Qrnik – zdrowe i pyszne!

22.10.2018
Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

W cyklu naszych gastronomicznych artykułów bardzo często odwiedzamy nowe miejsca. Tym razem jednak postanowiliśmy skupić się na lokalu, który w Szczecinie istnieje od zarania dziejów i jest doskonale znany praktycznie wszystkim. Qrnik, bo o nim mowa to restauracja, która trafia ze swoją ofertą do bardzo szerokiego grona odbiorców. Począwszy od zwykłych dań obiadowych na soczystej grillowanej piersi z kurczaka z ryżem kończąc. Do tego ostatnimi czasy Qrnik przeszedł wizualną metamorfozę i nieco zmienił zasady działania. My postanowiliśmy wybrać się do lokalu i porozmawiać o wszystkich zmianach z właścicielem. Zapraszamy do lektury wywiadu.

 

 

hot°: Panie Jacku, ile to już lat Qrnik jest otwarty?

 

Qrnik otworzyliśmy w maju 2001 roku, czyli już niedługo stuknie nam 18-tka. Lokal ma swoją historię, mamy swoich stałych klientów, o których dbamy od początku naszej działalności.

 

hot°: W Szczecinie chyba nie ma osoby, która by nie wiedziała gdzie znajduje się lokal. Czy od początku zakładaliście, że Qrnik będzie miał taki profil jaki ma, czy może menu latami ewoluowało?

 

Na początku mieliśmy pewne pomysły, które się sprawdziły i do tej pory są podstawami w naszym menu. Skupiliśmy się głównie na daniach z grilla. Grillowana pierś z kurczaka, karkówka ciągle mają swoich fanów. Staramy się rozszerzać ofertę dodatków  do dań oraz zup. Na życzenie sportowców wprowadziliśmy ryż basmati o niskim indeksie glikemicznym, który w połączeniu z piersią z grilla lub rybą jest podstawą dostarczania odpowiedniej ilości białka i dobrej jakości węglowodanów w diecie każdej osoby trenującej.

 

hot°: No właśnie z tego, co zdołaliśmy się dowiedzieć wraz z remontem restauracji przyszły zmiany w menu. Proszę nam przybliżyć co się zmieniło.

 

Wprowadziliśmy zestawy obiadowe. Zupa, 2 danie z surówką oraz kompot w przystępnej cenie cieszą się dużym powodzeniem. Codziennie zmieniamy ofertę tych dań, aby zadowolić klientów i zachęcić do codziennych odwiedzin. .Do dyspozycji klientów mamy samoobsługowy bar sałatkowy, w którym jest szeroki wybór surówek i można samodzielnie skomponować własne danie.

                                                                       

 

  

                                                 
hot°: W ostatnim czasie w lokalu zmieniło się znacznie więcej. Wiem, że nie jesteście już otwarci w godzinach nocnych. Dlaczego taka zmiana?

 

Qrnik był jednym z nielicznych lokali czynnych całą dobę . Po wielu latach doszliśmy do wniosku, że stawiamy na jakość i chcemy skupić się na zadowoleniu klientów poprzez większą kontrolę nad funkcjonowaniem lokalu.


hot°: Panie Jacku, zaczyna się kolejny rok akademicki, czyli znacznie większa ilość głodnych młodych ludzi. Czy z tej okazji przewidujecie jakieś promocje czy rabaty?

 

Tak, oczywiście. Na powitanie studentów i uczniów, w pierwszy weekend, 6-7  października, za okazaniem legitymacji wprowadzamy rabat -20% na całe menu. Serdecznie zapraszamy!

 

  


hot°: Jeszcze na koniec zapytam o waszą specjalność, czyli co szczególnie polecacie z qrnikowego menu. Czego koniecznie trzeba spróbować?

 

Wielokrotnie słyszeliśmy, że nasza zupa gulaszowa i karkówka z grilla są bezkonkurencyjne w naszym mieście.

Dodatkowo polecamy żurek i oczywiście pozostałe dania z grilla, takie jak pierś z indyka, kurczaka, schab oraz ryby pieczone w folii.

 

 

 

Monte Cassino 1

70-464 Szczecin

tel.91 434 62 86

www.qrnik.szin.pl

 

QRNIK

QRNIK