Nowe miejsca na ulicach Szczecina, czyli listopadowe nowości

27.10.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum

Jesień rozpędziła się na dobre, a my niestety (lub stety) odliczamy pozostałe dni do zimy. Ale czy to źle? W końcu niedługo święta, dobra – stop, o tym za miesiąc… Tymczasem skupmy się na listopadzie, który jako jedenasty miesiąc z rzędu, także nas nie zawodzi. Przynosi on kolejne nowe miejsca. Wraz z nadejściem miesiąca serwujemy Wam informacje na temat: Etno Cafè, A Nuż Widelec, Botanic Restaurant, Konstelacja, Matejki8 oraz kolejnym lokalu szczecińskiej sieci China Town oraz nowym Ziemniaku i Spółce.

 


Etno Cafè
Etno Cafè to kawiarnia posiadająca własną palarnię kawy zlokalizowaną we Wrocławiu. Kawa w Etno Cafè Piastów, to lokalny produkt. Ziarna sprowadzane z Rwandy i Brazylii są wypalane w ich własnej palarni. To właśnie tam uzyskują one odpowiedni smak i aromat (100% arabiki). Jak sami przyznają: „Chcemy słuchać, rozmawiać, wymieniać się doświadczeniem". Prócz kawy możecie skosztować tutaj zestawów śniadaniowych, a ponadto lunche, sałatki, ciasta oraz pancakes. Jeśli chodzi o napoje, to warte uwagi są smoothie oraz lemoniady cytrusowe.
tel. 516 954 610
Aleja Piastów 5
www.facebook.com/etnocafepiastow

 

 


A Nuż Widelec
Jest to nowa restauracja, położona w dobrze znanym miejscu -  samym centrum Jasnych Błoni, tuż przy Pomniku Trzech Orłów. Najbardziej wymagający klienci znajdą tam wszystko, czego potrzebują - wyjątkową, autorską kuchnię w przystępnej cenie. Ich oferta to świeże spojrzenie na smaczną, ekologiczną kuchnię. Współpracują z lokalnymi dostawcami, menu jest aktualizowana co 3 miesiące, zawiera zarówno dania wegetariańskie, bezglutenowe, jak i mięsne. Brak sztywnych ograniczeń i swoboda w kuchni powoduje, że nie sposób się nimi znudzić!
tel. 607 105 262
ul. Ogińskiego 5
www.facebook.com/szczecinanuzwidelec

 

 


Botanic Restaurant & Café
Retauracja Botanic otwarta zostanie wkrótce w nowo powstałej kamienicy, przy ulicy Krzywoustego 14. Menu lokalu będzie bazować na świeżych, regionalnych produktach, dlatego częściowo będzie ono zmienne - zgodnie z panującym sezonem. Oprócz stałej karty codziennie będzie można spróbować tu wyjątkowych lunchy inspirowanych daniami z całego świata. Start restauracji planowany jest na koniec października – początek listopada, zatem szczegółów dotyczących daty otwarcia, a także samego menu – szukajcie na ich facebooku.
tel. 733 111 140
ul. Krzywoustego 14
www.facebook.com/botanicrestaurant

 

 

Konstelacja
Restauracja „Konstelacja kuchnia i wino" mieści się w nowej kamienicy powstałem tuż przed dawnym Kinem Kosmos. Jak piszą właściciele: „ Oferujemy Państwu dania kuchni europejskiej bazując na świeżych produktach wysokiej jakości. Do naszych potraw polecamy specjalnie wyselekcjonowane wina, a i dobrych piw z małych browarów u nas nie zabraknie. Wierzymy, że gastronomia, to magia i dlatego też oprócz ciekawej karty chcemy zaoferować wysokiej jakości serwis nastawiony na Państwa komfort i zadowolenie”. Lokal został otwarty we wrześniu.
tel. 572 663 199
Aleja Wojska Polskiego 8/1A
www.facebook.com/konstelacja.szczecin/

 

 

 

Matejki8
Neorenesansowa willa pałacowa usytuowana na skarpie jest uosobieniem ponadczasowej elegancji, otoczona przepięknym prywatnym parkiem, w którym każdy gość może się schronić w cieniu 200-letnich drzew. W jej historycznych wnętrzach mieszczą się skrytki skarbcowe, restauracja, kawiarnia oraz sala konferencyjna. Matejki8, to elegancka i szykowna restauracja usytuowana w zabytkowych wnętrzach. Jak mówią o swojej kuchni: „twórcze spojrzenie na kuchnię polską i francuską zainspirowane zmieniającymi się porami roku.”
tel. 698 638 444
ul. Matejki 8
www.facebook.com/Matejki8

 

 

 

Ziemniak i Spółka
Po bezapelacyjnym sukcesie Ziemniaka na Deptaku Bogusława, właściciele postanowili otworzyć drugi lokal, który zlokalizowany będzie przy ulicy Dworcowej. Co znajdziecie na miejscu? W menu między innymi: świeże placki ziemniaczane, zupa kartoflanka, pieczone i nadziewane ziemniaki, frytki własnej produkcji czy świeżo wyciskane soki z warzyw i owoców. Ponadto dla dzieci specjalnie przygotowane menu, a na dodatek duży kącik do zabaw. Więcej informacji na temat nowego lokalu znajdziecie na fanpage Ziemniak i Spółka.
tel. 91 307 86 00
ul. Dworcowa 19
www.facebook.com/ZiemniakiSpolka/

 

 

 

China Town
China Town otwiera swoją piątą restaurację w Szczecinie. Pozostałe adresy, to: ul.Monte Cassino 1, ul. Rydla 52 (C.H. Helios), ul. Królowej Jadwigi 12 (róg ul. Krzywoustego) lub przy ul. Ku Słońcu 67 (C.H. Ster). W menu znajdziecie oczywiście zupy (legendarna tajska!), potrawy z kurczaka, wieprzowiny, wołowiny, kaczki, owoców morza oraz popularne boxy. Wszystkie potrawy robione są na miejscu, wyłącznie przez azjatyckich kucharzy. Wystrój nowego lokalu będzie różnił się od wszystkich poprzednich.
ul. Mieszka I 73 (Atrium Molo)
www.facebook.com/chinatown.szczecin

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.