych, klimatycznych wioskach, czy miasteczkach - można trafić na wysyp małych łodzi, z których sprzedawane jest jedzenie. U nas to chyba jedyny taki stateczek - no chyba, że macie inne informacje, to piszcie śmiało!

 

 

Kuter Szczecin został zbudowany w 1898 roku i jest dawnym rzecznym holownikiem parowym. 100 lat temu, widok tego typu jednostek na naszej rzece nie był czymś nadzwyczajnym, lecz dzisiaj już tak. Od maja ubiegłego roku właściciele zapraszają mieszkańców Szczecina, ale także turystów na swój pokład. W ofercie znajdziemy rejsy indywidualne oraz grupowe, a wycieczkę można odbyć po Porcie, Odrze, czy Jeziorze Dąbie. Statek pomieści (jednorazowo) 12 osób plus maksymalnie trzyosobową załogę. Kuter można wynająć po wcześniejszym umówieniu się bądź też skorzystać z rejsów biletowanych. Statek jest częścią idei Szczecin Floating Garden 2050 i realizuje pomysł pływających ogrodów. Ale to nie koniec atrakcji!

 

Wideo

Wideo

 

Bułka ze śledziem

 

Bułka z paprykarzem

 

Kuter Szczecin to nie tylko rejsy, ale również jedzenie. W tym tygodniu postanowiliśmy odwiedzić Kuter Szczecin ponownie, tym razem w celu skonsumowania szczecińskich przysmaków. Można tutaj zjeść m.in. bułki ze śledziem (świeży) lub z paprykarzem (wytwarzany jest z dorsza, oczywiście na miejscu). Ponadto frytki, tosty i inne. Musimy przyznać - bułki są bardzo smaczne, a paprykarz "pierwsza klasa"! 

 

 

 

Kuter Szczecin 
tel. 508 513 667
Nabrzeże Celne / Bulwar Piastowski
Polub na Facebooku!
Odwiedź Stronę Internetową

 

 

Kuter Szczecin - powrót do przeszłości!

Kuter Szczecin - powrót do przeszłości!

 

Komentarze

Komentarze

ukrain-forum.biz.Ua
8:16 01.07.2024
At this time it looks likoe Wordpress is the preferred blogging platform available right now. (from what I've read) Is that what you're using on your blog? https://Ukrain-Forum.BIZ.Ua/
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.