Mobilny Warzywniak

04.02.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Ich podstawową ofertą jest dowożenie świeżych owoców i warzyw w ekologicznych opakowaniach. To Mobilny Warzywniak - Firma ułatwiająca dostęp do świeżych artykułów spożywczych dla mieszkańców Szczecina, bez konieczności wychodzenia z domu. W naszym najnowszym wywiadzie właściciele firmy, przedstawiają pełny zakres swojej oferty, a także w prostych krokach tłumaczą w jaki sposób możesz otrzymać swoją zdrową skrzynkę już dziś!

 


 
Zacznijmy od początku, czym właściwie jest Mobilny Warzywniak i od kiedy funkcjonujecie w Szczecinie?


Mobilny Warzywniak dowozi świeże warzywa i owoce mieszkańcom Szczecina i okolic już od maja zeszłego roku.


Naszym podstawowym produktem są tzw. “skrzynki” - są to zestawy świeżych warzyw i owoców w ekologicznych opakowaniach w kartonowej “skrzynce”. Tam gdzie się unikamy plastiku, pakujemy w papierowe torby. Na przykład podstawowy zestaw “Skrzynka Klasyczna” to tygodniowy zapas świeżych owoców i warzyw niezbędnych w kuchni. Skrzynka Klasyczna sprawdzi się w domu bardziej wymagających kucharzy, ale też w domu rodziny z dwójką dzieci.


Popularną opcją jest też możliwość stworzenia własnego zestawu. Dzięki temu można zamówić dokładnie takie owoce i warzywa jakie potrzebujemy w danej chwili.


Wszystkie skrzynki są dostarczane na następny dzień roboczy pod drzwi (także z wniesieniem), co szczególnie doceniają rodzice małych dzieci czy osoby starsze.

 


Skąd pochodzą oferowane przez Was produkty?


Korzystamy z dostaw od sprawdzonych producentów i dostawców. Tylko takich, którzy spełnią nasze wymagania dotyczące jakości. Wszystkie produkty sprawdzamy osobiście zanim trafią do skrzynki.


Najważniejsze dla nas jest aby dostarczać produkty, które zostały wyprodukowane w Polsce, jeśli to możliwe bezpośrednio od rolnika. W zależności od sezonu producenci mogą być różni. Mamy także w ofercie cytrusy, które siłą rzeczy pochodzą z importu. Jeśli jest taka możliwość towary pochodzą od lokalnych dostawców bo czujemy się odpowiedzialni za nasz lokalny rynek.


Staramy się aby warzywa i owoce były dokładnie takie jakie nasi klienci wybraliby w klasycznym warzywniaku. Dzięki temu oszczędzają oni czas na ich przebieranie, ważenie, pakowanie w setki foliowych toreb czy w końcu wnoszenie na ostatnie piętro bez windy.

 

 

Gdzie dowozicie warzywa?


Nasz obszar dostawy jest obejmuje:


• Miasto Szczecin w granicach administracyjnych
• Pilchowo
• Bezrzecze, Wołczkowo, Dołuje, Dobra
• Załom, Pucice, Czarna Łąka
• Przecław, Warzymice, Rajkowo
• Ustowo, Kurów, Siadło Dolne, Siadło Górne
• Obszar gminy Kobylanka (m.in. Reptowo, Kobylanka, Niedźwiedź, Grzedzice)

 

Jak można zamówić skrzynkę i jak prezentują się ceny za poszczególny zestaw?


Skrzynkę można stworzyć na naszej stronie lub wybrać gotowy zestaw: https://mobilny-warzywniak.pl

 

Kto tworzy Wasz zespół?


Jesteśmy młodym małżeństwem ze wsparciem naszych przyjaciół i rodziny, bez których pomysłu nie udałoby się zrealizować.

 


Skąd wziął się pomysł na stworzenie takiego biznesu?


Nasz pomysł wziął się z tego, że chcieliśmy pomóc innym. Wiemy z własnego doświadczenia, że dostęp do świeżych warzyw i owoców jest dla wielu osób utrudniony. Sami jesteśmy rodzicami dwójki małych dzieci i wiemy że w takiej sytuacji wyprawa na ryneczek może niewiele różnić się od wyprawy na K2.


Nasza oferta trafia też do osób starszych czy mieszkających poza centrum naszej metropolii.


Dodatkowo obecna cały czas pandemia powoduje, że dużo osób przebywa na kwarantannie czy po prostu boi się o swoje zdrowie. Pewnie dlatego bardzo często gdy dostarczamy skrzynkę spotykamy się z życzliwym uśmiechem i podziękowaniem.


Dlaczego warto zamówić zestaw warzyw i owoców właśnie u Was?


Kupując u nas uczestniczysz w naszym projekcie, którego misją jest dostarczanie wysokiej jakości świeżych warzyw i owoców w opakowaniach ekologicznych bezpośrednio od rolników. Dodatkowo oszczędzasz czas.


Dlatego jeśli chcesz zmieniać rynek, aby warzywa i owoce były coraz wyższej jakości z pewnego źródła to jesteśmy tu dla Ciebie.


Im większą siłę zakupową będziemy stanowić tym bardziej możemy zmieniać marketowe smaki na te, które na pewno każdy z nas zna. A kto nie zna smaku prawdziwych polskich truskawek czy jabłek.

 

 


Kilka słów na koniec dla naszych czytelników?


Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim naszym klientom, którzy sprawiają że ten projekt działa, a szczególnie tym stałym którzy zamawiają u nas regularnie od blisko roku. Wciąż uczymy się i pracujemy nad tym aby znajdować dla Was coraz lepsze produkty.


Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i okolic do spróbowania zmiany przyzwyczajeń! Warto zamawiać warzywa i owoce z myślą nie tylko o wygodzie, ale także o swoim zdrowiu i budowaniu odporności w tych czasach.


A przy okazji może uda nam się wspólnie zmienić rynek na lepszy.

 

 

kontakt@mobilny-warzywniak.pl
tel. 574 957 469
facebook.com/mobilny.warzywniak.szczecin
instagram.com/mobilny.warzywniak.szczecin
https://mobilny-warzywniak.pl