Październikowe nowości gastronomiczne

05.10.2018
Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Archuwum Miejsc / Karolina Tarnawska

Coraz krótsze dni zwiastują nam, że wkraczamy pełną parą w miesiące jesienne, co powoduje, że dużo chętniej odwiedzamy różnego rodzaju punkty gastronomiczne. My jak zawsze staramy się, abyście byli na bieżąco z tymi nowo otwartymi w Szczecinie. W październiku nasze zestawienie nieco różni się od wcześniejszych, gdyż oprócz typowych punktów gastronomicznych, znalazły się również aż trzy nowo otwarte kluby. Zapraszamy zatem na przegląd nowości rozrywkowo gastronomicznych Szczecina i mamy nadzieję, że znajdziecie miejsce, które szczególnie przypadnie wam do gustu.

 

 

 

Projekt Burger

Dokładnie 4 września o godzinie 11:00 po raz pierwszy swoje drzwi otworzyła kolejna restauracja specjalizująca się w serwowaniu jednego z ulubionych dań Szczecinian, czyli Burgera. Samo położenie lokalu jest bardzo atrakcyjne, gdyż znajduje się on przy ulicy Niepodległości w bliskim sąsiedztwie Bramy Portowej. Tym, co może wyróżniać ten lokal na tle innych o podobnym profilu, to to, że tu możemy zjeść burgera z dojrzewającej wołowiny. W menu znajdziemy kilka ciekawych pozycji i co jest fajne - każdą mamy do wyboru z drobiem lub wołowiną.

 

Niepodległości 1a

www.facebook.com/projektburgerszczecin

 

 

 

 

Pinto Food Track

Żeby trafić do Pinto Food Truck musimy wypatrywać białego busa okraszonego czerwonym logo i przyjemnymi zielonymi kaktusami. Okazuje się, że doczekaliśmy się pierwszego w Szczecinie food trucka serwującego dania kuchni meksykańskiej (W tym momencie na myśl przyszły mi sceny z popularnych amerykańskich filmów). Tak więc podchodząc do Pinto bez problemu możemy liczyć na popularne burrito, taco czy quesadille. Swoją drogą te niektóre dania kuchni meksykańskiej, doskonale nadają się na to, by je wziąć w rękę i ruszyć przed siebie.

szukajcie lokalizacje na facebooku

www.facebook.com/pintofoodtruck

 

 

 

Holiday Club

Przy ulicy 3 Maja, nieopodal City Hall niedawno otworzył się nowy klub, który jest dopełnieniem większego projektu zwanego Holiday Szczecin. Klub posiada 2 oddzielne sale, na których usłyszycie różne style muzyczne a samo miejsce utrzymane jest w ciepłym wakacyjnym klimacie. Ciekawostką jest to, że w Holiday Cub możemy zamówić sobie drinka w zielonym kokosie, czego często się w klubach w naszym mieście nie spotyka. Co więcej, klub przy zakupie większej ilości biletów, dowiezie Was na miejsce własną limuzyną.

 

3 Maja 20

www.facebook.com/holiday.club.szczecin

 

 

 

DżuDżu

Kolejny na punkt na imprezowej mapie naszego miasta, znajduje się w miejscu, gdzie kiedyś funkcjonował klub Alter Ego. Lokal wyróżnia się nietuzinkowym wyglądem i mnogością przeróżnych trunków serwowanych na bazie popularnego Jagera. Klimat muzyczny w lokalu również ma określony kierunek. Na parkiecie w DżuDżu dominują style muzyczne z gatunków RMB, Trap czy Rap. Lokal zadbał również o mnogość imprez tematycznych, które organizowane są regularnie. Podsumowując lokal chyba warty odwiedzenia, więc czekamy na wasze opinie.

 

Plac Stefana Batorego 4

www.facebook.com/dzudzuSZN

 

 

 

Bardzo Dobrze

Przy ulicy Koński Kierat 16 powstał lokal inny niż wszystkie. Miejsce, które łączy ze sobą tradycyjną kawiarnię z galerią sztuki. W Bardzo Dobrze możemy napić się kawy przygotowywanej metodami alternatywnymi, co z pewnością pozwoli jeszcze bardziej docenić jej walory aromatyczne i smakowe. Tym na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę to fakt, że w kawiarni rozbrzmiewa muzyka grana z winyli. Lokal serwuje również śniadania więc tym samym otwarty jest już od 8 rano. W menu znajdziemy również znacznie więcej pozycji, również tych słodkich.

 

Koński Kierat 16

www.facebook.com/bardzodobrzecafe

 

Klub Gorzko Gorzko

 

Przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego w miejscu kultowego Trezora powstał klub o dotąd niespotykanym w Szczecinie klimacie, a mianowicie weselnym. Najprościej tłumacząc, przychodząc w weekend do Gorzko Gorzko poczujecie się jak na rasowym weselichu, podczas którego grane są typowe weselne kawałki. To jednak nie wszystko. Jak możemy przeczytać na oficjalnym profilu klubu czekają nas atrakcje typu: Wodzirej, fotobudka, muzyka i zabawy weselne, stół z przekąskami, powitalny szampan i wiele - wiele więcej!

 

Wyszyńskiego

www.facebook.com/gorzkogorzkoszczecin

 

 

 

Hells Pizza

Jak widać moda na pizze w naszym mieście trwa w najlepsze, gdyż na horyzoncie pojawił nam się kolejny lokal serwujący to smaczne danie. Hells Pizza to restauracja, która mieści się przy ulicy Bolesława Krzywoustego 16. Specjalizuje się w serwowaniu jak sami twierdzą pizzy o wyjątkowym smaku tworzonej w oparciu o przemyślane i autorskie przepisy. Dodatkowo lokal w swoim menu posiada dania z grilla, różnego rodzaju makarony i potrawy mięsne, oraz możliwość zakupienia kawałków gotowej i czekającej w piecu pizzy na wynos.

 

Bolesława Krzywoustego 16

www.facebook.com/hellspizzarestaurant