Szczecińska Kuchnia Orientalna cz.1

26.08.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Miejsc

Kuchnia orientalna przez swoje charakterystyczne smaki, a także bogactwo kolorów wciąż zdobywa nowych fanów na wszystkich kontynentach. Nie inaczej mogło być w Europie, w Polsce, w Szczecinie. Mamy coraz więcej restauracji, w których skosztujemy dań orientalnych: wietnamskich, chińskich, tajskich, japońskich. Po dużym zainteresowaniu poprzednim artykułem o szczecińskich burgerach, w sierpniu redakcja Hota postanawia przybliżyć Wam wybrane szczecińskie lokale, które specjalizują się właśnie w kuchni orientalnej. Kontynuacja za miesiąc, ponieważ osiem miejsca to stanowczo za mało!

 

 

China Town
China Town, to cztery restauracje w Szczecinie. My podaliśmy adres przy ul.Monte Cassino 1, jednakże warto pamiętać, że China Town znajdziecie także przy ul. Rydla 52 (C.H. Helios), ul. Królowej Jadwigi 12 (róg ul. Krzywoustego) lub przy ul. Ku Słońcu 67 (C.H. Ster). Ponadto w listopadzie otwarty zostanie piąty lokal - w Atrium Molo! W menu znajdziecie oczywiście zupy (legendarna tajska!), potrawy z kurczaka, wieprzowiny, wołowiny, kaczki, owoców morza. Wszystkie potrawy robione są na miejscu, wyłącznie przez azjatyckich kucharzy.
ul. Monte Cassino 1 (plac Zamenhofa)

ul. Rydla 52 (C.H. Helios),
ul. Królowej Jadwigi 12 (róg ul. Krzywoustego),
ul. Ku Słońcu 67 (C.H. Ster)
Odwiedź lokal na Facebooku!

 

 

Dwa Smoki
Nowy punkt gastronomiczny z kuchnią chińską na mapie Szczecina. Szef kuchni dotarł do naszego miasta prosto z Chin! Dalekowschodnie specjały z drobiu, wieprzowiny, owoców morza i innych. Lokalizacja, która sprawi, że każdemu będzie do Dwóch Smoków blisko. Poza tym ogródek z zimnym piwem. Dwa Smoki przy Monte Cassino 36C, to miejsce które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, ceniącym sobie schludne bary i smaczne jedzenie.
ul. Monte Cassino 36C
tel. 603 777 653
Odwiedź lokal na Facebooku!

 

 

Buddha Thai & Fusion Restaurant
Kuchnia tajska przez swój charakterystyczny smak zdobyła swoich fanów również w naszym mieście. Buddha istnieje w Szczecinie od 4 lat. Menu jest bardzo szerokie, znajdziecie tutaj szeroki wybór przystawek, zup, sałatek, dań głównych z kaczki, wieprzowiny, polędwicy wołowej, jagnięciny. Ponadto ryby i owoce morza, dania wegetariańskie oraz menu dla dzieci. Buddha to część Exotic Restaurants w skład których wchodzą także Bombay oraz Tokyo Sushi 'n' Grill.
ul.Rynek Sienny 2
tel. 91 433 40 33
Strona Internetowa

Odwiedź lokal na Facebooku!

 

 

Restauracja Sake
Restauracja japońska Sake powstała w Szczecinie w 2004 roku. Sake zatrudnia wykfalifikowanego kucharza prosto z dalekiego wschodu, posiadającego certyfikat Mistrza Sushi, który przygotowuje oryginalne sushi i sashimi oraz wiele innych dań kuchni japońskiej. Sake, to nie tylko kuchnia japońska, ale i tajska. Nowością są teppanyaki, czyli dania smażone ze świeżych produktów na oczach klienta. Lokal jest czynny codziennie od 12.00 do 23.00.
al. Piastów 1

tel. 91 484 36 18
Strona Internetowa

Odwiedź lokal na Facebooku!

 

 

Ha-Noi
Bar Ha-Noi oferuje tradycyjne dania wietnamskie. Lokal znajduje się przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie, w pobliżu dawnego kina Kosmos. Ha-Noi jest czynne codziennie od godziny 10.00 do 21.00. Ha-Noi wprowadziło także dowóz na terenie Szczecina (do 3 km dostawa gratis). W menu znajdziecie przystawki, zupy, dania główne z kurczaka, wieprzowiny, wołowiny, a także potrawy wegetariańskie. Więcej informacji szukajcie na ich facebooku.
al. Wojska Polskiego 10
tel. 729 251 031
Odwiedź lokal na Facebooku!

 


Lii-Tao
W menu znajdziecie tak zwane specjały, potrawy z kurczaka, dania główne z wieprzowiny, cielęciny, wołowiny, kaczki, ryb i owoców morza, a także różnego rodzaju makarony. Ponadto przekąski oraz zupy. Lii-Tao od wielu lat specjalizuje się w organizacji bankietów. Lokal zajmuje się także dowozem do domu lub biura, przy minimalnym zamówieniu 21 zł.. Lii-Tao jest czynny od codziennie od 12.00 do 22.00. Więcej informacji znajdziecie na ich Facebooku.
al. Wojska Polskiego 134
tel. 91 48 22 111
Strona Internetowa

Odwiedź lokal na Facebooku!

 


Jin Du
Restauracja „Jin Du" powstała w Szczecinie w 1999r. „Jin Du" w tłumaczeniu oznacza „Złote Miasto". Szefowie kuchni pochodzą z Kantonu i Pekinu, każdy z nich wytrawnie przygotowuje oryginalne chińskie potrawy i ma w zanadrzu kilka własnych ,,specjalności" szefa kuchni. Na miejscu sala na 80 miejsc siedzących. W menu znajdziecie m.in. przystawki, zupy, dania z tak zwanego „gorącego półmiska”, a także potrawy z kurczaka, kaczki czy owoce.
al. Papieża Jana Pawła II 17
tel. 91 489 34 68
Strona Internetowa

Odwiedź lokal na Facebooku!

 

 

Restauracja Lotus
Tajemnicze miejsce dla znawców kuchni orientalnych. Lokal Lotus proponuje kuchnię chińską. W restauracji Lotus można zasmakować orientalnych specjałów, takich jak kaczka po pekińsku, owoce morza, wołowina curry z warzywami. Lokal podaje również szybkie i smaczne dania, np. makaron sojowy lub ryż z warzywami. Wystrój lokalu Lotus jest standardowy dla lokalów serwujących potrawy orientalne czyli lekko chaotyczny ale smak potraw to wynagradza.
ul. Kapitańska 1
tel. 91 488 77 66

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.