Ryba, której nie sposób się oprzeć - Rybeczka Bułeczka

27.05.2021
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Targowisko Pogodno to jedno z wielu miejsc w Szczecinie, w którym można nabyć różnego rodzaju dobra - szczególnie te spożywcze. Odwiedzając to miejsce, warto zatrzymać się w małym bistro o przyjemnej nazwie Rybeczka Bułeczka. Ciesząca się lokalną popularnością gastronomia, uraczy Was rybnymi wyrobami. Po taki produkt warto przyjechać nawet z drugiego końca miasta! Zainteresował nas ten skromny punkt, dlatego postanowiliśmy zadać właścicielom kilka pytań... 

 

 

Witamy w HOT! Miło nam, że dziś możemy ugościć właścicieli klasycznego sklepu (a raczej bistro) rybnego na Pogodnie. Kiedy dokładnie pojawiło się Wasze miejsce na mapie Szczecina? 


Nam również jest miło że możemy zagościć w Hot Magazine. Zaczęliśmy w 2017 roku od pierwszego „rybnego” FoodTracka w Szczecinie by po 4 miesiącach przenieść się na Ryneczek Pogodno do pawilonu 97 gdzie jesteśmy do dnia dzisiejszego.


Co znajdziemy w tutejszej ofercie?  Możemy prosić o przybliżenie indywidualnych realizacji, które możemy zobaczyć na stronie?

 

W naszej ofercie znajdują się przede wszystkim śledzie w blisko 40 odsłonach a także ryby wędzone, przetwory rybne , garmażerka, pasty ( z makreli, łososia, pstrąga), paprykarze, mrożonki i oczywiście ryby świeże. Obsługujemy cataringi na różnego rodzaju imprezy.

 

Wyszukujemy produkty w zależności od potrzeb naszych klientów, realizujemy indywidualne zamówienia, doradzamy odnośnie sposobu przyrządzania zakupionych produktów tak aby nasi klienci mogli wydobyć najlepszy smak. 

 

 

 

Kilka słów o nowościach godnych polecenia? 

 

Jeśli chodzi o nowości to są one dostępne co tydzień, non stop wyszukujemy takie produkty których jeszcze nie było. Staramy się dostarczać ciągle nowych doznań smakowych naszym klientom. W zeszłym tygodniu pojawiły się u nas krewetki w sosie spice-mango, słodko pikantne dla wymagających smakoszy.

 

Również do nowości należą śledzie holenderskie w oliwie z kaparami i czerwoną cebulą. Śledź holenderski jest delikatnie solony o puszystej konsystencji wręcz rozpływa się w ustach.Grillowane filety z makreli które zostały zgrillowane w kompozycji ziół takich jak papryka i rozmaryn ( oczywiście wszystkich składników nie możemy zdradzić). Musicie Państwo sami sprawdzić które z naszych nowości są najlepsze.

 

Skąd pochodzą rybne produkty dostępne w Waszym sklepie? 

 

W naszej ofercie znajdują się produkty od różnych producentów małych i dużych czy to z Mazur, półwyspu Helskiego, Kołobrzegu, Szczecina czy pojezierza Drawskiego a także Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Norwegii czy Łotwy,  są to małe rodzinne firmy, wędzarnie oraz większe przetwórnie, światowi dostawcy produktów najwyższej klasy u których wyszukujemy ultra świeżych i nowych produktów.

 

Czy można powiedzieć, że Wasz sklep cieszy się lokalną popularnością?

 

Sądzimy, że tak gdyż po trzy i pół roku znamy przyzwyczajenia, upodobania oraz imiona członków rodziny naszych stałych klientów. Zaufano nam, dzięki czemu rozumiemy sens istnienia Rybeczki.

 

 

3 produkty, uwielbione przez właścicieli?

 

Pasta z łososia o kremowej, delikatnej konsystencji i pysznym smaku łososia. Szczególnie uwielbia ją nasza córka - Marynowane śledzie z żurawiną i migdałem - Grillowana Tortilla z łososiem wędzonym. Pycha!

 

Kto właściwie był pomysłodawcą Waszej bardzo pozytywnej nazwy?

 

Nazwę wymyśliła podczas rodzinnej burzy mózgów moja żona jak i również logo. Pierwotnym założeniem była sprzedaż bułek  ze śledziem i kilku smaków sałatek śledziowych w których zakochaliśmy się na Helu. Nasza oferta rozszerzała się z tygodnia na tydzień, nasi klienci przyzwyczaili się do tego dlatego tak często do nas wpadają? Mówiąc szczerze sami nie spodziewaliśmy się, że dojdziemy do tak szerokiego wyboru asortymentu. To dzięki naszym klientom, podczas obsługi rozmawiamy o ich gustach i staramy się temu sprostać.

 

Bardzo dziękuję za wywiad! Słowa podsumowania dla naszych czytelników?


Dziękujemy za zainteresowanie państwa naszym małym rybnym królestwem. Serdecznie zapraszamy przez 6 dni w tygodniu na Rynek Pogodno pawilon 97 do naszej Rybeczki Bułeczki i oczywiście życzymy smacznego. 

 

 

 

Dane do kontaktu:

Targowisko Pogodno, Pawilon 97

[email protected]

Tel. 501 020 350

 

Facebook: www.facebook.com/rybeczkabuleczka

Instagram: @bistro_rybeczka_buleczka

 

Bułeczka Rybeczka

Bułeczka Rybeczka