Szyszka Restaurant & Cafe

08.01.2019 0 komentarzy
Autor: Norbert Kowalczyk, Zdjęcia: Archiwum Szyszki

Kąpielisko przy ulicy Arkońskiej, od kilku lat niezmiennie cieszy się dużą popularnością i z pewnością większość szczecinian miała przyjemność tam gościć. W ścisłym sąsiedztwie kąpieliska znajduje się otwarta trzy i pół roku temu restauracja Szyszka. Położony w malowniczej i zalesionej okolicy lokal to również prężnie działająca kawiarnia, która cieszy się niesłabnącą popularnością odwiedzających ją gości.

 

Tak więc do Szyszki możemy wpaść nie tylko na obiad, ale również na typowe kawiarniane i słodkie specjały takie jak gorące i chrupiące gofry. Długo się nie zastanawiając, postanowiliśmy się naszą całą redakcyjną ekipą wybrać do restauracji i o więcej szczegółów wypytać managerkę Szyszki Katarzynę. O tym, czego się od niej dowiedzieliśmy, przeczytacie poniżej.

 

 

hot°: Katarzyno, z Restauracją jesteś związana praktycznie od początku istnienia. Wiem, że Szyszka ewoluowała do obecnej formy etapami i początkowo miała nieco inny profil. Opowiesz nam o tym?

 

Zgadza się, otwierałam Szyszkę 3.5 roku temu i początkowo miała ona charakter bistro. Krótka karta, dania domowe ... Większą uwagę skupiliśmy na kawiarni, co było widać w menu – dużo większy wybór słodkości i kaw niż dań. Z upływem czasu okazało się, że klienci przychodzą do nas z rodzinami na obiad i tutaj musieliśmy zadziałać, poszerzyliśmy kartę i dopasowaliśmy dania do wymagań naszych klientów, zmieniliśmy Bistro na Restaurację.

 

 

hot°: Jaki profil gości możemy najczęściej spotkać w restauracji?

 

Nie mamy jednej grupy klientów, jesteśmy takim lokalem - gdzie spacerujący z pupilem mogą do nas wejść, rowerzyści zrobią przerwę w trasie i nas odwiedzą, tak samo jak osoby jeżdżące na rolkach czy biegacze. Przyznam jednak, że najczęściej w Szyszce spotkać można rodziny z dziećmi. Posiadamy kącik dla najmłodszych, dzięki temu rodzice mogą spokojnie zjeść bo dzieci się w tym czasie bawią ;)

 

  

 

hot°: Wiadomo że w sezonie wakacyjnym lokal cieszy się ogromną popularnością z racji bliskości kąpieliska. Jak to wygląda poza sezonem?

 

Mogę śmiało powiedzieć, że mamy wspaniałych stałych klientów, którzy do nas przychodzą już od lat i przyprowadzają nowych, tak właśnie działa poczta pantoflowa. Wspomnę tylko, że po sezonie Barkonka przemieniana jest w piękną salę, w której organizowane są imprezy okolicznościowe takie jak: komunie, wesela, urodziny, imprezy firmowe itp. Zajmujemy się całą usługą od dekoracji po przygotowanie indywidualnego menu, ponieważ każdy klient jest inny i staramy się sprostać wszystkim wymaganiom.

 

 

hot°: Szyszka posiada w pełni przygotowaną salę bankietową tak jak wspomniałaś. Przybliżysz nam trochę tę stronę restauracji? To znaczy na ile osób jest sala czy jak można dokonać rezerwacji ?

 

Tak jak mówiłam, nasza Barkonka od września zaczyna działać jako sala bankietowa. Zajmujemy się organizacją imprez, które zlecają nam klienci, ale też robimy imprezy sami np: Sylwester lub Bal Karnawałowy (mogę teraz zdradzić, że w lutym będziemy organizowali imprezę tematyczną).

 

W Barkonce zmieści się 70 osób wliczając miejsce na parkiet do tańczenia, jeżeli z niego zrezygnujemy to nasze możliwości powiekszają się do 100 osób.

 

Wszystkimi sprawami imprezowymi zajmuję się osobiście - (mój nr jest podany na stronie internetowej i FB) - jako manager lokalu lub oczywiście można do nas napisać maila z zapytaniem (na naszej stronie internetowej jest zakładka kontakt i formularz).

 

  

 

hot°: Szyszka to tak naprawdę połączenie restauracji z kawiarnią, więc zjemy wytrawnie ale i również na słodko. Jakie dania byś szczególnie poleciła naszym czytelnikom i czego koniecznie trzeba u was spróbować?

 

Oczywiście powiem, że wszystko jest pyszne! ;). Każdy lubi co innego, dlatego w naszej karcie znajdziemy różne dania ... Ja polecam dwa nowe dania, które będą w naszej karcie od stycznia, czyli Shrimpghetti (pyszne!) i Łosoś z pary (danie podane bardzo ciekawie, polecam przyjść i samemu się przekonać), dla miłośników mięsa polecamy naszego Szyszburgera albo Mega Sznycla z jajkiem sadzonym. Jeżeli coś delikatniejszego to nowa pozycja w menu Pierś z kaczki na pewno się Państwu spodoba.

 


hot°: Od jakiegoś czasu prowadzone są nieopodal roboty drogowe, co dość mocno utrudnia dojazd do restauracji. Jak można rozwiązać ten problem i jak sobie z nim radzą wasi goście?

 

Pomimo utrudnień drogowych, nasi klienci dają sobie świetnie radę. Auto można zaparkować na parkingu Netto Areny i spacerkiem dojść do Szyszki, w końcu ruch to zdrowie. I jak nasi klienci sami mówią, że wyjście do Szyszki zawsze łączą ze spacerem wokół kąpieliska.

 

  


hot°: Katarzyno powiedz nam proszę trochę więcej o godzinach otwarcia restauracji, bo wiemy że poza sezonem wygląda to trochę inaczej?

 

Nasz lokal cechuje się sezonowością, mamy wydłużone godziny otwarcia latem i skracamy je w pozostałych miesiącach. Aktualnie jesteśmy czynni od 11-19 w tygodniu, a 10.00- 20.00 w weekendy, wszystkie godziny dostępne są na portalu Facebook. Zapraszamy

 

 

Szyszka Restaurant & Cafe

Ul. Arkońska 30b, 71-455 Szczecin

 

Manager: +48 606 548 547

Lokal: +48 609 782 466

[email protected]

www.szyszka.bar

Facebook: Szyszka Restaurant&Cafe

Instagram: SzyszkaRestaurant&Cafe

 

Szyszka Restaurant & Cafe

Szyszka Restaurant & Cafe

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.