Nowe miejsca na ulicach Szczecina - wiosna

11.12.2015 0 komentarzy
Autor: Kacper Skoczylas, Zdjęcia: Archiwum lokali

Powiem szczerze, że nasze miasto z miesiąca na miesiąc coraz bardziej mnie zaskakuje. Otwiera się coraz więcej ciekawych miejsc, których do tej pory na próżno by szukać w Szczecinie. Jestem pod wrażaniem coraz większej otwartości, odwagi i nowoczesnego podejścia, którego tak bardzo nam potrzeba. Zresztą najlepiej sprawdźcie to sami i oceńcie. Zapraszam do przeglądu nowych miejsc na ulicach naszego miasta!. Przypominam, że co piątek na naszym portalu przedstawiamy kolejne, nowe miejsca nie ujęte w tym zestawieniu.

 

 

Mąka Bar - to nowe miejsce na kulinarnej mapie Szczecina. Założenie jest takie, aby w luźnej atmosferze zjeść przygotowane od podstaw i na miejscu pizzę i pastę, ze świeżych, specjalnie skomponowanych składników. Mąka Bar to propozycja na swobodny wypad z przyjaciółmi, znajomymi, bez krawata. W tygodniu, w weekend, każdego dnia. Dewiza Mąka Bar: ma być prosto i ale jednocześnie smacznie.
Adres: Ks. Bogusława X 5/1
tel.: 730 848 081
www.facebook.com/makabarszczecin

 

 

El Tapatio – restauracja z Deptaku Bogusława, która niczym „Fenix z popiołów” odrodziła się w samym centrum miasta. Na miejscu serwowana jest piekielnie smaczna i ostra kuchnia, której przepisy oparte są na oryginalnych, meksykańskich recepturach. Szefem kuchni jest rodowity Meksykanin, który dba aby goście byli nie tylko dobrze nakarmieni, ale żeby również poczuli klimat i magię południa Ameryki Północnej.
Adres: Kaszubska 3
tel.: 605 489 191
www.facebook.com/eltapatio.szczecin

 

 

Ministerstwo Śledzia i Wódki – pierwszy w Szczecinie lokal sieci „Ministerstwo Śledzia i Wódki”. To kolejne na mapie naszego miasta miejsce, w którym można zjeść smaczną zakąskę za 8 zł oraz napić się piwa lub wódki za 4 zł. W menu króluje śledzik w wielu postaciach, galareta, pikle oraz tosty z serem i szynką. Na barze znajdziecie wiele rodzajów piwa, wódki oraz innych kolorowych alkoholi.
Adres: Śląska 12/U2
tel.: 502 032 456
www.facebook.com/ministerstwo.szczecin

 

 

SmaczneGo – to niewielki lokal położony w spokojnej okolicy, tuż „za rogiem” kończącej się ulicy Łuczniczej. Bistro to jest połączeniem małej restauracji z przytulną kawiarenką. Można tu dobrze i szybko zjeść ciepły dwudaniowy obiad, zdrową sałatkę, jak również napić się kawy i skosztować domowego ciasta. Dania przygotowywane są według kuchni staropolskiej jak i śródziemnomorskich receptur.
Adres: Łucznicza 70G
tel.: 91 307 68 98
www.facebook.com/SmacznegoSzczecin

 

 

Rytm Dnia – nowa, całkiem sympatyczna restauracja u zbiegu ulicy Małopolskiej i Placu Lotników. W menu znaleźć można kuchnię staropolską z domieszką nowoczesnych smaków. Codziennie w restauracji pojawiają się specjalne „promocje dnia”, które pozwalają zjeść naprawdę wykwintne dania w bardzo atrakcyjnej cenie. Rytm dnia to również idealne miejsce na wieczorne piwo z przyjaciółmi.
Adres: Małopolska / Plac Lotników
tel.: 781 830 822
www.facebook.com/rytmdnia

 

 

Dragon Escape Room – największy w Szczecinie „Escape Room”, czyli pokój, w których zostajemy zamknięci z grupą znajomych i musimy z niego wyjść w ciągu 60 minut. Na tle swoich „starszych braci” będzie wyróżniał się wielkością, ilością pokoi i lokalizacją. Pokoje zostały zaprojektowane przez doświadczone osoby, które wyszły z ponad 100 Escape Roomów na świecie. Będzie trudno i klimatycznie.
Adres: Jana i Jędrzeja Śniadeckich 3A
tel.: 509 311 311
www.facebook.com/DragonESCroom

www.dragonevent.pl

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.