Rydla 52 - Smacznie na Prawobrzeżu!

20.11.2019
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Rydla 52

W lutym tego roku, na osiedlu Słonecznym powstała Restauracja Rydla 52. Lokal kusi wyjątkowym klimatem i zróżnicowanym menu. Dziś, po pół roku działalności sprawdzamy, czy restauracja przypadła do gustu mieszkańcom miasta i co nowego dla nas szykuje.

 

Przez kilka miesięcy swojego istnienia, Rydla 52 stało się rozpoznawalną marką na mapie szczecińskiej gastronomii. W czym tkwi sekret tego sukcesu? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do managerki restauracji, Pani Justyny Litkowskiej; Mamy bogate menu, w którym każdy z naszych Gości znajdzie coś dla siebie. Pyszne śniadania, wykwintne dania lunchowe, znakomita pizza i osobne menu dla dzieci. Jedni przychodzą do nas, by zjeść niebanalne dania, inni chcą przy lampce dobrego wina miło spędzić czas w gronie znajomych.

 

       

 

W październiku zostało odświeżone menu restauracji. Po zmianach wprowadzono nową ofertę śniadaniową i przekąskową. Można spróbować m.in. sałatki ze smażonym serem Halloumi, czy małży po kapitańsku. Pojawiły się również nowości w sekcji „grill”. Hitem okazał się „Tomahawk”, czyli ponad kilogramowa porcja sezonowanej na miejscu wołowiny. W R52 serwowana jest także klasyczna pizza neapolitańska, wyrabiana z prawdziwych włoskich składników.

 

Wszystkie dania w restauracji zrobione są rękami kucharzy od podstaw - domowy chleb, własny makaron, podwędzany łosoś. Barmani aromatyzują whisky czekoladą i robią własne syropy do koktajli alkoholowych. Wszystko powstaje według autorskich receptur załogi.

 

Rydla 52 z założenia miało być restauracją dla mieszkańców Prawobrzeża, jednak lokalizacja daleko od centrum, nie jest przeszkodą dla Gości z całego Szczecina i okolic, którzy doceniają jakość serwowanych potraw i atmosferę w lokalu.

 

            

 

Restauracja jest idealnym miejscem na lunche biznesowe. Duży parking i eleganckie wnętrze zapewniają komfortowe warunki dla tego typu spotkań. Pojawiły się także pierwsze zapisy na firmowe kolacje wigilijne. Dzięki specjalnej ofercie nasi Goście będą mogli miło spędzić czas w gronie kolegów z pracy oraz spróbować wyjątkowych dań nawiązujących do świątecznych smaków.

 

Tego wszystkiego można doświadczyć jeszcze w tym roku. Na wiosnę natomiast powstanie przed lokalem ogródek gastronomiczny, gdzie będzie można zjeść obiad lub kolację na świeżym powietrzu. Zachęcamy do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca.

 

 

Szczegółowe informacje i menu dostępne są stronie www.rydla52.pl oraz na facebook.com/rydla52
Rezerwacje przyjmowane są telefonicznie +48 885 907 050.

 

          

 

  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Rydla 52 - Smacznie na Prawobrzeżu!

Rydla 52 - Smacznie na Prawobrzeżu!