Pralnia Klub Studencki Wrócił!

06.04.2023
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Marcin Boduszek

Dzisiaj zabieramy Was w podróż do Pralni, czyli jednego z najbardziej popularnych klubów studenckich w Szczecinie. Po kilku latach przerwy, klub powrócił na scenę i jak dotąd, odnosi spore sukcesy. Remont lokalu, nowoczesny parkiet, dobrzy DJ-e i przeszklony bar - wszystko to sprawia, że Pralnia to klub, który warto odwiedzić. Po pierwszych inauguracyjnych tygodniach działalności, zapytaliśmy zespół, jak się czują i jakie plany mają na najbliższe miesiące.

 

 

 

hot°: Pralnia wróciła! Gratulacje! Jak czujecie się po pierwszych inauguracyjnych tygodniach działalności?


Czujemy spokój i spełnienie. Nie łatwo w dzisiejszych czasach znaleźć ciekawą rozrywkę, na szczęście wiemy jak zrobić dobrze klubowiczom. Przede wszystkim stawiamy na jakość i muzykę. Zrobiliśmy remont lokalu, mamy nowoczesny parkiet, djke i bar. Nie zatrzymujemy się na jeden gatunek muzyczny, jednego weekendu gramy hip hop, drugiego mamy koncerty rockowe.


hot°: Co zostaje w wystroju i klimacie ze starej Pralni? A co dojdzie nowego? Widzę na facebooku, że dumni jesteście z przeszklonego baru…


Przeszklony bar to nasze wyobrażenie przejrzystego baru, w którym króluje minimalizm. Ze starej pralni oprócz miłości do muzyki nie zostało nic.

 


hot°: Przed nami wiosenny sezon imprezowo – koncertowy, który kończy się Juwenaliami … Jakie macie plany na najbliższe miesiące?


Zaczynamy już zapełniać majowy kalendarzyk imprez, warto polubić nas na Facebooku czy Instagramie, tam wrzucamy informacje o nadchodzących wydarzeniach. Mamy rozkład tygodniowy, w poniedziałki zapraszamy na warsztaty z ukulele, wtorki taniec towarzyski, w środy jako jedyni zapraszamy na silent disco, czwartki to zawody Foosball czyli wszystkim znane piłkarzyki, piątki i soboty do imprezy z djem lub koncerty.


hot°: Pralnia dotychczas nie skupiał się wyłącznie na organizacji dobrej zabawy, ale także angażował się w życie i kulturę studencką. Czy macie jakieś plany w tym kierunku?


Oczywiście! Cały czas współpracujemy mocno z Uniwersytetem Szczecińskim, a studenci ich mają zawsze do nas wejście za darmo.

 


hot°: Proszę podać więcej szczegółów na temat planowanych cykli imprez oraz w jakie dni tygodnia będą się odbywać...


Jak wspomnieliśmy wyżej, każdy dzień tygodnia jest dobrze zagospodarowany. Jesteśmy również otwarci na organizacje eventowe, zespoły które chcą zagrać na scenie. Śmiało można się do nas zgłosić.

 


hot°: Kto stanowi ekipę odpowiedzialną za funkcjonowanie nowej Pralni?


Właściciele, których nigdy nie widać ale pełnia bardzo ważną funkcję, od 30 lat mamy tych samych. Managerem jest znana nasza szczecińska djka Canabiswhisky. Barmani od początku nowej pralni są ci sami, ale żeby ich poznać musicie wpaść i spróbować najlepszych drinków właśnie spod ich rąk.

 


hot°: Czego powinniśmy życzyć Wam na najbliższy okres czasu pełen wyzwań?


Zadowolonych gości, którzy kiedy wyjdą i wrócą do domu, pomyślą - kocham te miejsce i muszę tam wrócić.

 

PRALNIA KLUB STUDENCKI

Adres: Bohaterów Warszawy 75

tel. +48 781 055 954
mail: [email protected]
https://www.facebook.com/klubstudenckipralnia
https://www.instagram.com/pralniaklubstudencki