Nata Lisboa zaprasza na portugalskie przysmaki!

14.10.2021 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum

NATA Lisboa powstała, aby pokazać światu unikalną recepturę na dania, które niosą ze sobą kulturowe, społeczne i gastronomiczne walory Lizbony. To wyjątkowe miejsce, funkcjonuje w Szczecinie już od prawie roku serwując wyjątkowe portugalskie przysmaki. Zapraszamy do przeczytania naszego wywiadu, w którym właściciele Naty opowiedzą Wam o swoich specjalnościach.

 


Witamy w Hot Magazine! Cieszymy się, że gościcie dziś u nas. Na początek dość bezpośrednie pytanie, jednak dla nas bardzo istotne. Waszą wizytówką są tradycyjne portugalskie ciasta Pasteis de Nata, czym się one wyróżniają na tle innych deserów?


Pastéis de nata to jedna z najpopularniejszych specjalności portugalskich nie tylko w Portugalii, ale i na całym świecie. W wielu kawiarniach w Portugalii można znaleźć pastelki, ale nie jest łatwo znaleźć takie, które są idealne w smaku.

 

U nas, począwszy od ciasta francuskiego po nadzienie, jest równowaga składników dla idealnego połączenia. Należy również dodać, że wygraliśmy parę konkursów degustacji w ciemno. Pastel de nata został uznany w 2011 roku za jeden z siedmiu Cudów Portugalskiej Gastronomii.


Jakie dania oprócz wypieków jeszcze oferujecie?

 

Oprócz portugalskich wypieków oferujemy wytrawne przysmaki, które są bardzo popularne na portugalskim stole, takie jak między innymi pierożki z krewetkami czy krokieciki z dorszem. Również świetne opcje posiłków, lunchu, przekąsek lub kolacji, takie jak kanapki, sałatki, empady i quiche, które łączą prawdziwie portugalskie smaki w doskonale wypieczonym cieście. Wszystko na szybką przerwę w pracy lub chwilę relaksu w bardzo przystępnej cenie. Oprócz jedzenia doskonałe są również napoje.


Nasza kawa pochodzi od największej portugalskiej marki Delta, która jest rozsiana po całym świecie z niezrównaną jakością, zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że jedna z najlepszych kaw na świecie. Kawa jest przygotowywana specjalnie dla nas, na nasze zamówienie i to my ją importujemy. Również w naszej ofercie mamy tradycyjne portugalskie wina i likiery, nie wspominając o naszych pysznych sangriach, ale tego nie da się opisać, po prostu trzeba spróbować.

 

 


Jesteście położeni w centrum Szczecina, na pewno macie sporo klientów. Z jakimi opiniami się do tej pory spotkaliście? Zakładamy, że wszystkie pozytywne.


Rzeczywiście bardzo pozytywne. Od otwarcia w lutym odnotowaliśmy znaczny wzrost klientów i wielu z nich wraca nawet codziennie. Naprawdę trudno oprzeć się naszym specjalnościom. Opinie zawsze były bardzo pozytywne co nas ogromnie cieszy jak i otwartość klientów, którzy nie znając przysmaków Portugalii bardzo nas docenili.

 

Każdego dnia zawsze mamy kogoś, kto pokonuje wiele kilometrów tylko po to, żeby nas odwiedzić. Zawsze cieszymy się, gdy widzimy radość ludzi, gdy próbują naszych produktów, zwłaszcza pastel de nata.


Czym różnią się od siebie lokale na całym świecie? Czy może wszędzie jest tak samo?


Nie ma dużej różnicy w naszych kawiarniach na całym świecie. Marka dokłada wszelkich starań, aby pastel de nata czy kanapka z kurczakiem, którą jecie w Abu Zabi, była taka sama, jak w Szczecinie czy Wiedniu. Mogą występować różnice w zależności od lokalnych potrzeb lub lokalnych wymagań klientów, ale ogólnie wszystkie są bardzo podobne.


Czy jest możliwość złożenia zamówienia na dowóz, jeśli tak jakich macie dostawców?


Tak, oczywiście. W chwili obecnej współpracujemy z Pyszne.pl i posiadamy również dostawy do domu na terenie Szczecina. Poza tym, dostarczamy również nasze produkty na różne imprezy okolicznościowe czy też spotkania biznesowe. Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie.

 

 


Jaka jest jedna najważniejsza cecha, która sprawia, że warto was odwiedzić?


Oprócz naszych pysznych specjałów, potraw i napojów oferujemy bardzo wygodną i przyjazną przestrzeń przy dźwiękach portugalskiej muzyki, idealną na spotkanie z przyjaciółmi, spotkanie biznesowe, czy też po prostu zrelaksowanie się, odpoczęcie na chwilę od zgiełku dużego miasta jakim jest Szczecin. Odkąd Nata Lisboa urodziła się w Lizbonie, jest to jeden z głównych celów.


W jakich godzinach jesteście otwarci i czy jest możliwość wynajęcia lokalu pod przyjęcie?


Jesteśmy otwarci codziennie od godziny 10 rano, aczkolwiek już niedługo mamy zamiar otwierać o godzinie 9. W tygodniu zamykamy o godz. 19, w piątek i sobotę o 20, a w niedzielę o godzinie 18:00. Jak najbardziej można u nas zorganizować przyjęcie i zarezerwować stoliki, udekorować według własnego uznania, jesteśmy otwarci na propozycje.


Kilka słów dla czytelników na koniec?


Do wszystkich czytelników, do tych, którzy już nas odwiedzają, zapraszamy, ponieważ w przyszłości będziemy się jeszcze doskonalić i już niedługo w naszym menu pojawią się nowe produkty. Do tych, którzy nas jeszcze nie odwiedzili, zapraszamy na trochę Portugalii, nie pożałujecie, przywitamy Was wszystkich z otwartymi rękami. Chociaż aleja, przy której jesteśmy usytuowani jest remontowana, jedyne co słychać w lokalu to portugalska muzyka.


Nadal jesteśmy tutaj, aby wykonywać swoją pracę i zapewniać najlepsze wrażenia, tym którzy w Portugalii już byli – przywrócić wspomnienia, a tym, którzy jeszcze nie byli – zasiać miłość do tego pięknego kraju.

 

 

al. Wojska Polskiego 47
www.natalisboa.com

szczecin.natalisboa@gmail.com


Tel. 791 240 160
www.facebook.com/natalisboapolska
www.instagram.com/natalisboa_szczecin

 

Nata Lisboa

Nata Lisboa

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.