Aggathae Makeup

21.10.2022 0 komentarzy
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Kajkuto Fotografia / Karolina.kara.T / Minifot

Makijaż, który jest sztuką! Przedstawiamy wam fantastycznie utalentowaną  Agatę, makijażystkę,  charakteryzatorkę Opery na Zamku, oraz współpracownika Akademii Sztuki, gdzie prowadzi warsztaty charakteryzacji. Zapraszamy!

 

hot°: Kiedy stwierdziła Pani, że chce być makijażystką?. Jak w ogóle nauczyć się być dobrą makijażystką?

 

Moja przygoda ze sztuką rozpoczęła się bardzo dawno temu. Jako nastolatka dużo szkicowałam i malowałam - nie tylko na płótnie, ale również eksperymentowałam na sobie. Ze względu na zainteresowanie alternatywnymi subkulturami malowałam się dość mocno i ekstrawagancko jak na swój młody wiek.


Następnie tata zaraził mnie miłością do fotografii, od której dzielił mnie już tylko krok do wizażu. W ramach przygotowania do sesji zaczęłam malować swoje modelki i poważniej zgłębiać tajniki makijażu. Po czasie zrozumiałam że sprawia mi to więcej radości niż fotografowanie.


Tak to się właśnie zaczęło i dzięki temu mimo szerszego zakresu mojej pracy sesję zdjęciowe zajmują w moim sercu specjalne miejsce.

 

 

hot°: Jak wygląda typowy dzień w Pani pracy? Czy jest coś takiego jak rutyna?

 

W moim zawodzie zdecydowanie nie ma rutyny. Każdy klient i makijaż jest zupełnie inny, tworzy inna atmosferę. W operze pomimo powtarzalności spektakli dni potrafią się od siebie bardzo różnić. Zmieniają się obsady, kolejność malowania, nie wspominając o nieprzewidzianych sytuacjach które w teatrach mają miejsce na co dzień.

 

hot°: Charakteryzatorka Opery na Zamku brzmi jak poważne zadanie. Jak wygląda Pani praca z artystami opery? I takie też jest! Wizerunek na scenie jest równie ważny jak talent artystów. Ludzie przychodzą do teatru zarówno słuchać jak i oglądać.


Praca z artystami jest na pewno specyficzna. Za kulisami jest dużo stresu i pośpiechu dlatego potrzebne jest odpowiednie tempo i skupienie. Przy większych spektaklach pracujemy we dwie wraz z utalentowaną wizażystką Aleksandrą Skuryńską - dlatego też kluczowa jest dobra współpraca zarówno między nami jak i z resztą realizatorów.


Wiemy jak ważne są dla artystów chwile relaksu na naszych fotelach i efekt końcowy w tak nerwowych warunkach. Zawsze jednak otrzymujemy z ich strony dużo wdzięczności i szacunku za naszą pracę.

 

 

hot°: Ile czasu potrzebuje Pani na przygotowanie makijażu?

 

Prywatnie na makijaże okolicznościowe potrzebuje około 1- 1,5 godziny. Sesje zdjęciowe podobnie, jednak często zdarza mi się w nich uczestniczyć - w razie ewentualnych poprawek czy zmiany makijażu.
Teatr to zupełnie inna historia! Może wydawać się to mało prawdopodobne ale w ciągu 2 godzin jesteśmy w stanie przygotować nawet po kilkanaście osób.

 

hot°: Przygotowanie makijażu, to bliski kontakt z drugą osobą. Tworzą się więzi. Lubi Pani ten aspekty swojej pracy?

 

Mam kontakt z wieloma klientkami i artystami również po pracy. Udało się też nawiązać kilkuletnie przyjaźnie! Jestem bardzo wdzięczna mojej pracy za to że poznałam dzięki niej tyle wspaniałych i interesujących ludzi.

 

 

hot°: Cierpliwość? Wyczucie proporcji i znajomość kolorów? Wyczucie piękna? A może coś innego? Jakie są najważniejsze cechy dobrej makijażystki?

 

Na pewno wszystkie z wymienionych! Myślę jednak że najważniejsze jest otwarcie na różnorodność. Makijażystka musi być świadoma że każda twarz jest inna, makijaż trzeba dopasować do wielu rzeczy, m.in. kształtu twarzy i oka, rodzaju cery, kolorystyki oczu, ubioru, biżuterii oraz okazji.Musimy brać pod uwagę wymagania klientki, jednak często musimy je skonfrontować z tym co będzie wyglądać na niej najkorzystniej. Nie sztuką jest nauczyć jednego makijażu, sztuką jest umiejętność dopasowania go do osob


W tej pracy musimy być również odważni. Musimy próbować nowych rzeczy, wychodzić że strefy komfortu bo dzięki temu napewno szybciej się rozwijamy. Ważne jest też żeby nie "osiąść na laurach".

Nasz zawód wymaga ciągłego dokształcania się, wciąż pojawiają się nowe techniki, kosmetyki i trendy za którymi powinniśmy nadążać.

 

Nie byłabym sobą gdybym na koniec nie wspomniała oczywiście o higienie pracy! Wiem że wciąż jest to duży problem i uważam że powinna być przykładana do tego większa uwaga.

 

 

hot°: Jakie usługi Pani świadczy w Aggathae Makeup? Jak umówić się na wykonanie makijażu?

 

Zaczynając od makijaży okolicznościowych, czyli śluby, wesela, przyjęcia, studniówki itp. aż po sesje zdjęciowe o których wspominałam wcześniej. Prowadzę warsztaty grupowe i indywidualne z szeroko postrzeganego makijażu artystycznego.


Możecie też spotkać mnie w Akademii Sztuki gdzie robię warsztaty charakteryzacji dla studentów wydziału wokalnego.


Najlepszy kontakt jest ze mną przez instargrama i whatsapp'a, prowadzę również fanpage na facebooku. Zapraszam  również do Opery na Zamku, gdzie możecie zobaczyć efekty mojej pracy na scenie!

 

Na koniec chce podziękować mojemu niesamowicie cierpliwemu chłopakowi za to że zawsze jest przy mnie w trudnych momentach które towarzyszą tej - nie da się ukryć - dość stresującej pracy. Jak również moim cudownym rodzicom którzy wspierają mnie i kibicują mi od samego początku. Bez Was nie byłabym tu gdzie jestem. Dziękuję!

 

 

mail: [email protected]
tel. 698 011 629
IG: @aggathae.mua
Fb: Aggathae makeup

 

 

 

 

Aggathae Makeup

Aggathae Makeup

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.