Lokalne Wyroby od Kiszonki i Wędzonki

22.04.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Kiszonki i Wędzonki to rodzinna firma, której specjalnością jest wytwarzanie domowych produktów. W ofercie znaleźć tu można produkty o niskim poziomie glutenu i cukru oraz pozycje typowo wegańskie. Firma kisi zarówno warzywa, owoce oraz zioła, z których później wytwarzane są syropy ziołowe, owocowe lub soki i konfitury. Wszystko bez zagęszczaczy i niepotrzebnej chemii. Poznajcie ich w naszym nowym artykule!

 Ciężko znaleźć osobę, która nie doceniłaby lokalnego produktu. Od jak dawna funkcjonujecie w branży spożywczej?


Z branżą spożywczą jesteśmy związani od kilku lat. Wcześniej prowadziliśmy małą gastronomię w Kołobrzegu, jednak decyzja o wyprowadzce na wieś zdefiniowała na nowo nasze spojrzenie na żywność. Kiszonki i wędzonki powstały dwa lata temu. Pierwszy rok to była ciężka praca, nauka i wiele prób które stworzyły produkty o unikalnej jakości.

 

 


Kto tworzy Wasz zespół?


W większości wszystkim zajmuje się sama. Moja praca oparta jest na sezonowości. Zimą dużo wędzę, kiszę i przetwarzam w domu. Wiosną i latem ciężko umówić się ze mną na kawę bo ciągle gdzieś ganiam po lasach, łąkach i ogrodzie.

 

Z wykształcenia jestem leśnikiem i zootechnikiem co ułatwia mi dobór idealnego surowca do finalnego produktu z poszanowaniem natury. Mój mąż za to zajmuje się produkcją ostrych sosów. No i oczywiście rąbie mi drewno do wędzarni. Jest również nieocenionym testerem jakości, bardzo wymagającym.


Co możemy znaleźć w ofercie Kiszonek i Wędzonek?


Jesteśmy zawsze frontem do wszystkich grup smakoszy. W większości nasze produkty są o niskim poziomie glutenu i cukru - jeśli to możliwe. Większa część produktów jest też wegańska. Kisimy zarówno warzywa i owoce, ale także zioła. Robimy syropy ziołowe, owocowe.

 

Przygotowujemy także skoncentrowane soki z naszych owoców czy konfitury bez udziału zagęszczaczy. Ważną częścią jest również wędzenie. Mięsa wędzimy tylko na zamówienie. Ryby które wędzimy pochodzą z portu kołobrzeskiego co zapewnia ich świeżość i jakość.


Co wyróżnia Wasz produkt od jedzenia, które możemy znaleźć w sklepie?


Wkładamy całe serce w wytwarzanie, zdrowej i nie pryskanej żywności. Wszystkie nasze produkty pakujemy w słoiki które można nam potem zwrócić. Duża część oferty pakowana jest w małe słoiki - takie na raz, aby nie marnować żywności. Dodatkowo można z nami porozmawiać i jesteśmy otwarci na potrzeby naszych klientów np. zrobimy produkt bez dodatku soli.

 

 


Jaki jest Wasza ulubiona pozycja z własnej oferty?


My i nasi klienci najbardziej lubimy serki wędzone. Są one lekko słone, nie tak twarde jak oscypek i do tego kremowe. Naszym hitem jest również wędzony czosnek. Idealny do smażenia czy do zup.


Jak (lub gdzie) możemy kupić/spróbować Waszych wyrobów?


Na tą chwilę zapraszamy na Targi Pyszności co sobotę na szczecińskim Warszewie. Kiedy zacznie się już sezon eventowy zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych. Zachęcamy również do kontaktu bezpośredniego, bo dowozimy również pod drzwi klientów w Szczecinie i okolicy.


Prosimy o kilka słów dla naszych czytelników na koniec.


Zapraszamy wszystkich miłośników niebanalnych smaków do poznania nas i naszych produktów. Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje i potrzeby. Do zobaczenia w Szczecinie!

 

 

 

Dane do kontaktu:

[email protected]

Tel. 735 008 559

 

Facebook: www.facebook.com/kiszonkiwedzonki

Instagram: www.instagram.com/kiszonkiiwedzonki

 

 

Kiszonki i Wędzonki

Kiszonki i Wędzonki