Marina Restaurant

17.08.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum własne

Marina Restaurant to miejsce, o którym dowiaduje się coraz więcej szczecinian. Na Marinie, przy ulicy Przestrzennej mieści się restauracja, która swoim klimatem przyciągnie zarówno lokalnych mieszkańców, jak i turystów. Świetna kuchnia, malownicza sceneria (woda i jachty), sympatyczna obsługa, a do tego przyjazne ceny – to chyba największe plusy tego miejsca. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Z pewnością odpowie Wam Pani Małgorzata – właścicielka Marina Restaurant.

 

 

hot°: Marina Restaurant otworzyła się w maju, jak ocenia Pani pierwsze miesiące Waszej działalności? Czy bilans plusów przewyższa minusy? ;)


Od podjęcia przeze mnie decyzji prowadzenia restauracji w tym miejscu do otwarcia, minęło zaledwie niecałe 2 m-ce. Zaskoczeniem było dla mnie - jak szybko ludzie zaczęli odwiedzać to miejsce, doceniając nie tylko nowy wystrój, ale także i smaki naszej kuchni. Zdecydowanie mogę powiedzieć, że bilans plusów przewyższa minusy. Liczymy oczywiście na więcej, a my ze swojej strony dokonamy wszelkich starań, abyśmy nie tyko nie zniknęli z kulinarnej mapy Szczecina, ale żebyśmy stali się kultowym miejscem, dbając cały czas o wysoki standard usług.

 

 

 


hot°: Przede wszystkim gratulujemy zarówno pomysłu, jak i wykonania. Wszystko w Pani restauracji wygląda na niezwykle dopieszczone. Skąd w ogóle wziął się pomysł na otwarcie Mariny?


Pomysł spontaniczny, ale pasja do gotowania i pięknych wnętrz od zawsze. To miejsce, ten czas… i stało się. :) Wierzę mocno, że się uda! Mam w tej chwili bardzo dobrego, zaangażowanego i utalentowanego szefa kuchni Marcina Marciniaka plus cały zespół młodych, ambitnych ludzi, którzy myślę, że wierzą w nasz wspólny sukces. Z ręką na sercu… tak dobrze pracujących ludzi rzadko się widzi w dzisiejszych czasach, zwłaszcza na rynku gastronomicznym.

 

 

 


hot°: Zjeść obiad na tarasie z widokiem na marinę to coś naprawdę niezwykłego! Ale tak jak Pani wspomniała w naszej rozmowie sprzed tygodnia, pięknie jest nie tylko latem… Proszę opowiedzieć naszym Czytelnikom, dlaczego warto odwiedzić Pani restaurację?


Dlaczego warto… dla bardzo dobrze skomponowanej karty menu, która będzie zmieniać się sezonowo… dla pięknego wystroju w marynarskim, eleganckim klimacie… dla pięknej i miłej obsługi w marynarskich uniformach… dla widoku na przystań jachtową i Jezioro Dąbie... i wreszcie dla spokoju i ciszy, które to miejsce daje. Cyklicznie organizujemy kolacje setowe, gdzie możemy popisać się nie tylko daniami z karty, ale także wraz z gośćmi delektować się nowymi połączeniami smaków kuchni regionalnej, jak również smaków świata. Organizujemy koncerty z muzyką na żywo, a w planach liczne spotkania ze sztuką i kulturą... w takim miejscu.. cóż można chcieć więcej. No i ruszamy z naszą TAXI WODNĄ z Bulwarów wprost pod progi naszej Restauracji – przy rezerwacji stolika Prosecco na pokładzie w prezencie… :)

 

Pani Małgorzata - właścicielka Marina Restaurant

 


hot°: Jak może Pani scharakteryzować Waszą kuchnię? Co znajdziemy w menu?


Chcemy w dużej mierze skupić się na regionalności oraz jakości produktów. W menu każdy znajdzie coś dla siebie... i śledzik szczeciński, i wyśmienity rostbef, i schab złotnicki od „Specjały u Szymona.. no i oczywiście ryby, ale to nie wszystko!

 

 

 


hot°: Proszę wymienić trzy potrawy, których koniecznie należy wypróbować będąc waszym gościem.


W tym sezonie króluje nasza biała zupa rybna z sandacza i suma, z dań mięsnych wybitne danie to kacze udo konfitowane na kaszy pęczak z sosem wiśniowym, a także nasz łosoś na buraczanym risotto z sosem z kiszonego ogórka, który śmiało mogę powiedzieć - może zdobyć miano najlepszego w Szczecinie…:), a na deser nasz sernik kokosowy jak nigdzie indziej.

 

 


hot°: W Waszej ofercie są także tzw. „Śniadania nad wodą”. Czy mogłaby Pani powiedzieć coś więcej na ten temat?


Od 7.00 do 11.00 każdego dnia tygodnia w naszej Restauracji serwujemy bogaty bufet śniadaniowy. Śniadanie na tarasie w takiej marynistycznej scenerii – brzmią i są bajeczne... Ranne ptaszki za chwilę zjedzą śniadanie patrząc na jachty o wschodzie słońca - nic piękniejszego nigdzie w Szczecinie nie znajdziecie. Na prawdę warto „poświęcić” chociaż jeden poranek.

 

 

 

Wideo

Wideo

 

Marina Restaurant
ul. Przestrzenna 7
tel. 91 300 05 59
Polub lokal na Facebooku!

 

Wideo

Wideo

Marina Restaurant

Marina Restaurant

 

#mniam #Szczecin #hotmagazineszczecin #food #foodporn #salmon #marina #delicious #yummy #restauracja #gastroszczecin

Post udostępniony przez Hot Magazine (@hotmagazineszczecin)

 

#marina #sun #szczecin #hotmagazineszczecin #view #food

Post udostępniony przez Hot Magazine (@hotmagazineszczecin)

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.