Przenieś się do Włoch z firmą Essenza d

20.09.2021
Autor: Ewa Cudnik, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Przenieś się z nami w podróż do Włoch i poznaj firmę Essenza d’oliva ze Szczecina! W Słonecznym Salento, przepięknym rejonie południowej Italii, położonym na samym obcasie Półwyspu Apenińskiego, w rejonach wiekowych gajów oliwnych i pięknych plaż, małych malowniczych miasteczek, restauracji i kafejek, smaku owoców morza i wyśmienitej afrykańskiej kawy, odnajdujemy wciąż nowe skarby. Artykuł powstał przy współpracy z  The Best Of Szczecin. Dziękujemy i serdecznie polecamy.

 

 

Pasja, zamiłowanie do języka włoskiego i podróży, zainteresowanie kulturą Włoch przemieniły się w firmę Essenza d’oliva. Pani Anna Surowiec sprowadza produkty włoskie ze Słonecznej Italii, a dokładnie z Salento w Apulii. Dba o prawdziwą włoską tradycję. Jej produkty pochodzą od małych producentów, których artykuły spożywcze są tworzone we włoskich rodzinach z pokolenia na pokolenie. Essenza d’oliva szczyci się swoją oliwą Extravergine oraz Vergine.

 

Pani Ania mówi o swojej oliwie: „Włoska oliwa z oliwek jest importowana przez nas ze słonecznego Salento w Apulii, gdzie rosną najstarsze drzewa oliwne. Oliwa powstaje ze starannie wyselekcjonowanych, najlepszych oliwek. Tłoczona na zimno, nie filtrowana, produkowana zgodnie z wieloletnią tradycją. Przez trzy pokolenia zaprzyjaźniona rodzina z samego „obcasa” Włoch pozyskuje owoce z własnych gajów oliwnych i wytwarza oliwę.

 

To właśnie taką oliwę możemy spotkać na włoskim stole. Oliwa tłoczona na zimno we własnym frantoio, przechowywana w pomieszczeniach ze stałą temperaturą daje możliwość utrzymania produktu w najlepszej jakości. Jej luksusowy smak dodaje wielu potrawom charakteru. Idealnie nadaje się do sałatek, mięs, warzyw i smażenia, a także do wielu tradycyjnych włoskich dań.”
Jak wiadomo oliwa z oliwek to samo zdrowie.

Szczecińska firma oprócz oliwy sprowadza wiele włoskich pyszności, takich jak: oliwki, suszone pomidory, przetwory w oliwie, wyśmienitą kawę Quarta oraz ocet balsamiczny z Modeny.

Kawa Quarta jest bardzo znana na południu Włoch, a dzięki Essenza d’oliva jest dostępna również w Szczecinie. Prawdziwy smak, który można spotkać w każdej włoskiej kawiarence w Salento, zachwycił już wiele osób ze Szczecina, a ci co podróżują po Apulii wybierają właśnie tą kawę.

 

 

W ofercie znajduje się też ocet balsamiczny z modeny który wśród kucharzy polskich jak i włoskich cieszy się ogromną popularnością. Ten wykwintny produkt o wyrafinowanym smaku i wielu zdrowotnych właściwościach powstaje z zazdrośnie strzeżonych, niezwykle spersonalizowanych przepisów, różnych kombinacji surowego i gotowanego moszczu oraz octu winnego z dodatkami przypraw i esencji. Ocet balsamiczny jest cennym produktem w naszej firmie.

Każdy już teraz w Polsce, dzięki firmie Essenza d'oliva, może podarować sobie odrobinę tych wspaniałych smaków. Kto zechce, może wybrać się w tą wspaniałą podróż. Oferta produktowa pojawia się podczas Szczecińskiego Bazaru Smakoszy w niektóre niedziele, gdzie można więcej bezpośrednio dowiedzieć się o produktach sprowadzanych z Włoch.

 

 

 

Zamówień internetowych można dokonywać przez stronę internetową:

www.essenzadoliva.pl

Na terenie Szczecina można składać zamówienia również telefonicznie:

Tel. 511 174 424.


https://www.facebook.com/essenzadoliva
https://www.instagram.com/essenzadoliva