Odwiedzamy Nowe Miejsca: Drabina Coffee!

29.01.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Krystian Gąciarski

Na początku roku odwiedziliśmy nową, bardzo fajną kawiarnię. Drabina Coffee, bo o niej mowa jest miejscem, które ma być alternatywą dla istniejących już kawiarni. Jednakże jak zaznacza nasza rozmówczyni – nie zamierza z nikim konkurować. Drabina ma iść swoim torem i wyznaczać własną ścieżkę. Ma królować minimalizm, inność, ale przede wszystkim znakomita kawa (sprawdzone!!). W styczniu rozmawiamy z Leną, właścicielką nowego miejsca na naszym Starym Mieście.

 

 

hot°: Cześć, powiedz nam proszę coś więcej o Waszej kawie. Miałem przyjemność jej spróbować i muszę przyznać, że jest naprawdę smaczna.


Musi być! W końcu jesteśmy przede wszystkim kawiarnią i to ona jest tu najważniejsza. Parzymy ją zgodnie z ideą tzw. Trzeciej Fali Kawy, także oprócz klasycznych kaw na bazie espresso, przygotowujemy ją również za pomocą alternatywnych metod takich jak drip czy aeropress. Wszystko oczywiście z najlepszej jakości ziaren.


hot°: Podczas naszej rozmowy wspominałaś o tym, że na miejscu będzie można zjeść śniadania. Co zamierzacie serwować?


Coś pysznego, prostego i tradycyjnego. Nie są to skomplikowane potrawy, raczej śniadania takie, jakie jadamy w domu: świeże pieczywo, jajka na każdy sposób, kiełbaski, kanapki, dużo zieleniny, nasion i innych dodatków. W miarę możliwości możemy również skomponować „spersonalizowane” zestawy.

 

 

hot°: Mówiłaś również o ciastach, które również są Twoim osobistym znakiem firmowym. Które jest Twoim ulubionym i czy zdradzisz nam krótki przepis?:)


Stronimy od wyrobów typowo cukierniczych wypełnionych półproduktami. Stawiamy na proste, a zarazem smaczne, domowe wypieki. Nie potrafię wybrać konkretnego ulubionego ciasta. Przepisami z kolei chętnie podzielę się przy kawie.

 

hot°: Czy długo tkwiły w Tobie myśli o otwarciu kawiarni?


Szczerze? Ok. 5 min. Stwierdziłam, że chcę dołożyć swoją cegiełkę do wciąż rozwijającej się szczecińskiej gastronomii.

 


hot°: Dlaczego Szczecin, a nie Warszawa? Mówiłaś, że stamtąd przyjechałaś… :)


Ach ta miłość i bryza morska.

 

hot°: Powiedz nam coś o wystroju swojej kawiarni.


Od dawna interesuję się architekturą wnętrz więc jest tu wszystko to, co lubię. Biel, czerń i drewno czyli połączenie klasyki z nowoczesnością. Znajduję się tutaj też wiele lamp, które ocieplają wnętrze lokalu.

 

Drabina Coffee
ul. Sienna 5
tel. +48 91 433 33 36
https://www.facebook.com/drabinacoffee/?fref=ts

 

 

#drabina #drabinacoffee #coffee #cafe #szczecin #hotmagazine

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Hot Magazine (@hot_magazine_szczecin)

 

#drabinacoffee #coffee #szczecin #foodporn #eat #healthy #hotmagazine

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Hot Magazine (@hot_magazine_szczecin)

 

#szczecin #hotmagazine #drabinacoffee #drabina #cafe #coffee #follow #like #insta

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Hot Magazine (@hot_magazine_szczecin)

Zapisz

Drabina Coffee

Drabina Coffee

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.