Sushi World - niedługo otwarcie

01.04.2021 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Sushi World to nowoczesna restauracja fusion z bazą kuchni japońskiej, która w połączeniu z modelem take-away rzuca nowe światło na rynku tradycyjnych restauracji sushi! Dziś rozmawiamy z właścicielami nowego punktu, który właśnie otwiera się w Szczecinie.

 


 
Co najbardziej fascynuje Was w kuchni japońskiej?


Od wielu lat interesujemy się kuchnią i kulturą japońską, natomiast najbardziej fascynuje nas postęp tego Państwa, który przejawia się w wielu aspektach życia codziennego, biznesu czy chociażby gastronomii i automatyzacji. Stworzyliśmy system, który łączy tradycyjną kuchnię japońską ze standardami dzisiejszego świata i tempem jakie ten świat narzuca.


Mówi się, że robienie sushi jest sztuką. W czym to się przejawia?


Przygotowanie sushi jest nie lada wyzwaniem, jeżeli nie posiada się odpowiednich zdolności, technik i przede wszystkim narzędzi. Od samego przygotowania ryżu zależy jakość każdego produktu, które wydajemy naszym klientom i jeżeli popełnimy jakikolwiek błąd po drodze i nasze sushi nie będzie idealne na finishu nie bylibyśmy w stanie sobie tego wybaczyć.

 

Każda rolka przedstawia u nas inny pomysł i kreatywny sposób na łączenie z pozoru niepasujących do siebie składników. Produkt końcowy jest czymś co wymagało lat prób i błędów, aż doszliśmy do perfekcji co w naszych oczach jest swego rodzaju sztuką.

 

 


Jak zgodnie z zasadami powinno się jeść sushi?


W Polsce przyjęło się jedzenie sushi pałeczkami, natomiast nawet w samej Japonii ludzie bardzo często robią to rękami co według nas nie jest niczym nietaktownym, a wręcz jest czymś wskazanym, ponieważ sushi jest traktowane jako jedna z tych intymnych potraw pobudzająca wszystkie zmysły.


Jaki zestaw sushi osobiście polecacie i ile za niego zapłacimy?


Najbardziej polecamy wszystkim zestaw Friends. Znajdziemy w nim nasze specjalności niespotykane w innych restauracjach sushi, a zapłacimy za niego 119,80 z1 i zamawiając przez stronę razem z promocyjnymi roleczkami otrzymamy 64 szt.

 

 

Co znajdziemy w Waszej ofercie? Czy znajdziemy u Was inne japońskie dania oprócz sushi?


Specjalizujemy się w fuzji kuchni japońskiej i kuchni z całego świata. Przygotowujemy wszystkie dania w formie takeaway tak, aby dotarty do klienta w tej samej formie w jakiej wyszły z naszego lokalu. To na co warto zwrócić uwagę to różnorodność smaków dostępnych w naszej karcie (od rolki Ibiza z różowym rytem i sosem niedźwiedzim po rolkę w arkuszu sojowym Buenos Aires z wołowiną i sosem chimichurri).


Jak wiadomo, nie jesteście jedyną restauracją z sushi w Szczecinie. Czym zatem wyróżniacie się spośród lokali konkurencyjnych?


Uważamy, że nie wytwarzamy sobie konkurencji. My robimy coś zupełnie innego niż tradycyjne restauracje sushi i na tym się opieramy. Każdy znajduje swoje smaki.

 

 

 

ul.Polskich Marynarzy 86
tel. 730 303 104
Facebook: Sushi World Szczecin
www.instagram.com/sushiworld_szczecin
www.sushiworld.pl

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.