TRAFO Books&Coffee

25.07.2017 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum miejsca

TRAFO Books&Coffee to nowa odsłona księgarnio-kawiarni w Trafostacji Sztuki. Unikalna koncepcja przestrzeni TRAFO Books&Coffee łączy sztukę współczesną z księgarnią i kawiarnią – poprzez integrację tych trzech funkcji powstało miejsce, które oddziałuje na wszystkie zmysły.

 


Kawiarnia to pierwsze miejsce w Szczecinie, w którym – oprócz aromatycznej kawy i herbaty - można posmakować prawdziwej pitnej czekolady w różnych wariacjach. W karcie nie zabraknie czekolady mlecznej, a bardziej wysublimowani klienci znajdą tutaj różne smaki czekolady gorzkiej. Ponadto w menu znajdą się wypieki własnej produkcji (również dla wegan), przygotowywane według domowych receptur, z wysokiej jakości regionalnych produktów. W porze lunchu będą podawane sałatki, kanapki oraz świeże koktajle.

 

W weekendowe popołudnia można wejść na taras znajdujący się na 3. piętrze budynku, gdzie można miło spędzić czas w gronie przyjaciół, przy filiżance kawy lub lampce dobrego wina. Z tarasu rozpościera się piękny widok na gotycki kościół Św. Jana Ewangelisty i panoramę Szczecina.

 

 


Oferta księgarni obejmuje wyselekcjonowane publikacje poświęcone sztuce współczesnej, historii sztuki, fotografii, architekturze, designowi, działaniom społecznym, filmowi, muzyce i humanistyce. Asortyment uzupełniają periodyki kulturalne i magazyny lifestylowe. Sporą część księgarni zajmuje dział literatury dziecięcej, oferujący książki najlepszych polskich wydawnictw oraz pozycje edukacyjne ułatwiające najmłodszym zrozumienie sztuki współczesnej. Pomysłodawcy prowadzą sprzedaż publikacji w językach polskim i angielskim. Jak mówią: „Jesteśmy członkiem sieci księgarń partnerskich o działalności artystycznej i kulturotwórczej Narodowego Centrum Kultury".

 

 TRAFO Books&Coffee prowadzi także sprzedaż pamiątek, głównie produktów wytwarzanych lokalnie, przez szczecińskich projektantów oraz oryginalnych zabawek dla dzieci.

 

 

 

TRAFO Books & Coffee
ul. Św. Ducha 4
tel. 885 500 532
Polub na Facebooku!

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.