Przystań na kawę

23.08.2019 0 komentarzy
Autor: Paulina Ostrowska, Zdjęcia: Wojtek Kurka / Karolina Tarnawska

Przystańcie na dobrą kawę w naszym mieście. W centrum Szczecina skrywa się niewielka kawiarnia, która oferuje wyjątkowy smak i autorskie kofeinowe propozycje. Jakie? Tego dowiecie się z krótkiej rozmowy z Joanna Sawicką, właścicielką Przystań na kawę.

 

  

 

Przystań na kawę obchodziła niedawno urodziny! To już rok działalności tej kawiarni. Czy przez ten czas zauważyła Pani, jaką kawę najczęściej zamawiają Szczecinianie?


Trudno powiedzieć. Wszystko zależy od pory dnia, pogody… Na przykład w upalny dzień zdecydowanie króluje cold brew albo tonic espresso. Z kolei w chłodniejsze, jesienne dni, nasi goście chętniej sięgają po kawy mleczne. Jedno jest pewne - coraz więcej ludzi w naszym mieście pije kawę w kawiarniach, co bardzo mnie cieszy!


Macie swój specjał, którego nie znajdziemy w innym miejscu?


Jeżeli chodzi o kawę oraz napoje na jej bazie, to staramy się stale serwować coś nowego. Wynika to z faktu, że kawa jest produktem sezonowym, a dostępność konkretnych originów jest zależna od pory roku, jakości zbiorów itd. Teraz, na przykład, dostaliśmy sporą dostawę cascary (suszone owoce kawowca), więc nasz headbarista - Konrad - wymyśla co rusz kolejne propozycje. Póki co oferujemy cold brew z cascary oraz orzeźwiająca lemoniadę na bazie własnoręcznie przygotowywanego syropu z cascary. Jeżeli natomiast chodzi o specjały z reszty menu, to prawdziwym hitem są nasze owsianki. Sprawdźcie sami!

 

 

 

"Co miesiąc na naszym brewbarze oraz półkach sprzedażowych gościmy inną palarnie."

 

Widziałam na Waszych półkach słynną wrocławską kawę Czarny Deszcz. Czy jest ona zawsze dostępna w ofercie?


Tak! Współpracujemy z Adamem od samego początku i jesteśmy z tej współpracy bardzo zadowoleni. Jeden z naszych młynków pod espresso jest całkowicie zarezerwowany na kawy z Czarnego Deszczu. Dodatkowo na naszych półkach znajdziecie paczki z ziarnami, które możecie zabrać ze sobą i przygotować kawę samemu w domu. Oczywiście oprócz Czarnego Deszczu, współpracujemy również z innymi palarniami. Co miesiąc na naszym brewbarze oraz półkach sprzedażowych gościmy inną palarnie. Lada moment powinna się u nas pojawić dostawa z berlińskiej palarni/kawiarni Populus Coffee.


W ofercie macie również ciasta, czy sami je przygotowujecie?


Współpracujemy z kilkoma lokalnymi dostawcami, którzy kładą nacisk na zdrowe i ekologiczne składniki. Staramy się również, aby w witrynie zawsze znajdowały się jakieś opcję dla wegan.

 


Czy można przystanąć u Was również na napój z procentem? Widziałam beczkę pełną wina :)


Wino to nasza nowość. Współpracujemy ze szczecińskim sklepem/hurtownią Vinoteka, którego ekipa specjalizuję się w winach morawskich i to na nich opieramy swoją ofertę. W tym momencie „lejemy” białe wino ze szczepu palava - lekkie, delikatnie korzenne, z wyczuwalnymi nutami wanilii. Idealnie paruje się z filiżanką małej czarnej. Ponadto oferujemy również piwa rzemieślnicze. Staramy się aby selekcja butelek w lodówce była jak najciekawsza oraz jak najlepszej jakości. W końcu smak oraz jakość nie kończą się tylko na kawie.

 

ul. Generała Ludomiła Rayskiego 19
www.fb.com/przystannakawe
www.instagram.com/przystannakawe

 

 

Przystań na kawę

Przystań na kawę

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.