Nowe Miejsca: Listopad

07.12.2015 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum

Październik każdy z nas uwielbia, zwłaszcza jak jest zimno i pada deszcz. Na szczęście odtrutką na takie okoliczności przyrody, może być na przykład odwiedzanie nowych lokali i oczywiście jedzonko. Przygotowaliśmy dla was 7 nowych miejsc, żeby do nich trafić trzeba przejść się na Stare Miasto czy Bogusława, czasami trzeba poszukać informacji na facebooku, albo wygogloowac miejsce, ale chyba taka tajemniczość jest dodatkową atrakcją dla Prawdziwych Smakoszy, takich jak Wy ;). Przy okazji przypominam, że co piątek na naszym portalu przedstawiamy kolejne, nowe miejsca nie ujęte w tym zestawieniu.

 

 

BDB Burgers

BDB Burgers czyli kolejny food truck w akcji. Można ich spotkać w różnych miejscach w Szczecinie, ale najczęściej złapiecie ich na Placu Żołnierza. Burgerowa oferta na zdjęciach prezentuje się świetnie, niestety nikt z redakcji nie miał czasu na testy smakowe. W każdym razie oprócz fajnego wyglądu, burgery kuszą ciekawymi zestawieniami smaków i soczystymi nazwami: Serowa Emila, Tłusty Szymon i Ostra Bożena.
adres: aleja Jana Pawła II
tel. 791 0595 735
www.facebook.com/BDBBurgers

 

 

Bar Ha-Noi

Bar Ha-Noi to nowy bar, który oferuje tradycyjne danie z kuchni wietnamskiej oraz nowe smaki kuchni orientalnej, jakich jeszcze nie miałeś okazji spróbować (przynajmniej tak się reklamują na swojej stronie www – red.). Sprawdziliśmy osobiście i faktycznie jest kilka nowości a ceny są przystępne. Kolejną ciekawostką lokalu jest możliwości napicia się aromatycznej kawy wietnamskiej.
adres: Wojska polskiego 10
tel.: 729 251 031
www.hanoi.szczecin.pl

 

 

Fischbrotchen

Fischbrotchen – kiosk serujący bułki z rybą. Jak piszą właściciele lokalu na facebooku: „Wiemy już, że Szczecin leży nad morzem, ale zastanawiamy się dlaczego w naszym mieście nie ma kultury jedzenia ryb. Bierzemy na warsztat śledzia - matjasa. Już wkrótce nasza bułka z matjasem wszystko odmieni”. Pomysł i wykonanie całkiem niezłe. Uwaga lokal czynny okazyjnie, informacji szukajcie na facebooku.
adres: Wojska Polskiego 49

 

 

Kawiarnia Plotkara

Kawiarnia Plotkara – nowa, całkiem przytulna kawiarnia na Starym Mieście. Specjalnością kawiarni są ciasta domowej roboty. Na facebooku można znaleźć sporą galerię ciast oferowanych w lokalu, na przykład: tort rafaello na malibu, torcik bezowy, sernik w polewie czekoladowej z owocami. Klienci chwalą również smak kawy. Oprócz słodkości i kawy, można zjeść również coś bardziej konkretnego.
adres: Osiek (Stare Miasto)
tel.: 503 635 027

 

 

Pasta Fresca

Pasta Fresca: co po włosku znaczy świeży makaron. Jak czytamy na stronie www lokalu, właśnie taki robiony na miejscu, z mąki durum i świeżych jaj, bez żadnych sztucznych dodatków, prawdziwie według włoskiej receptury jest podawany w lokalu. Uzupełnieniem makaronu są sosy w stylu włoskim o mocnym aromacie i bogactwie smaków. Restauracyjka jest bardzo mała, ale widać serce włożone w lokal.
adres: Kordeckiego 8
www.facebook.com/pastafresca.poland

www.pasta-fresca.pl

 

 

Pijalnia Wódki i Piwa

Pijalnia Wódki i Piwa to lokal, który poprzez charakterystyczną ofertę kulinarną i wystrój a nawet obsługę, ma umożliwić konsumentom odbycie niezwykłej podróży w czasie i cofnięcie się do lat 60-tych XX , tj. do okresu PRLu. Lokal serwuje typowe dla tamtych czasów, proste przekąski takie jak: zimne nóżki, śledzik czy flaki oraz wybrane rodzaje napojów alkoholowych i bezalkoholowych.
adres: Księcia Bogusława X 4/2
tel.: 796 880 488

 

 

Paladin

Pizzeria Paladin już niebawem zaprosi swoich gości do nowego lokalu na Bulwarach Piastowskich. Restauracja powstaje z pasji i zamiłowania do słonecznej Italii, jej uroków, kultury oraz kuchni. Głównym daniem oferowanym w lokalu będzie pizza, ponad to przystawki w stylu włoskim (np. bruschetty, deski serów, deski wędlin) oraz kilkanaście rodzajów makaronów, ravioli, tortellini oraz sałatek.
adres: Jana z Kolna 7
tel.: 606 658 972
www.paladin.info.pl

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.