Śniadanie Miejskie z Wojtkiem z wszczecinie.pl!

05.02.2016 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Wojtek Wirwicki, Zdjęcia: Krystian Gąciarski

W Hot Magazine od stycznia mamy nowy cykl. Powtórzmy jego zasady: oprócz gotowania redakcyjnego, postanowiliśmy wprowadzić Śniadania Miejskie. Zobaczycie ulubiony pierwszy posiłek (ponoć najważniejszy w całym dniu), prezentowany przez osoby, które są mniej lub bardziej znane w naszych lokalnych, szczecińskich kręgach. Wczytajcie się dobrze, przypatrzcie się jeszcze uważniej, gdyż może właśnie to jest pomysł na Wasze jutrzejsze śniadanie. Gospodarzem drugiego śniadania jest Wojtek Wirwicki, właściciel i wydawca popularnego szczecińskiego portalu wszczecinie.pl. Zobaczcie co postanowił przygotować.

 


Szybkie śniadanie – pasta z awokado


Propozycją Wojtka Wirwickiego na śniadanie jest pasta jajeczna z awokado, którą można bardzo szybko przygotować. Jak poinformował nas rozmówca, jej zaletą: (oprócz tego, że jest zdrowa) jest to, że dzięki niej poranna kanapka jest wilgotna, a co za tym idzie posiłek, który konsumuje się przed pracą, często w pośpiechu, bardzo szybko i przyjemnie wchodzi :)

 

Pasta może zastąpić masło. Na taki chlebek (najlepiej z jednej z rzemieślniczych piekarni) można położyć wędlinę, ser, warzywa. Kto co lubi.

 

 

Składniki:


1 dojrzałe awokado
3 jajka
ząbek czosnku
łyżka soku z cytryny
szczypiorek
sól, pieprz

 

 

Sposób przygotowania:


Jajka gotujemy na twardo.
Obieramy awokado, kroimy i wrzucamy je do miski. Tam je rozdrabniamy (np. widelcem).
awokado skrapiamy sokiem z cytryny.
Jajko na twardo kroimy w drobne kawałki oraz wrzucamy do miski. Wyciskamy czosnek, solimy i pieprzymy do smaku. Dodajemy pokrojony szczypiorek i całość mieszamy.

 

 

Biografia Naszego Śniadaniowego Mistrza

 

Wojciech Wirwicki od ponad 10 lat odpowiada za portal lokalny wSzczecinie.pl.


wSzczecinie.pl to nie tylko aktualne i użyteczne informacje dla mieszkańców stolicy zachodniopomorskiego, ale przede wszystkim cykle, autorskie publikacje i telewizja internetowa wSzczecinie.tv. Portal współrealizował m.in. internetowy film dokumentalny o początkach szczecińskiego clubbingu „Szczecin Calling” (na początku lat dziewięćdziesiątych Szczecin był mylony z Berlinem – tak dużo się tu działo!), cykl „Gubiąc się w Szczecinie” o ciekawych, mało znanych miejscach i historiach ludzi z nimi związanych oraz „Jak jedziesz” - o bezpiecznej jeździe.


Najnowszą propozycją jest cykl filmów wideo, gdzie wSzczecinie.pl wraz z grupą nurków będzie eksplorować szczecińskie zbiorniki, obalać mity i potwierdzać przekazy. Może się nam nawet uda odnaleźć dowody zbrodni.. Nowe i archiwalne programy można znaleźć na www.wszczecinie.pl. W ciągu ostatniego roku portalowi udało się aż o 42% zwiększyć oglądalność. Nowa wersja strony, oddana w styczniu bieżącego roku ma być jeszcze bardziej użyteczna.

 

 

#sniadaniemiejskie #wojciech #wirwicki #wszczecinie #hotmagazine #food #foodporn #eat #breakfast #follow #f4f #like #instafood

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Hot Magazine (@hot_magazine_szczecin)

Zapisz

Śniadanie Miejskie z Wojtkiem z wszczecinie.pl!

Śniadanie Miejskie z Wojtkiem z wszczecinie.pl!

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.