Nowy rok z Wielka Cocktail Shisha Bar

30.11.2018
Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

To z pewnością wielki plus, że w naszym mieście mamy duży wybór nietuzinkowych lokali, do których możemy wybrać się by zaznać trochę relaksu i wyluzować po obowiązkach dnia codziennego. Jednym z takich właśnie miejsc jest Wielka Cocktail Shisha Bar, lokal który znajduje się przy ulicy Wielka Odrzańska 31. Jest to pub w którym od samego wejścia zdajemy się wyczuwać powiew orientu, a wszędobylski zapach aromatów zapalonej shishy przenosi nas w najodleglejsze zakątki Bliskiego Wschodu. Sam lokal oprócz fajki wodnej ma do zaoferowania znacznie więcej, od popularnych alkoholi i koktajli, przez profesjonalną i sympatyczną obsługę do ogólnie dostępnego wi-fi. Rozmawiamy z właścicielem lokalu.

 

  

 

hot°: Minęło już kilka miesięcy od otwarcia Wielka Cocktail Shisha Bar. Jak ocenia Pan miniony czas? Warto było otwierać lokal?

 

Ostatnie trzy miesiące, to bez wątpienia okres niezwykle intensywnej i ciężkiej pracy ze strony naszej, jak i naszego zespołu. Włożyliśmy i wciąż wkładamy wiele serca w to, co robimy. Najlepszą nagrodą i satysfakcją jest dla nas uśmiech, zadowolenie i dobre słowo naszych gości. Właśnie te trzy czynniki są dla nas motorem napędowym i motywacją do dalszych działań i ulepszeń w Wielkiej! Uważam więc, że otwarcie lokalu było dobrą decyzją!

 

hot°: Pytam eksperta: Jak wygląda proces prawidłowego palenia shishy?

 

Palenie fajki wodnej jest rytuałem, formą spędzania wolnego czasu, synonimem relaksu i odprężenia. Trudno mówić tutaj o procesie prawidłowego palenia, ponieważ każdą shishę pali się tak samo, ale warto wspomnieć o procesie jej przygotowania. Cały sekret tkwi w dobraniu odpowiedniej proporcji tytoniu - nie może być go ani za dużo, ani za mało.

 

Trzeba spędzić trochę czasu, aby nabrać wprawy. To samo tyczy się węgielków, które ów tytoń podgrzewają - należy pilnować tego, aby osiągnęły odpowiednią temperaturę. Są to dwa bardzo ważne czynniki, które mają wpływ na smak dymu, który przez wąż wciąga palący. Aspektem równie ważnym, jeżeli nie najważniejszym jest zaangażowanie i pasja, które należy włożyć, aby taką shishę przygotować. Nam towarzyszą one od samego początku.

 

  

 

  

 

hot°: Shishę pali się dobierając różne smaki mieszanek tytoniowych z odpowiednimi aromatami. Jakie są najpopularniejsze? Jakie smaki poleciłby Pan naszym Czytelnikom?

 

To co w fajce wodnej jest najatrakcyjniejsze, to właśnie wspomniana przez Pana możliwość mieszania różnych smaków tytoniu - bardzo często połączenia te powodują zaskakujące, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu, doznania smakowe.

 

Największą popularnością cieszą się takie smaki, jak Cinderlla, Jagermeister, brzoskwinia-mięta, jabłko-mięta, Red Bull... Trudno wymienić jakiś konkretny smak tytoniu, który byłby szczególnie wart polecenia, ponieważ każdy tabak jest na swój sposób wyjątkowy, a mieszanie ich to dla każdego inne odczucia i doznania. Śmiało mogę stwierdzić, że warto wypróbować i zasmakować każdego z nich, tym bardziej, że w każdy piątek oferujemy naszym gościom nowe mieszanki, które nie są łatwo dostępny czy spotykane w innych lokalach.

 

hot°:  Macie spory wybór przeróżnych koktajli. Co trzeba koniecznie spróbować będąc waszym gościem? Jakie napoje czy wspomniane koktajle pasują do shishy?

 

Nasza karta została tak skomponowana, aby każdy koktajl czy napój wpasował się w klimat jaki daje palenie shishy. Każdy tytoń, to inny smak - czasem bardzo intensywny, innym razem przytłumiony. Koktajle, drinki czy napoje pomagają wydobyć i wzmocnić, a czasem zbalansować aromaty zawarte w fajce wodnej.

 

Godnymi plecenia koktajlami są Mojito, Piña Colada, Sex on the beach czy nieco mocniejsza Jagerbomba, klasyczny Screwdriver, Martini, Mad Dog... Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!

 

 

hot°:  Macie ciekawe pomysły na przeróżne rabaty dla waszych gości. Proszę nam o nich opowiedzieć …

 

Staramy się uatrakcyjniać naszą ofertę poprzez wprowadzanie rabatów i promocji. Od kilku tygodni działa w naszym lokalu trzydniowa promocja - poniedziałek z shishą, koktajlowy wtorek i środa z 20% zniżką.

 

W poniedziałki każdy, kto zamówi co najmniej trzy koktajle, otrzyma shishę gratis. Wtorek, to z kolei dzień, w którym przy zamówieniu dowolnej shishy każdej osobie przysługują trzy darmowe koktajle. Środy zaś, to 20% rabat na cały rachunek.

 

Myślę, że jest to niezwykle atrakcyjna propozycja, z której warto skorzystać. Oczywiście cały czas aktualny jest rabat studencki - 20%!

 

hot°: Koniec roku jest okresem podsumowań, ale i snucia planów na nowy rok. Jakie macie ambitne plany na rok 2019?

 

Tak, końcówka roku, to rzeczywiście czas podsumowań, refleksji i nowych celów. Wraz z 2019 rokiem chcemy wprowadzić tzw. finger food, czyli przekąski w postaci deski serów, frytek, tostów, koreczków różnego rodzaju czy nachosów z dodatkami.

 

Planujemy również urozmaicić i umilić czas naszym gościom poprzez wprowadzenie do oferty gier planszowych. Już teraz można zrelaksować się u nas przy fajce wodnej, koktajlu i kartach lub kościach.

 

Mamy nadzieję, że nasze nowe propozycje przypadną do gustu naszym klientom, ponieważ wszystko to robimy z myślą o nich i dla nich!

 

 

Wielka Cocktail Shisha Bar  

Wielka Odrzańska 31

tel. 791 595 535

www.wielkacocktailshishabar.eatbu.com

facebook.com/wielkacocktailshishabar

instagram.com/wielka_cocktail_shisha_bar