Agata Wysocka Make-Up i Fotografia

16.04.2021 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Paulina Kozera // Agata Wysocka

Fotografia i makijaż w jednym. Efekty jej pracy zaskakują!

 

Agata Wysocka to profesjonalna szczecińska makijażystka, która swoją karierę zaczęła od…fotografii! Pracując w branży fotograficznej, rozwinęła swoje estetyczne zdolności - a z czasem, w ramach wyjazdu do Wielkiej Brytanii podjęła się współpracy z największymi projektantami. Zapraszamy do przeczytania naszego najnowszego wywiadu.

 

 

Dziękujemy serdecznie za udział w wywiadzie, Pani Agato. Pytanie na początek. Od kiedy zajmuje się Pani robieniem profesjonalnego makijażu?

 

Witam i również dziękuję za możliwość udzielenia wywiadu. Moja przygoda z makijażem rozpoczęła się trochę od drugiej strony- od bycia fotografem.
Zawsze miałam przyjacielskie relacje z makijażystkami i podczas zdjęć dużo się od nich uczyłam. Po czasie sama zaczęłam malować swoje modelki, a od listopada 2020 rozpoczęłam profesjonalne szkolenia w tym kierunku.

 

Czy do make-upu dochodzą jeszcze sesje zdjęciowe?

 

Oczywiście! Uwielbiam uwieczniać makijaż, który wykonałam dla klientki czy modelki. Gdy widzę ich zadowolenie to napędza mnie to do dalszej pracy.


Wykonuje również same sesje zdjęciowe jeśli takie jest życzenie klientki. Pracowałam jako fotograf komercyjny prawie 12 lat.
Od lipca 2014 do grudnia 2016 mieszkałam w Wielkiej Brytanii. Tam współpracowałam z takimi projektantami jak: Elissa & Steff Underwear, Jacq Brill Jewellery, Falceri Designs, Gwen Reid, Chanel Joan Elkayanm, Maga Fashion Zolya, Mane Terces z USA.


Także z polskimi projektantami jak: Royal Youth, Karolina Bik Jewellery, Cudne wianki, Yuliya Babich-Fashion Designer, To Moje by Agnieszka Rogozińska.

 

 

Jak wiele klientek zgłasza się do Pani w miesiącu?

 

Pandemii mocno ograniczyła branżę „Beauty". Jako,że jestem mamą, mój czas jest także ograniczony. Z racji tego przyjmuję od 5 do 8 klientek w miesiącu, ale nie zawsze tak jest.
Mam nadzieję, że z biegiem czasu te liczby zaczną rosnąć.

 

Jakich produktów Pani używa do zrobienia makijażu?

 

Zawsze wybieram dobre jakościowo kosmetyki. Zaczynając od takich marek jak: Kruklanki, Make up Atelier Paris czy także polskie marki: Inglot, NAM, Affect, Glam Shop i wiele innych. Najważniejsza jest dla mnie higiena pracy, dlatego używam jednorazowych aplikatorów i gąbeczek do podkładu.

 

 

W opisie na instagramie możemy przeczytać o makijażu okolicznościowym – jakie zatem są to okoliczności i jak bardzo obecna pandemia wpływa na Pani pracę?

 

Wiele klientek zgłasza się do mnie po makijaż na sesje zdjęciowe (rodzinne, brzuszkowe, świąteczne), większe wydarzenia takie jak śluby i chrzty, a także na drobne prywatne okazję typu rocznicę z partnerem czy spotkania biznesowe.
Myślę, że każda kobieta chce się czuć piękna i zaopiekowana w tak ważnym dla niej dniu. Dokładam wszelkich starań, aby sprostać ich oczekiwaniom.

 

Czy jest Pani bardziej samoukiem, czy nabyte umiejętności poparte są odbyciem kursów/studiów?


I tak i tak. Pierwsze szkolenie jakie odbyłam to był „makijaż dla samej siebie". W 2020 roku odbyłam szkolenie w Candy Studio w Szczecinie , a także szkolenie online u Joanny Stolar.

 

 

Czego możemy spodziewać się od Pani jeszcze w tym roku? 

 

Na pewno chce nawiązać kilka ciekawych współprac z modelkami. Dodatkowo od dłuższego czasu mam w glowie plan, aby stworzyć projekt w klimacie ślubnym.
W niedalekiej przyszłości chciałabym odbyć szkolenia z makijażu Izraelskiego i biznesowego.

 

Kilka słów dla naszych czytelników na koniec?

 

Chciałabym pozdrowić wszystkich czytelników i ludzi, którzy wspierają mnie w rozwoju. Szczególnie Paulinę Kozerę, fotografkę , twórczynię tych pięknych zdjęć, mojego męża który znosi moje gorsze i lepsze chwilę.
Oczywiście nie mogę zapomnieć o wszystkich klientkach, które mi zaufały. Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i motywacja do dalszego rozwoju. A w danych ciężkich chwilach wspierajmy się i pnijmy w górę, aby wyjść tego jeszcze silniejszymi.


Buziaki !

 

 

[email protected]
Tel: 794 293 915
Facebook: Agata Wysocka Make up
Instagram: @agatawysocka.makeup

 

 

Agata Wysocka

Agata Wysocka

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.