Nowe miejsca na ulicach Szczecina - lipiec / sierpień

08.12.2015
Autor: Kacper Skoczylas, Zdjęcia: Archiwum

Ilość inicjatyw, atrakcji i imprez każdego weekendu sprawia, że wakacje w mieście nie wydają się takim złym pomysłem. Znalezienie miejsca na Deptaku Bogusława oraz nadodrzańskich bulwarach coraz częściej graniczy z cudem. Zwłaszcza wieczorem. Entuzjaści spędzania wolnego czasu poza domem nie powinni narzekać, zwłaszcza, że ilość nowych pubów, kawiarni i restauracji rośnie w naprawdę satysfakcjonującym tempie. Zapraszam do wakacyjnej listy nowych miejsc w Szczecinie.

 


Lodziarnia Lody Naturalne - miejsce w którym mieszkańcy Szczecina będą mogli rozsmakować się w lodach stworzonych na bazie naturalnych składników. Cieszy fakt, że w Szczecinie powstaje coraz więcej miejsc gdzie można spróbować naturalnych i zdrowych lodów. Podczas ożywionej dyskusji na facebooku właściciele rozmawiają z klientami dostosowując smaki do ich potrzeb i oczekiwań.
Adres: Jagiellońska 10U/4,
www.facebook.com/lodziarniaszczecin

 

 

Szczecin Made – pasjonaci ze Szczecina, którzy postanowili rozruszać drugą stronę Bulwarów otwierając „Bulwary Café”. Jest to miejsce gdzie z widokiem na Szczecin można odpocząć w wielkich plażowych koszach oraz leżakach, racząc się przy tym aromatyczną kawą i słodkimi ciasteczkami. Praktycznie na każdym kroku widać, że Szczecinianie mają coraz więcej pomysłów na wykorzystanie obu stron Odry.
Adres: Nabrzeże Celne
tel.: 513 046 045
www.facebook.com/szczecinmade

www.instagram.com/szczecinmade

 

 

Szyszka Bistro & Café – największy lokal, który pojawił się na kąpielisku Arkonka. Całoroczne bistro, które swoją ofertę kieruje do całych rodzin. W lokalu serwowana jest kuchnia polska i europejska wraz z wypiekami i słodkościami własnej produkcji. Do dyspozycji gości oddane są dwa tarasy ze stolikami i parasolami. To idealne miejsce na deser podczas spaceru jak i rodzinny obiad.
Adres: Spacerowa 2
tel.: 606 548 547
www.facebook.com/szyszkabistrocafe

 

 

Barkonka – drugi lokal na kąpielisku Arkonka. Charakteryzuje go inny wystrój oraz menu w formie szwedzkiego stołu. Jedzenie sprzedawane jest na wagę. Każdy z gości płaci za tyle ile sobie nałoży. Barkonka jest otwarta przez całe wakacje w sezonie otwarcia kąpieliska Arkonka. Po obiedzie można napić się zimnego piwa lub zjeść lody, które również są serwowane przez cały okres otwarcia kąpieliska.
Adres: Spacerowa 2
tel.: 606 548 547
www.facebook.com/szyszkabistrocafe

 

 

Lodziarnia Giovanni Volpe - lody tradycyjne produkowane już od 1972 roku na naturalnych składnikach w końcu są dostępne w Szczecinie. W ofercie dostępne będą lody tradycyjne, desery lodowe, włoska kawa, herbaty oraz domowe wypieki. Do tego ciasta bezglutenowe z naturalnych składników. Lodziarnia mieści się przy ulicy Tkackiej w miejscu dawnego Corner Cafe. Otwarcie miało miejsce w połowie czerwca.
Adres: Tkacka 64 D
tel.: 793 193 052
www.facebook.com/lodziarniagiovannivolpe

 

 

Niedźwiedź w Koronie – palarnia kawy połączona z kawiarnią. Usytuowana w klimatycznym podwórzu w centrum Szczecina. Lokal jest kontynuacją palarni Korona, która dostarczała kawę od 1912 roku. Na miejscu można napić się dopiero co wypalonej kawy oraz coś przekąsić. W Niedźwiedziu w Koronie planowane są eventy, szkolenia i inne szalone akcje mające na celu integracje pasjonatów dobrej kawy.
Adres: Śląska 7/U4 wejście od ulicy Jagiellońskiej
tel.: 792 861 597
www.niedzwiedzwkoronie.pl

www.facebook.com/niedzwiedzwkoronie

www.instagram.com/niedzwiedz_w_koronie