Ptasi Zaułek zaprasza przez cały rok!

25.07.2019
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Ptasi zaułek to kolejny punkt na mapie Gminy Rewal, którego właściciele udowadniają, że sezon nad morzem trwa cały rok. Właściciele utrzymują swoją niezwykle przytulną restaurację bez przerwy przez 365 dni nieustannie podnosząc standardy. Poza pysznym jedzeniem Ptasi Zaułek oferuje wygodne noclegi w pokojach o standardzie 3*.

 

 

Co takiego wyróżnia Gościniec Ptasi Zaułek oprócz wspomnianego całorocznego charakteru? Zacznijmy od lokalizacji. Każdy punkt nad morzem już jest uprzywilejowany, zwłaszcza jeśli tak jak Ptasi Zaułek od plaży dzieli go zaledwie 300 metrów. Ale żaden jednocześnie nie leży nad urokliwym kanałem, łączącym jezioro Liwia Łuża z Bałtykiem! Dookoła jest mnóstwo zieleni, i jest to swoisty raj dla wędkarzy . Lokal otacza zieleń cichej Pogorzelicy, to w końcu tylko parę metrów przez most, ale wciąż bardzo blisko wszystkich atrakcji, jakie ma do zaoferowania Niechorze.


Gdy już trafiliśmy całą redakcją na wizytację do Ptasiego Zaułku,od razu urzekła nas rodzinna atmosfera, jaką przez lata pracy stworzyli Właściciele. Właściwy dobór personelu oraz troska o spełnienie wymagań gości sprawiły, że to właśnie w tej kwestii restauracja, a także cały Gościniec dostają od odwiedzających mnóstwo pochwał. Obiekt oferuje standard *** hotelu. Obecne, nowoczesne oblicze zyskał w 2011 roku. Posiada 21 miejsc noclegowych w komfortowych pokojach. Na gości hotelowych czeka wyśmienite domowe jedzenie podawane w formie bufetu. Wśród dodatkowych atrakcji jakie oferuje Ptasi Zaułek znajdziemy m. in. saunę, obozy i weekendy fitness przez cały rok pod okiem profesjonalnych trenerów i dietetyków którzy służą profesjonalnymi radami a to wszystko do dyspozycji gości. Nawet jeśli nie korzystamy z całej oferty Gościńca Ptasi Zaułek, to koniecznie należy wybrać się do otwartej dla wszystkich restauracji, znajdującej się na parterze obiektu.

 

  

 

Specjalność kuchni to przede wszystkim bałtyckie oraz polskie słodkowodne ryby. Co warte podkreślenia: tutaj ryby są zawsze świeże! Przyrządzane są według regionalnych oraz staropolskich receptur. Dostarczająje zaprzyjaźnieni rybacy z województwa Zachodniopomorskiego. Jak podkreślają Właściciele:„kontakty z dostawcami wypracowaliśmy sobie przez lata obecności na rynku, dzięki temu jesteśmy absolutnie pewni ich jakości”. Cieszy ich również fakt, że renoma restauracji pozwoliła na uruchomienie usług cateringowych.


Wracając do tematu kuchni, należy zdecydowanie podkreślić, że kucharze restauracji mieszczącej się w Ptasim Zaułku odbywali staże u renomowanych szefów kuchni, między innymi Roberta Sowy, Karola Okrasy, Iwony Niemczewskiej oraz Artura Moroza. Nauka nie poszła w las, a przyrządzane potrawy zaskoczą niejednego!
Co ważne restauracja, jako jedna z nielicznych na wybrzeżu zachodniopomorskim uczestniczy w programie My Fish kultywującym dziedzictwo rybołówstwa przybrzeżnego, czyli bałtyckie ryby od zaprzyjaźnionych rybaków zawsze świeże i według polskich przepisów. Szef kuchni doskonale rozumie potrzeby i zachcianki klientów. Wie, że w menu nie może zabraknąć ryby przyrządzonej w tradycyjny sposób: smażonej, pieczonej, z wody w towarzystwie klasycznych dodatków.

 

Jednakże bardzo lubi wyprawy również w inne kierunki, kiedy turysta chętny nowych wrażeń zamawia bardziej wyrafinowane dania. Jedną z najsłynniejszych specjalności jest jesiotr od Ani Skowrońskiej, pieczony w całości. Ponadto nie zapominajmy o serwowanych w Ptasim Zaułku daniach kuchni staropolskiej.

 


Nie brakuje również szlagierów światowych. Ci, którzy pojawiają się co roku, wskazują również, że za każdym razem w menu jest kilka nowości. A co do tych pysznych dań?
Restauracja szczyci się bardzo dobrze zaopatrzoną piwniczką przepełnioną różnorakimi winami. Wina markowe szczepowe wyselekcjonowane przez lata degustacji, oczywiście dostępne są w najniższych cenach na polskim wybrzeżu. Bowiem filozofią właścicieli jest że: „dobre wino jest dodatkiem do przepysznych dań i muszą być na każdą kieszeń”. Drinki oraz mocne trunki, szczególnie whisky - także mają uprzyjemniać letnie wieczory przy akompaniamencie muzyki, dlatego także są dostępne w bardzo przystępnych cenach. Ale co my mamy mówić - najlepiej sprawdzić samemu!

 

Opinia gości: Lokalizacja bardzo dobra, blisko do morza. Bardzo ładne pokoje, świetne jedzenie, ale najważniejsze to fantastyczna rodzinna atmosfera stworzona przez właścicieli i personel gościńca. Na pewno tam wrócimy. Polecamy w 100 % ! :)

 

 

ul. Aleja Bursztynowa 74
72-350 Niechorze

www.gosciniecptasizaulek.pl


tel. 91 386 33 64
tel. Kom. 693 404 700

 

 

 

Ptasi Zaułek zaprasza przez cały rok!

Ptasi Zaułek zaprasza przez cały rok!