Efekty zabiegów u Dr Szymaniak-Osipowicz

19.06.2018
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska

Zapraszamy do kolejnego artykułu, który realizujemy razem z Panią Doktor Szymaniak-Osipowicz.

 

Pani Anna jest lekarzem specjalistą ortopedii i traumatologii VI Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej oraz SOR Specjalistycznego Szpitala Szczecin – Zdunowo. Od 2009 roku zajmuje się medycyną estetyczną. Misją jej gabinetu jest szeroko rozumiane rzeźbienie twarzy - bez skalpela, bez przesady i przerysowania, w myśl zasady: mniej znaczy więcej! W kwietniu na naszym hotowskim facebooku zrealizowaliśmy konkurs, w którym nagrodą były zabiegi w gabinecie Pani Anny. Oto krótki wywiad podsumowujący naszą wspólną akcję. Dodajmy, że finalistki naszego konkursu były i są wniebowzięte, a to jest najważniejsze!

 

hot°: Jakie zabiegi wykonała Pani na zwyciężczyniach naszego urodowego/odmładzającego konkursu?

U pierwszej Pacjentki wykonałam wypełnienie ubytków środkowej części twarzy wykorzystując 4 cm fibryny bogatopłytkowej, co zredukowało widoczne oznaki zwiotczenia w tej okolicy oraz spłycenie bruzd nosowo-wargowych i linii marionetek zużywając 2 ml kwasu hialuronowego.

 

 

 

 

 

U drugiej Pani wykonałam wypełnienie bruzd nosowo - wargowych, linii marionetek oraz gładzizny wykorzystując 4 ml kwasu hialuronowego oraz zredukowałam widoczne zmarszczki mimiczne przy użyciu toksyny botulinowej dając ogólny efekt odprężenia. Dodatkowo wypełniłam środkowe piętra twarzy przy pomocy 1 ml kwasu hialuronowego zmniejszając widoczne ubytki.

 

 

 

 

hot°: Jak wrażenia Pani pacjentek po zabiegach? Po jakim czasie widać efekty zmian?

Rezultaty były widoczne już bezpośrednio po zabiegu. Niemniej jednak ostateczny efekt zważywszy na znaczną higroskopijność kwasu hialuronowego kształtuje się po około 2 tygodniach od iniekcji.

 

hot°: Czy opisywane zabiegi są bolesne? Jak długo utrzymuje się efekt?

Zabiegi wykonuje w znieczuleniu miejscowym umożliwiającym zniesienie bólu towarzyszącego zabiegom. Utrzymywanie się efektów jest zwykle indywidualne i wynosi średnio od roku do nawet trzech lat.

 

hot°: Nasze konkursowe bohaterki są w różnym wieku. Czy są jakieś przeciwskazania w określonych grupach wiekowych?
Przeciwwskazania do zabiegów medycyny estetycznej są wspólne dla obu grup wiekowych. Należą do nich m.in. – ciąża i karmienie, choroby autoimmunologiczne i nowotworowe, aktywne infekcje, nadwrażliwość na kwas hialuronowy i wiele innych.

 

 

 

 

Al. Wojska Polskiego 231 a
tel. 603 271 943
[email protected]
www.szymaniak-osipowicz.pl
https://www.facebook.com/Szymaniak.Osipowicz/