Perseusz Ristorante w 2019

07.01.2019 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Zapraszamy w styczniu (oraz oczywiście przez pozostałe miesiące) 2019 roku na spotkanie Perseusz Ristorante! Restauracja prowadzona z prawdziwą pasją i miłością do włoskiej kuchni. Dopracowana w każdym szczególe oraz otwarta na nowe technologie (pizza online!) Zapraszamy do przeczytania naszego wywiadu, najwyższa pora poznać to miejsce, o ile go jeszcze nie znacie. Rozmawiam z właścicielem panem Aleksandrem Wiluszem o planach na 2019 rok.

 

  

 

"Wdrożyliśmy nowe procedury dowozów, tak by dania jeszcze szybciej trafiały do klientów."

 

hot°: Spotykamy się na łamach Hota co jakiś czas. Co zmieniło się w Perseuszu od czasów naszej ostatniej rozmowy?

W Perseuszu nie obyło się bez małych rewolucji! Wdrożyliśmy nowe procedury dowozów, tak by dania jeszcze szybciej trafiały do klientów, zrezygnowaliśmy z usług niesolidnych pośredników, dodaliśmy kilka „ekscentrycznych” pizz, oraz popracowaliśmy nad klimatem naszej sali. Do dyspozycji klientów przygotowaliśmy cały zestaw smakowych oliw i sosów tabasco. Teraz strudzony wędrowiec może nie tylko najeść się do syta, ale również poczytać książkę lub czasopismo z naszej kolekcji. Kulinarnie pozostajemy na najwyższym poziomie.

 

hot°: Widziałem na twojej stronie www.perseusz-szczecin.pl, że przy niektórych daniach widać dopisek: „Szef kuchni Poleca”. Wymień kilka dań, które osobiście wybierasz jako te super pyszne i godne szczególnej uwagi…

Nie będę ukrywać, większość dań oznaczonych jako „Szef kuchni poleca”, to moje ulubione potrawy lub potrawy, na które jest obecnie „sezon”. Wiadomo, że dania ze świeżych składników smakują najlepiej. Takie danie musi spełniać jeszcze jeden warunek: zdobyć uznanie naszych klientów!

 

 

hot°: Na stronie internetowej wyłapałem kolejną fajną ciekawostkę – stworzenie własnej pizzy online. Prosimy o rozwinięcie tematu …

Będąc we Włoszech, brakowało mi możliwości skomponowania własnej pizzy. We Włoszech jest to bardzo źle odbierane, żaden pizzer i kucharz nie chce by wtrącano się w jego kompozycje, jest to odbierane jako podważanie jego kompetencji! Ja mam jednak inne zdanie.

 

Tworzenie własnych kompozycji, przez klienta, może być inspirujące i daje nowe, świeże spojrzenie na kuchnie. Tworzenie własnej pizzy on-line ułatwia i przyspiesza zamawianie oraz sprawia, że klient dostanie dokładnie to co zamówił.

 

hot°: Często odpoczywasz od intensywnej, codziennej pracy w gastronomi, jeżdżąc na kilkudniowe wycieczki do Włoch. Czy przywiozłeś ostatnio jakieś nowe inspiracje smakowe?

Nasze ostatnie podróże, były niezwykle owocne, potwierdziły wysoką klasę rodzinnych włoskich restauracyjek. To właśnie małe rodzinne firmy sprawiają, że włoska kuchnia jest tak wyjątkowa. W Weronie, odwiedziliśmy bardzo specjalne miejsce: Lo Speziale Locando Verona. Rzadko jadam kilka razy w tym samym miejscu, ale właśnie tam, w rodzinnej atmosferze powstają klasyczne, proste potrawy, serwowane przez uśmiechnięty personel zadowolony ze swojej pracy. Czy jestem zainspirowany? Jak najbardziej, ale na pokazanie naszego nowego menu trzeba będzie jeszcze trochę poczekać! Nie chcemy przedwcześnie odsłaniać kart.

 

  

 

"Moim planem jest zrobienie specjalnych pizz na każdy miesiąc!"

 

hot°: Twoja fascynacja Włochami i prowadzenie restauracji włoskiej ma swoją przyczynę w tym, że wiele lat tam mieszkałeś. Możemy zatem przyjąć, że znasz dobrze ten kraj, prawda? W związku z tym pytanie: czy kuchnia włoska się zmienia się i ewoluuje czy jest raczej stała w swoim dorobku?

Wszystko się zmienia. Również Włochy nie oparły się obcym wpływom. Widać to również w kuchni. Jest to jednak bardziej ewolucja niż rewolucja. Czy może raczej należało by użyć słowa kontrrewolucja? Na przykład powstały fastfoody (Powstają w bólach, często mimo protestów, odwiedzane są głównie przez turystów... co jest tym bardziej smutne. Czy nie jeździ się do obcych krajów bo poznać ich kulturę?). To rodzinni restauratorzy wprowadzają nowe warianty klasycznych dań, popychając historię kulinarną Włoch do przodu.

 

hot°: Jakie masz twórcze i kulinarne plany na 2019 rok? Jakie danie wprowadzasz do karty? Czy dalej będzie można zamawiać jedzenie z Perseusza na dowóz?

Jak zwykle, będziemy odpowiadać na zapotrzebowanie naszych klientów: więcej owoców morza, więcej warzyw, dania wegańskie oraz pizza, pizza, pizza. Moim planem jest zrobienie specjalnych pizz na każdy miesiąc! Czy się uda? Zależy od wielu czynników :)

 

Dowóz zostaje naszym priorytetem, ale to ciężka walka. Ceny paliw, koszty pracy a także ciągłe remonty bardzo dają nam w kość. Wyłączenie najpierw ulicy Arkońskiej a teraz Wojska Polskiego znacznie wydłużyło dowóz w niektóre rejony Szczecina, a przecież nikt nie chce jeść zimnej pizzy.

 

Być może nowe technologie rozwiążą część problemów? Pizza z drona? Dlaczego nie, ale to raczej dalsza przyszłość. Na wiosnę będziemy testować elektryczny skuter, ekologicznie i szybko. 

 

Perseusz Ristorante Pizzeria

 Rostocka 110A, 71-771 Szczecin

www.facebook.com/PerseuszRistorante

 

zamówienia:

www.perseusz-szczecin.pl

 

Perseusz Ristorante w 2019

Perseusz Ristorante w 2019

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.